4.5
ocena
graczy
Cena od:
125,99 zł
Dostępna

Terraformacja Marsa

Liczba graczy: 1 - 5
Czas gry: 90 - 120 minut
Wiek od: 12 lat
Trudność: Trudność Trudność Trudność
Autorzy: Jacob Fryxelius
Wydawca: Rebel
W Terraformacji Marsa gracz obejmie kontrolę nad jedną z korporacji i jako jej zarząd będzie kupować i zagrywać karty opisujące różne projekty inwestycyjne. Zazwyczaj projekty będą bezpośrednio lub pośrednio przyczyniać się do procesu terraformacji, mogą też jednak być przedsięwzięciami biznesowymi innego rodzaju. Aby wygrać, gracz musi osiągnąć wysoki Współczynnik Terraformacji (WT) i zdobyć dużo... czytaj dalej
Reklama
Zaloguj się aby dodać komentarz
Użytkownik
Ocena
Opinia
Liczba wystawionych
opinii: 11
5.0
ocena
Liczba wystawionych
opinii: 64
05.06.2022 21:48
4.0
ocena
Nadal zachodzę w głowę jak gra może być jednocześnie tak dobra i tak brzydka 😀 swietna rozgrywka napedzana kartami, budowanie silniczka, zdobywanie puntkow, faktyczne poczucie terraformowania czerwonej planety. Ale to wykonanie ..
Liczba wystawionych
opinii: 29
03.06.2022 12:42
3.5
ocena
Rozumiem za co ludzie kochają tą gre natomiast dla mnie trochę za bardzo się ciągnie ...
Liczba wystawionych
opinii: 4
29.05.2022 17:53
5.0
ocena
Jedna z moich ulubionych gier. Prosta a daje mnóstwo możliwości! Z dodatkami to już w ogóle bajka. Gra ma super klimat. Można faktycznie poczuć się jak terraformator. Bardzo regrywalna i nigdy mi się nie nudzi przez to że jest dużo kart projektów i korporacji do wyboru. Można z powodzeniem grać w 6 osób jeśli skseruje się planszetkę gracza i pożyczy 6ty kolor kostek z innej gry ;)
Liczba wystawionych
opinii: 5
23.04.2022 16:43
4.5
ocena
Pierwsze co przychodzi na myśl o tej grze to mały dysonans, który pojawia się między rozpakowaniem pudełka a pierwszą rozgrywką. Na pierwszy rzut oka trzeba przyznać, że nie jest to najpiękniejsza gra. Karty nie mają spójnej grafiki, plansza i planszetki wydają się jakby były wykonane trochę idąc na łatwiznę, bez żadnych wodotrysków, troszkę toporne. W kwestii wykonania, kosteczki zasobów są wykonane trochę słabo i nabywają odpryski od obijania się o siebie same, już w pierwszych chwilach, a planszetki graczy są trochę mało praktyczne z uwagi, że małe trącenie powoduje, że wszelkie nasze wskaźniki produkcji postanawiają oszaleć, w efekcie czego albo się ewakuować albo przeskoczyć o 5 pkt(co nie zawsze jest takie złe ;)). Taki obraz mamy przez pierwsze chwile z grą, jednakże gdy rozpoczynamy rozgrywkę dzieje się rzecz, którą trochę ciężko wytłumaczyć, nagle wszystko o czym pisałem przestaje stanowić najmniejszy problem. Mianowicie największą zaletą tej gry jest ta cholerna rozgrywka, aż ciężko to opisać. Gra się w nią wspaniale, trudno przywołać na myśl równie satysfakcjonującą grę. Fazy rozgrywki są bardzo dobrze przemyślane, karty są fajnie zróżnicowane i posiadają nieźle zróżnicowane efekty. Kupowanie kart sprawia, że posiadamy tylko to co naprawdę chcemy i co nam będzie potrzebne, bez zmartwień o karty, które tylko leżą na ręce i gniotą się od ciągłego trzymania za uwagi na zupełny brak powiązania z naszym planem na grę. W kwestii trudności jest ona bardziej związana z myślą taktyczną, mechanicznie oraz w kwestii ilości reguł nie ma większego problemu, aby nawet osoby prawie zupełnie "nieograne" dawały radę. Liczebność korporacji do wyboru oraz ilość kart zapewnia wysoką regrywalność. Drugą wadą za wspomnianą "brzydotą" jest znacznie wrastający downtime z każdym kolejnym graczem- 3 graczy to moje zupełne maksimum. Pomijając takie drobnostki gra jest warta każdej złotówki, wręcz za taką ilość satysfakcji i doskonałej rozgrywki jej cena jest aż za niska. PS: Polecam nabyć dodatek Preludium, który dając nam dodatkową produkcją/zasoby na start nie pogarsza rozgrywki a przyspieszą ją nieznacznie, co pozwala oszczędzić te 15 min na rozgrywkę.
