Cena od:
139,99 zł
Dostępna

Zamki Burgundii: BIG BOX

Liczba graczy: 2 - 4
Czas gry: 30 - 90 minut
Wiek od: 12 lat
Trudność: Trudność Trudność Trudność
Autorzy: Stefan Feld
Gra niezależna językowo
Wydanie polskie: Ravensburger
Wydanie oryginalne: alea
XV wiek, dolina Loary. Wpływowi książęta walczą o dominację, rozszerzając swoje włości o kolejne, przyległe tereny. Zakładają osady, rozwijają szlaki handlowe, a także eksploatują okoliczne złoża srebra – wszystko po to, by prześcignąć pozostałych. Podczas rozgrywki uczestnicy wcielają się w możnych poszerzających swoje posiadłości. Każdy z graczy dysponuje własną planszą terenów, które ... czytaj dalej
Zaloguj się aby dodać komentarz
Użytkownik
Ocena
Opinia
Liczba wystawionych
opinii: 3
08.02.2024 21:25
3.5
ocena
Mnie nie bierze
Liczba wystawionych
opinii: 151
07.02.2024 10:25
5.0
ocena
Gra leciwa, ale nie da się docenić kunsztu. Można kupić lepszą ekskluzywną nową wersję, ale po co? Tutaj nie chodzi o wygląda ale o płynność gry, która po prostu płynie i daje mnóstwo satysfakcji.
Liczba wystawionych
opinii: 633
05.02.2024 21:24
4.5
ocena
Ocena po 26 partiach w każdym skłądzie. Średni czas gry = 69 min. To jest kawał dobrej gry! Ta wersja mi się bardzo podoba, wbrew wielu głosów innych. Big box oznacza masé dodatków i kilka warianów gry, co również na wielki plus. Zamki to świetna gra, zasady są całkiem proste, a masa combosów, które możemy w niej stworzyć daje poczucie spełnienia. Jest to klasyk, który polecam każdemu!
Liczba wystawionych
opinii: 54
24.01.2024 21:52
3.0
ocena
jakość bigboxa i jakość grafik oraz jakość druku to jakaś makabra jest. plansza po wyjęciu z pudełka jak banan....krzywa, poleżała dzień na stole w ciepłym suchym pomieszczeniu i się wyprostowała...., grafiki na kafelkach makabrycznie nieczytelne, planszetki pomocy nadziubdziane na nich... żółte żetony, kto to odebrał od grafika i z drukarni, ikony spokojnie mogłyby być większe. trzeba mocno się przyglądać aby zidentyfikować odpowiedni żółty żeton. jedyne co to, to że udało mi się ją kupić w dobrej cenie, ale porównując z innymi grami w tej cenie to ...... jakość dramatello i to w zasadzie jedyny mój zarzut
Liczba wystawionych
opinii: 2
10.01.2024 11:55
5.0
ocena
Co tu dużo pisać... Rewelacja :)
Liczba wystawionych
opinii: 20
01.01.2024 02:09
5.0
ocena
Długo czekałam na możliwość zagrania i nie jestem zawiedziona. Pomimo średnich grafik i trudności z rozpoznawaniem symboli gra jest naprawdę dobra. Mamy do wyboru dwie kości i dwa ruchy na turę, a ile daje to możliwości do kombinowania! Nawet pod koniec gry ostatnie posunięcia wymagają wyliczenia, która akcja da nam jakiś dodatkowy punkcik na koniec gry. Duża regrywalność, ze względu na różne plansze gracza i różne ryby gry, sprawi że tytuł tak szybko się nie znudzi. Jeśli ktoś jeszcze się zastanawia czy warto to mówię, że WARTO.
Liczba wystawionych
opinii: 31
30.12.2023 01:39
5.0
ocena
Jedna z ulubionych gier. Dosyć szybka i można fajnie pokombinować. Mimo kości można w miarę wszystko kontrolować. Wykonanie mogłoby być lepsze ale za samą grę najwyzsza nota.
