Barrage

Liczba graczy: 1 - 4
Czas gry: 60 - 120 minut
Wiek od: 14 lat
Trudność: Trudność Trudność Trudność
Dodruk: 05.05.2022
Wydanie polskie: Portal Games
Wydanie oryginalne: Cranio Creations
Barrage to zaawansowana ekonomiczna gra planszowa dla 1 do 4 graczy, w której każdy pełni rolę prezesa spółki państwowej walczącej o prymat na rynku produkcji energii w regionie Alp. Gracze kupują i korzystają z technologii, by budować tamy i elektrownie wodne oraz łączą je za pomocą kanałów. Kompletny system wodny pozwala na użycie zgromadzonej przy tamach wody do produkcji energii i re... czytaj dalej
Zaloguj się aby dodać komentarz
Użytkownik
Ocena
Opinia
Liczba wystawionych
opinii: 57
10.10.2023 13:20
4.0
ocena
Ciężka, wymagająca gra. Dająca dużą satysfakcję jeśli juz się zacznie w nią grać. Można sie odbić od zasad ale warto.
Liczba wystawionych
opinii: 126
28.08.2023 20:08
4.5
ocena
Ojej pogubiłam się w tej grze - prawie się popłakałam. Jak powiedział Gambit - gra nie wybacza błędów. Jeśli za bardzo odbijesz od reszty bardzo trudno nadgonić punktowo. Trudna gra, wymagająca duuużżoo myślenia. Nie ogarniałam jak ta woda spływa, gdzie postawić tamy, kanały, a żeby zaplanować kradzież komuś to dopiero wyzwanie dla mnie. Miałam ewidentnie zły dzień - ale mega potencjał ma ten tytuł. Muszę wrócić koniecznie do niego!
Liczba wystawionych
opinii: 633
24.01.2024 09:12
3.5
ocena
Ocena po 1 partii w 4 osoby z dodatkiem. Czas gry = 2:32 h. Bardzo chciałam zagrać w Barrage ze względu na temat bliski mojej pracy zawodowej. Teraz jestem świeżo po pierwszej partii i gra, biorąc pod uwagę całokształt, bardzo mi się podobała, ale mam duże ALE. Była ostatnim graczem w dwóch pierwszych rundach i czułam się z tego powodu bardzo pokrzywdzona. Nigdzie nie było dla mnie miejsca, na nic nie miałam pieniędzy, o maszynach budowlanych już nie wspomnę. W tej pierwszej partii w początkowych rundach czułam się jak dziecko we mgle, zagubione i zrozpaczone. Dopiero od 3 rundy, gdy sytuacja sprawiła, że stałam się drugim w kolejności graczem, mogłam w końcu zacząć dobrze się bawić. Od tej rundy Barrage zaczynało mi się podobać i mogłam coś w końcu na tej planszy zadziałać. Wcześniej czułam się bezradna. Gra jest baaardzo ciasna, tak ciasna, że aż mnie to uwiera. Doceniam, jeszcze kilka razy chciałabym zagrać i zweryfikować swoją opinię.
Liczba wystawionych
opinii: 10
19.01.2024 20:59
5.0
ocena
Uwielbiam
Liczba wystawionych
opinii: 141
08.01.2024 00:37
4.5
ocena
Po pierwszych rozgrywkach tytuł ten oceniam bardzo wysoko. Na ten moment jest on mocnym konkurentem dla Brassa w moim domu. Zbliżony nieco mroczny klimat i świetnie dobrana oprawa graficzna obydwu gier i świetnie mechaniki sprawiają, że od teraz będę miał dylemat, którą z nich wyciągnąć na stół, Dodatek "Projekt Legcośtam" to taki must have dla tej gry. Właściwie bez niego, wydaje się okrojona. Zasady pozornie wydają się tylko skomplikowane, w rzeczywistości okazują się klarowne i łatwo przyswajalne dzięki bardzo dobrze napisanej instrukcji.