Liczba wystawionych
opinii: 1
28.03.2022 12:51
5.0
ocena
Dosyć skomplikowana gra, ale bardzo przyjemna, zagrałabym raz jeszcze.
Liczba wystawionych
opinii: 2
09.11.2021 16:35
4.5
ocena
Zawsze przyjemnie się do niej wraca, aczkolwiek gra ze wszystkimi dodatkami to już zabawa na kilka h
Liczba wystawionych
opinii: 5
05.11.2021 14:51
5.0
ocena
Uwielbiamy z żoną grać w TM. Mimo iż rozgrywka zajmuje dość długo czasu gra nie jest nudna. Gra się fajnie we 2 ale też w 4 osoby dobrze działa. Potrzeba dużego stołu i trzeba dokupić sobie planszetki gracza bo oryginalne się nie nadają. Bardzo dobra gra
Liczba wystawionych
opinii: 5
05.11.2021 10:25
5.0
ocena
Świetna gra, w większości rozgrywek do samego końca i zliczenia punktów nie wiadomo kto wygra. Bardzo dużo różnorodności i mało negatywnej interakcji między graczami sprawia że każdy może realizować swój plan na budowanie silnika. Opcjonalny wariant z "draftingiem" kart przez wielu uważany za obowiązkowy niweluje wpływ losowości na rozgrywkę i sprawia że rozgrywka zawsze jest interesująca. Jedna z najlepszych gier euro i stała pozycja w mojej kolekcji.
Liczba wystawionych
opinii: 15
02.11.2021 20:41
4.0
ocena
Z początku wydaję się bardzo trudną grą, ale szybko się łapie. Zdecydowanie dla fanów science fiction i kosmosu, bo jak ktoś nie lubi takich klimatów to grafiki na kartach i cała gra może odrzucać.
Liczba wystawionych
opinii: 7
02.11.2021 18:41
5.0
ocena
Gra jest świetna. Pierwsze wrażenie sprawiła u mnie nieciekawe. Jakoś wszechobecna symbolika i grafiki nie przypasowały mi do gustu. Również mnogość zasad do zapoznania się przed startem rozgrywki jest duża. Całość jednak nie ma znaczenia, gdy człowiek już zagra. Gra jest cudowna. Symbolika zaczyna działać na naszą korzyść, gdy już wgryziemy się w rozgrywkę. Terraformowanie sprawia ogromną radość, a pochwały współgraczy spadają na grę raz za razem. Pierwszego dnia zagrałem w grę 3 razy. 2 razy sam i raz ze znajomymi. Wpadłem niemiłosiernie. Pozostaje mi tylko polecić grę każdemu planszówkowemu świtowi, który lubi trochę pokombinować i pomóżdżyć.
Liczba wystawionych
opinii: 3
10.08.2021 16:02
5.0
ocena
Jedna z moich ulubionych gier. Tematyka super. Budowanie silniczka i różne strategie. Polecam
Liczba wystawionych
opinii: 16
08.08.2021 17:34
3.5
ocena
Przyjemna gra, ale raczej na 2-3 osoby, z każdą kolejną osobą downtime coraz większy.
Liczba wystawionych
opinii: 13
07.08.2021 21:37
4.5
ocena
Naprawdę kocham tę grę. Jest to gra strategiczna, w której starasz się, aby życie na Marsie było opłacalne, a im bardziej przyczyniasz się do tej terraformacji, tym więcej zdobywasz punktów, aby zostać zwycięzcą. Każdy z wyborów, które podejmujesz, jest trudny, ponieważ masz tylko 2 akcje na rundę, co sprawia, że ​​zastanawiasz się dwa razy przy każdym ruchu. Ogólnie jest to gra, która oferuje godziny przyjemności i nigdy nie będziesz się nudzić.
Liczba wystawionych
opinii: 13
07.08.2021 08:23
4.0
ocena
Korpomasjanizm - tak określiłbym to co dzieje się na planszy. Prowadząc jedną z korporacji, teraformujemy planetę podnosząc poziom tlenu i ciepła, pozwala nam to na budowę miast i tworzenie różnego rodzaju obiektów. Te akcje są punktowane lub przynoszą nam dodatkowe zasoby. Bardzo fajna gra ekonomiczna :)
Liczba wystawionych
opinii: 280
06.08.2021 11:25
5.0
ocena
Terraformacja Marsa to wspaniała gra o przygotowaniu planety do zamieszkania. Wcielamy się w jedną z firm które zajmą się ujarzmieniem tego miejsca do zamieszkania. Będziemy zbierać surowce, odkrywać oceany na Marsie, podnosić jego lodowata temperaturę. I co najważniejsze rywalizować o to kto zrobi to....lepiej. Oceniqm grę jako średnio zaawansowana, ale nie jest tak trudna żeby po nią nie sięgnąć. Na początek może okazać się zbyt przytłaczająca i może zniechęcić początkującego gracza gier planszowych.... Ale jak już wejdziesz w nią oj to często w nią grasz i grasz i zbierasz te punkty i co najważniejsze odkrywasz jak można teoretycznie zaludnić to. Planetę
Liczba wystawionych
opinii: 276
06.08.2021 09:42
3.0
ocena
Swietna gra, ale dopiero w wydaniu Big box, z elementami 3d. Robi wtedy wrazenie. Nie mam zamiaru jej umniejszać, mimo, że lubię kosmiszne klimaty - te grafiki na kartach :( ehh... nie postarali się - mogłyby być spójne. A tak raz zdjęcia, raz grafiki, bez ładu i składu to jest. Nie mniej - nie wszystkim wszystko musi się podobać. Gra klasyk.