Liczba wystawionych
opinii: 224
12.12.2023 12:13
3.5
ocena
Klasyk, polecany przez wielu. Przez wielu uznawany też, za jedną z popularniejszych gier dla pań; nie wiedzieć dlaczego gra tera wymieniana często jest w topkach dziewczyn w różnego rodzaju glosowanaich. Gra to suche euro, charakteryzujące się tzw. Sałatką punktową. Co nie zrobisz, jakiś punkcik wleci.. ma grono wiernych fanów, turnieje, doczekała się kilku wydań, w tym obecnie jakiś delux coś tam.. generalnie top. I teraz kłopot - ja kupiłem niedawno, zagrałem 2 partie i.. powędrowała na półkę. Niby fajnie, niby przyjemnie ale.. szału nie było. Zatem napiszę przewrotnie: mimk, ze teoretycznie wszystko tu się zgadza, to zastanówcie się przed zakupem.. ;) PS. Moja ocena bardzo subiektywna, gra pewnie lepsza niż oceniłem, ale jak mówię: nie pyklo.. PS.2. A brzydkie to..? O matulu..
Liczba wystawionych
opinii: 37
10.12.2023 17:31
5.0
ocena
Tej grze na BGG wystawiłem 10/10 Dla mnie i mojej żony gra idealna,to co można zrobić z "dwóch kostek" wgniata w fotel. Field w całej swojej doskonałości.
Liczba wystawionych
opinii: 164
08.12.2023 13:33
4.5
ocena
Odstraszał mnie wygląd tej gry, bo uważam, że gra w 2023 roku powinna dobrze chodzić pod względem mechaniki, jak również dobrze wyglądać. Długo się wstrzymywałem, aż udało mi się zagrać kilka partii na BGA i od razu ją kupiłem, bo uważam, że ta gra jest świetna:) Losowość kontrolowana, nie denerwująca, ale zmuszająca do móżdżenia, planowanie przestrzenne (którego mi brakowało np. w Suburbii, gdzie liczy się głównie interakcja między kaflami), jak np. zamykanie regionów, daje dużo satysfakcji. Jeden z klasyków, który świetnie się zestarzał i każdemu polecam do zagrania.
Liczba wystawionych
opinii: 13
11.11.2023 20:47
5.0
ocena
Co tu dużo mówić, gra jest świetna. Może graficznie nie powala ale mechanicznie nadrabia.
Liczba wystawionych
opinii: 128
21.10.2023 19:16
3.5
ocena
Dla mnie to po prostu dobra gra. "Zamki Burgundii" skupiają się na planowaniu i strategii. W trakcie rozgrywki wybieramy kafelki, reprezentujące różne typy terenów, które układamy na naszej planszy. Staramy się zdobyć jak najwięcej punktów zwycięstwa za zamki, hodowlę zwierząt oraz handel towarami. Jeśli chodzi o mechanikę gry, opiera się ona na rzutach kośćmi, które wskazują możliwe akcje, jakie możemy podjąć. Na szczęście gra pozwala nam nieco modyfikować wyniki rzutów kośćmi. Rozgrywka może się wydłużać, zwłaszcza jeśli gracze starają się dokładnie przemyśleć każdy ruch. Natomiast bezpośrednia interakcja między graczami jest ograniczona, więc przy dłuższych grach jest to dla mnie minus. Jeśli idzie o szatę graficzną, nie jest może zbyt ładna, ale też nie jest najgorsza.
Partner
Planszeo Planszeo
Liczba wystawionych
opinii: 35
23.08.2023 08:02
5.0
ocena
Wspaniały klasyk. Wiele mówi się o brzydocie tej gry, wersja jubileuszowa wcale nie jest zła, przede wszystkim jest czytelna i dobrze działa. Ta gra to fantastyczna pozycja, w którą każdy powinien chociaż spróbować. Balansuje pomiędzy grą dla relaksu, a zaciętym bojem o zwycięstwo. Sucha, kościana, z zamkami niewiele ma wspólnego, ale to wcale nie przeszkadza. Do tego ma fajny tryb solo. To wydanie zawiera wszystko co zostało wydane do momentu pojawienja się edycji deluxe od Awaken Realms.