Liczba wystawionych
opinii: 128
21.11.2023 23:59
4.5
ocena
Bardzo przyjemna gra ekonomiczna z ciekawym tematem. Co mi się najbardziej podoba, to możliwość psocenia przeciwnikom podczas rozgrywki. Zwłaszcza gdy rozbudują swoją zaporę na akwenie, a my położymy własną przed nim, dzięki czemu woda zatrzymuje się u nas, a nie u nich. Polecam bardziej zaawansowanych graczom.
Partner
Planszeo Planszeo
Liczba wystawionych
opinii: 92
19.09.2023 23:35
4.5
ocena
Na dźwięk słowa BARRAGE, moja żona ucieka z pokoju - ja wręcz odwrotnie. Ciężka, masywna (z dodatkami i promosami) pozycja dla wytrwałych. Rozgrywka rekompensuje długość rozgrywki, aż czacha dymi. Wygląd - jak na ciężkie euro - dobry. Elementy - b.dobrej jakości Cena - adekwatna do elementów i zabawy. Cieszy fakt, że choć nie jest to już najnowsza pozycja wychodzą nowe mapy czy dodatki. Polecę dla osób, które się lubią nad sobą pastwić przegrzewając mózg, masochistów, szachistów, hardcore'owych pasjonatów, wielbicieli suchych ciężkich euro no i mnie. Boli mnie tylko tylnia część ciała, że setup jest przydługi, ale to dlatego, że sama rozgrywka trwa długo..
Liczba wystawionych
opinii: 1
25.06.2023 21:24
5.0
ocena
Świetne ciężkie euro z dość sporą dawką negatywnej interakcji. Bardzo dobrze opracowana automa, oddająca konkurencję z prawdziwym przeciwnikiem. Trudności może jednak przynosić zarządzanie jej ruchami. Trzeba kilku partii, aby nabrać wprawy.
Liczba wystawionych
opinii: 1
21.03.2023 22:25
brak
Jest świetna z dużą dawką rywalizacji. Tryb solo również sie sprawdza. Polecam
Liczba wystawionych
opinii: 330
01.03.2023 23:59
4.0
ocena
Bardzo fajna z dobra mechanika, jest wymagająca a jednoczenie ma niski próg wejścia . Sposobów na wygrana rozgrywkę mamy masę , co najważniejsze jest regrywalna. Nie mam jej w swojej kolekcji ze względu na posiadanie innych gier o podobnej mechanice ale serdecznie polecam, w tym przypadku liczyło się dla mnie znalezienie odpowiedniej gry w swoim stylu w danym stylu, co też polecam :)
Liczba wystawionych
opinii: 14
26.02.2023 10:48
5.0
ocena
Bardzo dobra gra o budowaniu elektrowni wodnych. Dobra jakość komponentów. Jedynie plansza główna mogłaby być nieco grubsza. Poza tym wszystko super.
Liczba wystawionych
opinii: 73
20.02.2023 13:40
3.5
ocena
W zasadach łatwiejszy do tłumaczania względem Brassa. Trudniejszy do pojmowania konsekwencji swoich czynów ;) dla mnie za ciasny, poszedł szukać nowego domku
Liczba wystawionych
opinii: 59
22.12.2022 12:10
5.0
ocena
Kapitalny ten Baraż, zaiste. Przez chwilę był numerem 1 na stole i zdawało się, że coś w końcu zdetronizuje Brassa, ale jednak stawiając oba te tytuły na wadze - szala delikatnie przechyla się na korzyść prostszego w setupie, obsłudze, płynniejszego i bardziej eleganckiego Króla Birmingham. Porównanie do Brassa też jest tutaj nieprzypadkowe, gdyż podobne w obu grach są decyzje, jakie muszą podejmować gracze. Przewagę zdobywa ten, kto pierwszy wybuduje kluczowe budynki w strategicznych miejscach. Jednakże o ile w Brassie błąd w erze kanałów można było uratować w erze kolejowej, o tyle w Barrage jeden błąd na początku gry może nas sporo kosztować i dramatycznie do końca rozgrywki ustawić w miejscu, z którego nie będzie odwrotu. Barrage gorąco polecam, szczególnie osobom ze skłonnościami do masochizmu, gdyż rozgrywka w Barrage jest wyjątkową męczarnią intelektualną i sprawia realny ból. Krople potu będą Wam spływały po skroniach szybciej, niż alpejskie rzeki - gra wymaga planowania kilku ruchów do przodu, a i tak plan może się posypać w każdej chwili. Świetny mechanizm wydawania zasobów i ich powracania do gracza po kilku turach. Jakość wydania przyzwoita, mogło być lepiej. Wody w tej grze dużo, ale tylko na planszy, bo tytuł jest suchy jak wiór i nie ma sensu spodziewać się jakiegokolwiek klimatu. Rozgrywka przypomina wprowadzanie danych do arkusza kalkulacyjnego Excel. Dla fanów euro - musthave!
