4.4
ocena
graczy
Cena od:
103,97 zł
Dostępna

Aeon's End

Liczba graczy: 1 - 4
Czas gry: 60 - 75 minut
Wiek od: 14 lat
Trudność: Trudność Trudność Trudność
Autorzy: Kevin Riley
Wydawca: Portal Games
Cały eon zajęło Magom Bram udoskonalenie swojego mrocznego rzemiosła , ale są gotowi i śmiertelnie niebezpieczni. Bramy, które są przekaźnikami pozwalającymi Bezimiennym przedostawać się do naszego świata, stały się naszą bronią. Magowie Bram dzierżą tę moc z niezaprzeczalną ambicją: przetrwać, odzyskać Świat-Który-Był i bronić naszego domu. Nerva, Ocalała z Gravehold Aeon’s End to kooperacyjna gr... czytaj dalej
Zaloguj się aby dodać komentarz
Użytkownik
Ocena
Opinia
Liczba wystawionych
opinii: 82
15.09.2022 15:10
5.0
ocena
Koop, w którym walczymy z nadchodzącym bossem, który chce zniszczyć nasze miasto. Wiele dodatków, wiele bossów, wiele godzin świetnej rozgrywki. Zdecydowanie warte inwestycji
Liczba wystawionych
opinii: 1
06.09.2022 15:29
4.5
ocena
Jeden z lepszych deck builderów. Dzięki temu, że nie tasujemy kart odrzuconych do nowego decku, mamy możliwość lepszego planowania i combosów.
Liczba wystawionych
opinii: 6
26.08.2022 08:32
4.5
ocena
Bardzo dobra gra, którą miałem przyjemność przechodzić głównie sam na dwóch lub trzech magów. Jedna z moich ulubionych i planuję dokupić dodatki
Liczba wystawionych
opinii: 7
24.08.2022 11:36
5.0
ocena
Dostałem grę na Święta. W ciągu tygodnia rozegrałem z moimi 8letnimi córkami 20 partii tłukąc tylko Gnieworodnego. Gra wskoczyła na moje top3 gier. Najlepszy kooperacyjny deckbuilding ever.
Liczba wystawionych
opinii: 256
16.08.2022 15:36
5.0
ocena
Świetna gra kooperacyjna. Ciekawa mechanika deck-buildingu, w której nie tasuje się kart, a układa w wybranej kolejności na stosie kart odrzuconych. Potwory często dają w kość i trzeba się postarać znaleźć odpowiednią strategię do walki, ale daje to dużo satysfakcji i radości. Osobiście preferuję granie w dwie lub trzy osoby. Gra w zasadach jest stosunkowo prosta i przystępna - dobrze się tłumaczy nowym graczom (zwłaszcza jeśli jedna osoba dobrze zna grę i może w trakcie wyjaśniać co się dzieje). Dobrze zainwestować w insert, ponieważ rozkładanie i przygotowanie rozgrywki zajmuje trochę czasu :)
Liczba wystawionych
opinii: 5
14.08.2022 14:23
5.0
ocena
Świetna dużo kombinacji 😀
Liczba wystawionych
opinii: 150
13.08.2022 14:39
5.0
ocena
Jeden z moich życiowych TOPów! Tytuł z twistem w mechanice deckbuildingu bez tasowania talii. Geanialna, emocjonująca, angażująca i faktycznie wymagająca współpracy między graczami. Nie jest to tytuł łatwy (same zasady są proste, ale juz wygrywanie czy sporo rzeczy na kartach sprawia, ze to tytuł dla zaawansowanych graczy. Polecam insert jeśli planuje się dodatki. Przyśpiesza i tak długie przygotowanie
mepel
Paf
Liczba wystawionych
opinii: 34
29.07.2022 20:19
4.5
ocena
Jedna z najlepszych gier deck building jakie posiadam, siwetnie sprawdza się na 2 jak i więcej osób.
Liczba wystawionych
opinii: 25
29.07.2022 20:00
5.0
ocena
Najlepsza gra karciana w jaką do tej pory miałam okazję zagrać.