Liczba wystawionych
opinii: 12
23.07.2023 11:01
5.0
ocena
O tej grze napisano już wszystko. Klasyczna sałatka punktowa Pana Felda, która jest jedną z najprzyjemniej płynących euro gier jakie miałem okazję poznać. Tytuł cechuje moim zdaniem elegancja, nie ma tu ani jednej niepotrzebnej zasady, nic co byłoby trudne do zapamiętania, a do tego mimo, że główną osią rozgrywki są kostki, to ich losowość jest na tyle kontrolowalna, że niemal zupełnie nie przeszkadza. Zwłaszcza graczom sprawnie zarządzającym tym, aby jak największe spektrum wyników było dla nich przydatne. W Zamki Burgundii zagram zawsze i nie mogę doczekać się wypasionej wersji od Awaken Realms.
Liczba wystawionych
opinii: 41
11.07.2023 15:15
4.5
ocena
Całkiem fajna gra w której główną rolę odgrywają kości. Ale w przypadku zamków losowość kości nie jest tak problematyczna, dzięki temu że mamy duży wybór akcji, możesz wybrać nowy kafelek z planszy, zbudować nowy budynek, sprzedać towary czy zdobyć 2 pracowników na następne rundy. Dodatkowo gra ma plansze graczy w wersji podstawowej i asymetrycznej co zwiększa regrywalność. Gra warta poznania.
Liczba wystawionych
opinii: 14
01.03.2023 09:05
5.0
ocena
Dużo elementów i regrywalność na wysokim poziomie. Myślę, że można nazwać to klasykiem wśród gier planszowych. Zdobywanie punktów na różne sposoby.
Liczba wystawionych
opinii: 129
27.02.2023 17:02
5.0
ocena
Długo miałam problem z Zamkami Burgundii, ponieważ mimo całej mojej miłości do gier planszowych, nie lubię z wyglądu suchych i brzydkich gier, a więc taka gra jak ta, powinna być teoretycznie przeze mnie skreślona. Współgracze również zwracają dużą uwagę na wygląd gier. Jednak jeśli chodzi o Zamki Burgundii, to jest to naprawdę dobra gra, którą warto mieć w swojej kolekcji, a jeśli nie w kolekcji, to warto chociaż raz w nią zagrać :) stara gra, prawdziwy klasyk, z ciekawą mechaniką, która nie ma trudnych zasad, ale ma w sobie głębie rozgrywki. Wersja Big Box załatwiła u mnie sprawę. Mimo, że gra nadal nie wygląda idealnie, to wersja Zamków Big Box bardziej wizualnie trafia w mój gust. Absolutna czołówka jeśli chodzi o gry brzydkie a DOBRE
Liczba wystawionych
opinii: 30
23.02.2023 12:29
5.0
ocena
Świetna gra!
Liczba wystawionych
opinii: 10
20.02.2023 23:48
5.0
ocena
Zagrać w Zameczki? Zawsze!
Liczba wystawionych
opinii: 15
02.02.2023 13:46
1.5
ocena
Taka sobie układanka, nic specjalnego, do tego z wyglądu paskudna jak diabli. Mimo wszystko nie żałuję, że zagrałem, przynajmniej wiem, że nie warto kupować wersji od Awaken Realms za 500zł.
Liczba wystawionych
opinii: 3
31.01.2023 20:45
5.0
ocena
Klasyk ponad wszelkie klasyki. Jedna z najlepszych gier euro wszechczasów. Jeśli szukacie klimatu w grze to jest to jedna z najmniej klimatycznych gier jakie znam, ale nie o to chodzi w euro. Chodzi o tę zagadkę do rozwiązania, a ta w Zamkach Burgundii jest niezwykle satysfakcjonująca! Ciągle nie mam dosyć, ulubiona gra mojej partnerki, w którą wspólnie zagraliśmy ponad 50 partii i nie mamy dość, bo nadal jest to jedna z pierwszych gier, która przychodzi do głowy, kiedy myślimy w co zagrać.