Partner
Planszeo Planszeo
Liczba wystawionych
opinii: 35
11.12.2022 03:16
4.0
ocena
Fajne ciężkie euro z dużą możliwością kombinowania i zdobywania pkt. Zdecydowanie dla ogranych zawodników.
Liczba wystawionych
opinii: 162
07.11.2022 08:36
3.5
ocena
W grze przenosimy się do alternatywnej rzeczywistości rodem z mokrego snu Nikoli Tesli. Każdy z graczy wcieli się w jedno z europejskich mocarstw, a naszym zadaniem będzie stworzenie jak najlepszego systemu zapór oraz elektrowni produkujących energię elektryczną na zboczach Alp. Grę wyróżnia ciekawy system koła produkcji w którym pozostawiać będziemy zasoby potrzebne do budowania konstrukcji (koparki i betoniarki). Jednak pozostawione maszyny nie przepadają, a wracają do nas, gdy koło wykona pełen obrót. Ponad to głównym naszym celem będzie wspomina powyżej produkcja energii oraz wykonywanie kontraktów przynależących nam różne dobra oraz punkty zwycięstwa. Wykonanie: Gra jest wykonana świetnie. Ilustracje oraz grafiki są czytelne o bardzo pasują do klimatu gry. Plansza jest duża i czytelna, a elementy konstrukcyjne wykonane są z drewna i różnią się "modelem" w zależności od wybranego gracza. Planszetki gracza są dwuwarstwowe dzięki czemu elementy gry nie przesuwają się. Koło produkcyjne równie jest ok, aczkolwiek mimo iż to kawałek kartonu na innym kawałku kartonu to potrafi się zacząć. Jak wspomniałem na wstępie gra jest bardzo duża i grając na 4/5 graczy potrzebujemy naprawdę potężnego stołu. Odczucia: Nie będę ukrywał, że czuje się do tej gry zwyczajnie za głupi. Poziom rozkminy oraz bardzo krótka kołderką daje mi poczucie walki z wiatrakami i grania po omacku. Być może to kwestia zbyt rzadkiego grania w ten tytuł, jednak przez to, że gra mnie męczy nie mam ochoty często do niej wracać. Mimo to lubię od czasu do czasu zagrać w ten tytuł. Jest to coś zupełnie innego. Do tego gra sprawia mi przyjemność w warstwie wizualnej i względnie prostym zasadom.
Partner
Planszeo Planszeo
Liczba wystawionych
opinii: 7
28.10.2022 06:44
4.0
ocena
Rozgrywka:8/10 Trudność: 9/10 Wykonanie:4/10
Liczba wystawionych
opinii: 131
25.08.2022 14:50
5.0
ocena
Świetny workerplacement
Liczba wystawionych
opinii: 469
13.08.2022 14:21
4.0
ocena
Tematyka na pierwszy rzut oka nie wydawała mi się wciągająca. Jednak szybko obroniła się podczas rozgrywki. Nie jestem wielką fanką euro, ale ta gra ma sobie coś, co sprawia, że zagrałabym jeszcze raz. Zasady na początku przyprawiają o ból głowy, potrzeba czasu, kilku rund i dobrej duszy, która na bieżąco będzie rozwiewać wątpliwości.
Partner
Planszeo Planszeo
Liczba wystawionych
opinii: 30
03.06.2022 13:12
4.5
ocena
jedno z lepszych euro w jakie grałem ale też jedno z najwredniejszych :D
Liczba wystawionych
opinii: 8
11.05.2022 12:46
4.5
ocena
Baaardzo dobre. Czacha paruje. Nie ma lipy!