Liczba wystawionych
opinii: 278
14.06.2022 23:39
5.0
ocena
Najlepsza gra kooperacyjna pozwoli wam wytrwale współpracować w celu osiągnięcia wspólnego celu, po czym celowo zniweczy wasze wysiłki, szyderczo pokazując, że od samego początku byliście skazani na porażkę, sami jesteście sobie winni, więc przestańcie płakać, pozbierajcie z podłogi resztki samooceny i zagrajcie raz jeszcze w Aeon's End. Bycie Magiem Bram brzmi dumnie, ale oznacza też, że zgraja Bezimiennych Nemezis będzie wam kopać tyłki, aż polubicie to tak bardzo, że z rozkoszą zafundujecie sobie dodatkową porcję bólu w rozszerzeniach. Trik polega na tym, że tutaj nie tasuje się discardu, więc karty wracają do talii w dającym się przewidzieć i zaplanować porządku. To daje słodkie złudzenie kontroli oraz sprawczości, które brutalnie sprowadza na ziemię postapokaliptyczna karciana rzeczywistość wyjątkowo wrednych ataków każdego Nemezis. Cała gra jest pięknie nakręconym zegarem zagłady, którego trybiki, zębatki i wskazówki obracają się w cyklu przepięknie zdeterminowanej, gwarantowanej zagłady. Zagranie zaklęcia wymaga otwarcia Bramy, przygotowania w niej tegoż zaklęcia, co zajmuje czas, ale daje cień szansy na zsynchronizowanie akcji z kamratami, żeby odpalić drużynowego kombosa, co musi skończyć się spektakularnym fakapem, bo kolejność tur magów i Bezimiennego w rundzie jest losowa. Ataki Nemezis mają swój własny countdown, więc będziecie poinformowani dokładnie kiedy gra zamierza powycierać wami podłogę, zatem macie cień szansy, żeby temu zapobiec, ale na zbyt wiele nie liczcie, bo jesteście tylko śmiertelnikami.
Liczba wystawionych
opinii: 5
06.06.2022 00:22
4.0
ocena
Interesujacy deck builder. Super do trybu solo
Liczba wystawionych
opinii: 41
03.06.2022 13:52
4.0
ocena
Świetna gra kooperacyjna, choć za nimi nie przepadam, tutaj fajnie to działa. Najchętniej gram w nią we dwie osoby. Wrogowie nie są aż tacy łatwi do pokonania, do niektórych musiałam wracać kilka razy, aby w końcu udało mi się ich pokonać. Gra ma też moją ulubioną mechanikę, czyli deck-building. Podoba mi się również pomysł z nietasowaniem odrzuconych kart, tylko odwracanie ich, aby utworzyć nową talię, gdy się skończą karty, dzięki czemu mniej więcej wiemy czego możemy się spodziewać dobierając karty do ręki. Zmienna kolejność tur graczy i nemesis również jest dobrze zastosowana w tej grze.
Partner
Planszeo Planszeo
Liczba wystawionych
opinii: 3
20.04.2022 16:46
3.5
ocena
Moja opinia jest nie do końca adekwatna, grałem w tą grę 2-3x sam i 3x w składzie 3 osobowym, 2 lata temu i pamiętam, że była dosyć trudna.
Liczba wystawionych
opinii: 118
07.04.2022 13:14
2.5
ocena
Uwielbiam deckbuildery, ale ten jest zbyt trudny - walka z bezimiennymi to jak wyrywanie zębów przez godzine. Się świetnie trzyma po tym jak się zagnieździł i pluje na nas swoimi wydzielinami. Stały rynek ala dominion to setup od którego zależy zwycięstwo - nie ma tu miejsca na szczęście w losowości zmieniającego się sklepu. Czyli jak w Mtg czy Mage wars gra zaczyna i potencjalnie przegrywa się na setupie. Szkoda, że ja tego nie wiedziałem zanim straciłem czas, morale i życie. To bardziej zagadka gdzie zmienna jest kolejność tur graczy oraz w jakiej kolejności Ci gra robi krzywdę i czyimi rękoma.
Liczba wystawionych
opinii: 1
04.04.2022 17:37
5.0
ocena
Jedna z najlepszych gier jakie mam w kolekcji !!!! Super działa na dwie i cztery osoby. Chociaż na cztery jest znacznie trudniej pokonać Nemezis.