Liczba wystawionych
opinii: 46
29.01.2023 22:22
5.0
ocena
Stary dobry Feld. Jedna z tych gier w których można wybaczyć wiele, w tym szatę graficzną, dlatego nie uważam za konieczność posiadania nowego wydania za miliony monet z figurkami, bo ta gra stoi mechaniką. I tak na poczatku może irytować jeżeli gramy z kimś doświadczonym kto zna niuanse, ale z każdą rozgrywką my też je poznajemy. I tak na początku irytuje liczba symboli do zapamiętania, ale tu nie wolno się zrażać im więcej partii tym stanowi to mniejszy problem. Zaskakująca mechanika, która pomimo oparciu gry na rzucie kostką, czyni ją o wiele bardziej podatną na strategię niż losową. Bo mamy robotników, bo jeśli pilnujemy żetonów to zazwyczaj każdy rzut daje nam możliwość zagrania czegoś na planszę. Euro, które mimo że suche przynosi wiele emocji, przy biciu się o żetony zamków i kopalń, które są tylko po 2, a także bonusów za ukończone wszystkich terenów danego rodzaju. Dla mnie nieśmiertelna i zawsze chętnie wracam. I nie oddam, nawet za miliony monet ;) Euro klasyk.
Liczba wystawionych
opinii: 32
27.01.2023 09:59
5.0
ocena
Klasyk nad klasyki. Tej gry nie trzeba nikomu przedstawiać. Przystępne zasady. Bardzo duża regrywalność. Jedna z najczęściej lądujących na stole gier. Ta gra ma w sobie to coś ;-) Dla fanów euro gier must have. My jeszcze mamy insert, który przyspiesza rozkładanie i składanie gry, więc tylko grać i grać ;-). Zdecydowanie polecam!
Liczba wystawionych
opinii: 92
13.01.2023 13:54
5.0
ocena
Może i nie najpiękniejsza gra, ale dająca wiele satysfakcji, wersja z rozszerzeniami daje wiele więcej regrywalności i zwiększa poziom główkowania..i o to chodzi!
Liczba wystawionych
opinii: 73
18.12.2022 14:17
4.5
ocena
Bardzo dobra gra. Pomimo, że są kości to opcje, które możesz z nimi zrobić nie sprawiają, że gra jest losowa tylko, że każdy gracz ma inne opcje, jeżeli nie chce takich to może wziąć żetony, aby w przyszłości sobie zmieniać wyniki na kościach, co jest bardzo fajne
Liczba wystawionych
opinii: 90
08.12.2022 21:17
5.0
ocena
Gra jest genialna. Mnóstwo kombinowania, wiele dróg zwycięstwa. Ma kostki ,ale można nimi zarządzać więc losowość nie przekszadza.
Liczba wystawionych
opinii: 1
27.11.2022 00:34
5.0
ocena
Klasyk. Zawsze lubię wracać do zamków. Gra nigdy się nie nudzi.
Liczba wystawionych
opinii: 30
09.11.2022 15:45
5.0
ocena
Świetny eurosuchar. Ta gra zawsze daje jakieś możliwości wykorzystania swoich kostek. Bardzo przyjemne punktowanie.