Liczba wystawionych
opinii: 26
26.07.2021 23:58
5.0
ocena
Po prostu klasyka, której nikomu nie trzeba przedstawiać ;-) Gra jest graficznie okropna, brzydka na maksa... ALE CUDOWNA mechanicznie ;-) Po prostu obłęd - bardzo uzależnia ;-) Mnóstwo zalet i bardzo warto grać!!!! Także nic tylko brać ;-) PS Uwielbiam też tryb solo... Szczególnie jak przegrywam ;P
Liczba wystawionych
opinii: 10
20.07.2021 14:22
4.5
ocena
Terraformacja Marsa to podstawowa wersja klimatycznej gry w którą można ciupać od dwóch do pięciu graczy. Nie ma co się martwić o skalowanie, przy grze dwu osobowej jak i przy większej ilości graczy gra się fajnie. Producent zapewnia rozgrywkę na poziomie 90-120min, aczkolwiek przy grze pięcioosobowej znacznie się ona wydłuża (graliśmy około 3 godzin). Zasady są jasne i przejrzyste. Dodatkowo na kartach oprócz piktogramów mamy napisane co dane karty wykonują, jest to niezmiernie przydatne gdy stawiamy pierwsze kroki w rozgrywce. Warto nadmienić także, że w grze wystepuję bardzo mało negatywnej interakcji między graczami. Przejdźmy do minusów. Po pierwsze karty trzeba bezwzględnie zakoszulkować, ponieważ przy intensywnym użytkowaniu szybko się niszczą. Kostki surowców są wykonane z słabego materiału, przez co szybko się wyszczerbiają. Szkoda, że planszetki graczy nie posiadają wyżłobień na znaczniki, łatwo szturchnąć przez przypadek i wszystko pomieszać. Moja ocena za całokształt to mocna czwórka!
Liczba wystawionych
opinii: 10
19.07.2021 19:43
5.0
ocena
Kierujemy jedną z wielu unikalnych korporacji aby podnieść kluczowe dla terraformacji marsa wskaźniki globalne jakimi są: poziom tlenu, temperatura oraz ilość obszarów oceanu. Kupujemy karty akcji, budujemy miasta, sadzimy lasy i wiele innych. W grze jest aż około 200 unikalnych kart akcji! Gra jest wciągająca i mega regrywalna. Polecam gorąco
Liczba wystawionych
opinii: 17
14.07.2021 21:39
4.5
ocena
Świetna gra, bardzo przyjemne budowanie silnika, który zwiększa nasze możliwości zmiany planety i zdobywania punktów. Każdemu z graczy zależy, żeby jak najszybciej zwiększyć poziom tlenu, liczbę oceanów i temperaturę na Marsie. Zawsze się świetnie bawimy, ale gra może zająć dość długo. Minus jedynie za słabe wykonanie.
Reklama
Najlepsze gry planszowe, Wsiąść do Pociągu, Catan, Osadnicy z Catanu, najlepsze planszówki, Carcassonne gra, gry planszowe dla 2 osób, gry planszowe sklep, Splendor, Arnak, Everdell, tanie planszówki, gry na imprezę, Brass: Birmingham, Root, Tajniacy, 5 sekund, Pociągi gra planszowa, top gier planszowych, gry planszowe na prezent, Gloomhaven, Monopoly, Terraformacja Marsa, Scrabble cena, Azul, ranking gier planszowych, gry planszowe na imprezę, gry planszowe dla dzieci, top lista, aktualności gier planszowych, zapowiedzi gier, przedsprzedaże planszówek, kalendarz premier, Wiedźmin.
Wykorzystujemy pliki cookies do celów statystycznych, analitycznych, personalizacji treści i reklam oraz celów związanych z bezpieczeństwem naszego serwisu. Korzystanie ze strony planszeo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki lub zastosowania funkcjonalności rezygnacji opisanych w Polityce Prywatności oznacza, że pliki cookies będą zamieszczana na urządzeniu, z którego korzystasz. Więcej na temat cookies znajdziesz w Polityce Prywatności dostępnej pod linkiem Polityka prywatności