Liczba wystawionych
opinii: 8
03.04.2022 13:09
5.0
ocena
Po pierwszym zetknięciu się z pudłem i instrukcją, wydawało mi się że nie ogarnę zasad. Poszłam na łatwiznę, odpaliłam YT. Okazało się, że jednak jest łatwo. Z instrukcją do pierwszej rozgrywki bez problemu przygotujemy stół, do tego YT nie był potrzebny. A właśnie, Aeons End to pierwsze podejście do deck buliderów i przepadłam. Zresztą nie tylko ja. Bardzo przyjemna rozgrywka, mimo że daje nam w kość. Zdecydowanie polecam grać na dwie osoby. Na większą ekipę musimy poczekać, ale jestem dobrej myśli. Ta pozycja jest obowiązkowa u każdego, kto lubi napierdalankę i kombosy. Jeszcze ta cena 😍
Liczba wystawionych
opinii: 21
22.02.2022 23:36
4.5
ocena
Bardzo dobra gra kooperacyjna w której budujemy swoją talie i próbujemy pokonać potwora nim on nas pokona. Grając w nią z kimś warto ustalić jakąś taktykę, np jeden gracz skupia się na wzmocnieniach a drugi w atakowaniu. Dodatkowo dzięki różnym bohaterom, potworom, poziomom trudności i różnym kartą gra ma dużą regrywalnośc.
Liczba wystawionych
opinii: 13
07.08.2021 23:01
5.0
ocena
Moja gra kooperacyjna numer 1 i nie spodziewam się, że to się zmieni! Graliśmy bardzo dużo i udało Nam się wygrać może z 3 razy :) Pomimo tego gra jest po prostu wciągająca i rewelacyjna. Chce się w nią grać jeszcze i jeszcze. Różnorodność rynku na którym można zakupić nowe karty,postaci i nemezis jest oszałamiająca. Gra jak dla mnie całkowicie dopracowana, zapewniająca niekończącą się zabawę.
Liczba wystawionych
opinii: 280
06.08.2021 11:48
5.0
ocena
Deckbuilder? Tak ale bez tasowania talii-odwracamy ją na drugą strone Magia? O jest jej bardzo dużo Bohaterowie? Zanim ktoś się wam spodoba mnóstwo partia zagracie. Regrywalnosc? Ogromna i wciągająca! Gra kooperacyjna przeciwko potworom Nemezis czyli przeciwko grze. Plusy? Cena, wykonanie kart i grafik, regrywalnosc, wspaniałe dodatki Minusy? Jak to się stało że ten potwór Nemezis znowu nas ogral i przegraliśmy... W skrócie to będą twoje dobrze wydane pieniądze na grę planszowa!!
Liczba wystawionych
opinii: 5
05.08.2021 19:21
4.5
ocena
Gra kooperacyjna, oparta głównie na budowaniu talii. Jednak wyróżnia ją fakt, że nigdy nie tasujemy swoich talii, co sprawia, że decyzje, jaką kartę kupić i kiedy oraz jak ułożyć zużyte karty mają naprawdę duże znaczenie. Wcielamy się tu w magów i walczymy z jednym z czterech Nemezis, z których każdy ma unikalne umiejętności i trzeba do nich dopasowywać odpowiednią strategię. Szkoda tylko, że przeciwników jest tak mało; choć trudno ich pokonać, to w końcu kiedyś się znudzą. Chyba mam apetyt na dodatki ;)
Liczba wystawionych
opinii: 17
14.07.2021 21:48
5.0
ocena
Ideał! Uwielbiam budowanie talii i okazuje się, że nie musi polegać na walce z przeciwnikiem. Razem walczymy z przeróżnymi wrogami przez co gra jest za każdym razem inna (zmieniają się też karty dostępne w trakcie gry). Jak już się kilka razy zagra wszystko idzie bardzo płynnie i rozgrywka w ogóle się nie dłuży.
Reklama
Najlepsze gry planszowe, Wsiąść do Pociągu, Catan, Osadnicy z Catanu, najlepsze planszówki, Carcassonne gra, gry planszowe dla 2 osób, gry planszowe sklep, Splendor, Arnak, Everdell, tanie planszówki, gry na imprezę, Brass: Birmingham, Root, Tajniacy, 5 sekund, Pociągi gra planszowa, top gier planszowych, gry planszowe na prezent, Gloomhaven, Monopoly, Terraformacja Marsa, Scrabble cena, Azul, ranking gier planszowych, gry planszowe na imprezę, gry planszowe dla dzieci, top lista, aktualności gier planszowych, zapowiedzi gier, przedsprzedaże planszówek, kalendarz premier, Wiedźmin.
Wykorzystujemy pliki cookies do celów statystycznych, analitycznych, personalizacji treści i reklam oraz celów związanych z bezpieczeństwem naszego serwisu. Korzystanie ze strony planszeo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki lub zastosowania funkcjonalności rezygnacji opisanych w Polityce Prywatności oznacza, że pliki cookies będą zamieszczana na urządzeniu, z którego korzystasz. Więcej na temat cookies znajdziesz w Polityce Prywatności dostępnej pod linkiem Polityka prywatności