Liczba wystawionych
opinii: 7
28.10.2022 06:47
5.0
ocena
Rozgrywka:9/10 Trudność: 4/10 Wykonanie:7/10
Liczba wystawionych
opinii: 162
05.10.2022 20:05
5.0
ocena
Dla kogo? Dla fanów średniej trudności gier Euro. Zasady nie są szczególnie skomplikowane, natomiast móżdżenia jest naprawdę sporo. Zdecydowanie nie dla fanatyków gier z klimatem, bo tego nie ma za grosz. Wiek graczy w mojej opinii 12+ O co chodzi? Zamki Burgundii przenoszą nas do XVw. Francji, a gracze wcielą się w rolę książąt chcących poszerzać swoje wpływy oraz bogactwo między innymi po przez rozszerzanie swoich włości, handel oraz hodowlane zwierząt W grze każdy z graczy będzie posiadał kości wskazujące możliwe w danej turze akcje. Bedziemy rownież mieli swoją planszetke, na której będziemy układać hexy włości, a naszym celem będzie robienie tego jak najefektywniej. Każda z włości posiada unikalną umiejętność i wchodza z sobą w combosy. Odczucia: Zamki Burgundii to totalny klasyk i gra o której nie słyszałem złych opinii. Niemniej sam długo wzbraniałem się przed rozgrywką i...bije się w pierś. Gra wizualnie mi się podoba. Jest kolorowo, ale czytelnie. Mechanicznie, pomimo kostek nie ma się wrażenia, że wszystko zależy od szczęścia, bo nie ma złych rzutów. Gra jest też dość dynamiczna, wiec nawet przez chwilę nie odczuwałem wybicia z gry. Jedyną rzeczą, która na chwilę obecną jest dla mnie nieco zabójcza jest setup, który niestety jest długi i dość upierdliwy. Wykonanie: Gra nie wyróżnia się za bardzo w kwestii jakości wykonania elementów. Wszystko jest w porządku, ale tez bez szału. Jest kolorowo, czytelnie i prosto. Rzekł bym Niemiecka szkoła. W grze nie ma kart, natomiast mnóstwo wszelkiej maści kafelków/żetonów, które jeśli wszystko inne jest ok.
Partner
Planszeo Planszeo
Liczba wystawionych
opinii: 27
25.09.2022 13:44
4.0
ocena
Klasa sama w sobie. Bardzo dobre euro o prostych zasadach i szybkiej rozgrywce (40 minut w dwie osoby). Żeby osiągnąć taki czas trzeba trochę pograć i nauczyć się żółtych żetonów. Ulubiona gra żony.
Liczba wystawionych
opinii: 21
22.09.2022 13:00
4.0
ocena
Druga edycja bardzo dobrej kościanej eurogry osadzonej w realiach średniowiecznej Francji. Ze swej strony osobiście polecamy I edycje, w której szata graficzna jest znacznie bardziej przyjazna dla graczy. Podczas gry w obu wersjach rozbudowujemy swoje tereny o tytułowe zamki, pola uprawne, kopalnie i inne specjalistyczne budynki. Gra się stosunkowo szybko i płynnie. Pomimo tego, że to eurogra występuje w grze silna interakcja pomiędzy graczami polegająca na dobieraniu kości i budynków ze wspólnego zasobu.
Partner
Planszeo Planszeo
Liczba wystawionych
opinii: 64
24.08.2022 22:39
3.5
ocena
Wszystko działa w tej grze jak powinno ale mnie za serce nie chwyciła. I nie lubię liczenia punktów w czasie gry.
Liczba wystawionych
opinii: 59
24.06.2022 09:36
5.0
ocena
Brzydkie dziecko Stefana Felda, które ma jednak wspaniałą osobowość i które kocha się bezwarunkowo. Mechanika banalna (rzuć dwiema kostkami, pobierz kafel/umieść kafel), ale możliwych ruchów i strategii multum! Kojarzycie odgłos piłki trafiającej do kosza? Wywołuje takie dziwne, niewytłumaczalnie satysfakcjonujące uczucie. Podobnie jest, gdy w Zamkach uda się odpalić tłuste combo, na skutek którego wykonamy 6 ruchów w jednej turze. Dla tego właśnie uczucia chce się grać i w mojej ocenie to ono jest paliwem napędzającym popularność tej gry. Top of the top, zasługuje na ładniejsze wydanie, ale akurat o to zadbało ostatnio Awaken Realms - doktor Szczyt wśród planszówek ;)
Partner