Liczba wystawionych
opinii: 13
07.08.2021 22:36
4.5
ocena
Absolutnie uwielbiam tę grę. Ta gra uważana jest za trudną i niestety w początkowych rozgrywkach to prawda, jest dość trudna do nauczenia się. Nie zniechęć się, a zobaczysz, że gra jest znacznie bardziej otwarta, niż początkowo myślałeś. Nie ma możliwości całkowitego zablokowania kogoś, a ponieważ od samego początku widzisz, dokąd popłynie woda, zawsze możesz ograniczyć straty i planować z wyprzedzeniem. Wspaniała gra, której nie można przegapić, jeśli lubisz świetne łamigłówki przestrzenne połączone z bardzo ciasnym rozmieszczeniem pracowników i zarządzaniem zasobami to jest ona dla Ciebie.
Liczba wystawionych
opinii: 276
06.08.2021 09:08
5.0
ocena
Oj zdecydowanie jedna z takich gier, że jak już ktoś zagrał to się w niej zakochał. Uczucie satysfakcji po rozgrywce rekompensuje nam wysoką trudność w oswojeniu zasad. Gra nabiera rumieńców z dodatkiem Projekt Leeghwatera i jest w ścisłym topie skomplikowanych gier euro. Fajny klimat i trochę negatywnej interakcji (ale w ramach rozsądku :P ). 5/5 zdecydowanie polecam fanom gatunku
Liczba wystawionych
opinii: 1
05.08.2021 14:19
5.0
ocena
Dla miłośników dobrego euro, okraszonego włoskim mistrzowskim stylem tworzenia gier to pozycja wręcz obowiązkowa. Mnóstwo ciekawych rozwiązań daje pole do popisu lubiącym pokombinować, a i ci, którzy lubią w grach negatywną interakcję, znajdą w niej możliwość rywalizacji z innymi graczami. Solo gracze również będą usatysfakcjonowani, bo w grze zaprojektowano dobrze działającą Automę, której niepodważalnym atutem jest możliwość rozegrania rozgrywki solo aż z trzema wirtualnymi graczami jednocześnie! Mechanika i tematyka przykrywają małe niedociągnięcia jakościowe i sprawiają, że to pozycja godna polecenia!
Partner
Planszeo Planszeo
Liczba wystawionych
opinii: 17
19.07.2021 21:29
5.0
ocena
Moje ulubione euro. Niesamowicie mózgożerny tytuł z dużą jak na ten gatunek interakcją. Zdecydowanie nie wybacza błędów i wymaga planowania długofalowej strategii. Przy swoim zaawansowaniu zasady łatwo się tłumaczy, bo dobrze współgrają z tematyką gry.
Reklama
Najlepsze gry planszowe, Wsiąść do Pociągu, Catan, Osadnicy z Catanu, najlepsze planszówki, Carcassonne gra, gry planszowe dla 2 osób, gry planszowe sklep, Splendor, Arnak, Everdell, tanie planszówki, gry na imprezę, Brass: Birmingham, Root, Tajniacy, 5 sekund, Pociągi gra planszowa, top gier planszowych, gry planszowe na prezent, Gloomhaven, Monopoly, Terraformacja Marsa, Scrabble cena, Azul, ranking gier planszowych, gry planszowe na imprezę, gry planszowe dla dzieci, top lista, aktualności gier planszowych, zapowiedzi gier, przedsprzedaże planszówek, kalendarz premier, Wiedźmin.
Wykorzystujemy pliki cookies do celów statystycznych, analitycznych, personalizacji treści i reklam oraz celów związanych z bezpieczeństwem naszego serwisu. Korzystanie ze strony planszeo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki lub zastosowania funkcjonalności rezygnacji opisanych w Polityce Prywatności oznacza, że pliki cookies będą zamieszczana na urządzeniu, z którego korzystasz. Więcej na temat cookies znajdziesz w Polityce Prywatności dostępnej pod linkiem Polityka prywatności