Planszeo Planszeo
Liczba wystawionych
opinii: 332
10.06.2022 20:13
5.0
ocena
Ach, Zamki Burgundii, najlepsza gra roll & write, w której jest bardzo dużo „roll” i ani jednego „write”, bo zamiast bazgrać ołówkiem po planszetce, układasz na niej nieporuszalne żetony. Plus sto do regrywalności i to bez użycia gumki. Wszystko poza ołówkiem pasuje tu do definicji wykreślanki. Rzucasz kostkami, kombinujesz z wynikami, żeby pozyskać żetony dla swojej planszetki, które zapełnią odpowiednie obszary, co przyniesie ci krocie punktów. Po drodze trzeba sobie zmajstrować silniczek bonusów i kombosów do manipulowania kostkami, pozyskiwania włości, robotników i monet. Łatwizna. Zamki Burgundii tłumaczy się bardzo prosto. Rzucasz dwiema kostkami i wykonujesz dwie akcje zależne od wylosowanych na nich oczkach. Pierwszy gracz ciska jeszcze kostką neutralną. Diabeł tkwi dopiero w szczegółach, ale o nich się nie mówi. Przynajmniej nie od razu. Dopiero, kiedy jest za późno, żeby się wycofać. Z Zamkami jest jak z jazdą na łyżwach, kiedy chcesz wyciągnąć na lodowisko kumpla, który w życiu nawet się nie ślizgał. - Wiążesz buty. Lewa noga, prawa noga i trzymasz równowagę. Dasz sobie radę. - A gdzie będziemy jeździć? - Na lodowcu. - Och... - Takim, co dryfuje po oceanie... - Acha. - ...na kursie kolizyjnym z tankowcem. I lepiej weź coś na rekiny. Kiedy mózg paruje ci od nawałnicy tych wszystkich „albo”, „jeżeli”, „chyba że”, „a może”, „i wtedy”, „za to”, „lub” to znaczy, że zostałeś na dobre wkręcony w tryby optymalizacyjnej maszynerii stworzonej przez genialnego pana Felda do mielenia właśnie takich nerdów jak ty. Ogrom możliwości, jakie dają ci do wykorzystania te dwie kosteczki bywa dla nowicjusza przytłaczający, ale w trakcie rozgrywki Zamki same skierują cię na właściwe tory i spontanicznie zaczniesz rzeźbić korytarze w pokładach potencjalnych punktów do zdobycia niczym krasnolud, który postradał zmysły dla młota pneumatycznego. Tu się gorączkowo przelicza każdy możliwy ruch i jego punktowe następstwa. I dzieje się to tak szybko, że pani od matmy byłaby z ciebie dumna. Sam byłbyś z siebie dumny. Po kilku rundach stajesz się jednością z najsmaczniejszą sałatką punktową, jaką da się zrobić z tektury. Będziesz grupował zwierzęta na pastwiskach w całe stada punktów. Budynki w twoich miasteczkach będą najeżone jednorazowymi korzyściami. Minisi w klasztorach będą dawać ci stałe bonusy lub wymadlać dla ciebie dodatkowe sposoby końcowego punktowania. W desperacji możesz być w stanie oddać prawicę za dodatkowego robotnika, bo tylko oczko dzieli cię od największego punktowego kombo, jakie widział świat. Zamki Burgundii to stan umysłu. W niewymuszony i naturalny sposób Zamki odmierzają tempo gry, zapewniają rotację kafelków, prowokują do rywalizacji, podpuszczają do rozpychania się łokciami na kurczącym się targowisku żetonów, kuszą okazjami do zdobycia kilku ekstra punktów. Zagrasz raz i już wiesz, jak to się robi. Zupełnie jak z łyżwami. Teoretycznie wiesz, jak kręcić piruety i skakać te axele i loopy, ale kask i ochraniacze to wciąż twoi najlepsi przyjaciele. Pomimo randomowego rozkładania co fazę gry żetonów włości oraz towarów, ciągłego turlania kostkami, w żadnym momencie Zamki nie wydają się być głupią losową grą. Jedynym naprawdę losowym elementem Zamków Burgundii jesteś ty. W każdej chwili dysponujesz pełną wiedzą o sytuacji na planszy, a i tak nie zrobisz najbardziej optymalnego ruchu. A to dlatego, że twój mózg jest na haju i jeszcze ci o tym nie powiedział. Ta gra jest zbyt dobra, żeby była legalna.
Liczba wystawionych
opinii: 120
16.04.2022 21:56
5.0
ocena
Nie lubie gier z kośćmi, ale Zamki są wyjątkiem od tej reguły. Fajnie planuje się rozwój królestwa z nadzieją, że kości podejdą oraz nastepne ułożenie rynku da dobre punkty.
Liczba wystawionych
opinii: 2
10.11.2021 10:48
5.0
ocena
Bardzo dobre euro, które pozwala punktować na wiele sposobów, przez co nie ma jednej taktyki, która daje największe szanse na zwycięstwo, dobrze skaluje się również na 2 graczy, gdyby ktoś najczęściej grywał w planszówki z partnerem :)
Liczba wystawionych
opinii: 26
08.11.2021 21:18
4.0
ocena
Grałem w wersję podstawową oraz BigBox. Polecam wersję BigBox jako urozmaicenie podstawowej rozgrywki o fajne dodatki, które dodają nowe elementy do rozgrywki. Nowa szata graficzna na plus, chociaż zwierzęta trochę zbyt małe w porównaniu do oryginału. Sama gra natomiast sprawdzi się do luźnego rodzinnego grania, jak i mocnego módżenia z godnym przeciwnikiem. Jedynym minusem dla mnie osobiście, jest znikoma interakcja z innymi graczami, w zasadzie ogranicza się ona do podkupowania sobie żetonów, ale tak to już jest w grach euro :)
Liczba wystawionych
opinii: 39
02.11.2021 18:48
4.0
ocena
Mamy ją, krótko, ale nie wiem czemu kupilismy tak późno:) bardzo fajna gra, prosta mechanika.
Liczba wystawionych
opinii: 276
06.08.2021 13:17
5.0
ocena
Stefan Feld w najlepszej odsłonie. Gra, która dla wielu jest nr. 1 i ma specjalne miejsce w kategorii eurosucharów. Zagram z chęcią zawsze i wszędzie i za każdym razem bawie się tak samo dobrze.
Liczba wystawionych
opinii: 28
20.07.2021 21:27
4.0
ocena
Gra tak sucha, tak losowa i tak "brzydka", że aż miło. Powyższe stwierdzenia są prawdziwe ale w TEJ grze nie ma to znaczenia. Gra jest super. Losowość jest - zbalansowana za to mechaniką pracowników. Brzydka - owszem ale czego trzeba więcej przy tak prostych zasadach i świetnych mechanikach. Sucha - Tak ale zagrajcie z dodatkami dołączonymi w tej wersji których jest dość sporo a nie będziecie się nudzić. Polecam szczerze.
Reklama
Najlepsze gry planszowe, Wsiąść do Pociągu, Catan, Osadnicy z Catanu, najlepsze planszówki, Carcassonne gra, gry planszowe dla 2 osób, gry planszowe sklep, Splendor, Arnak, Everdell, tanie planszówki, gry na imprezę, Brass: Birmingham, Root, Tajniacy, 5 sekund, Pociągi gra planszowa, top gier planszowych, gry planszowe na prezent, Gloomhaven, Monopoly, Terraformacja Marsa, Scrabble cena, Azul, ranking gier planszowych, gry planszowe na imprezę, gry planszowe dla dzieci, top lista, aktualności gier planszowych, zapowiedzi gier, przedsprzedaże planszówek, kalendarz premier, Wiedźmin.
Wykorzystujemy pliki cookies do celów statystycznych, analitycznych, personalizacji treści i reklam oraz celów związanych z bezpieczeństwem naszego serwisu. Korzystanie ze strony planszeo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki lub zastosowania funkcjonalności rezygnacji opisanych w Polityce Prywatności oznacza, że pliki cookies będą zamieszczana na urządzeniu, z którego korzystasz. Więcej na temat cookies znajdziesz w Polityce Prywatności dostępnej pod linkiem Polityka prywatności