4.3
ocena
graczy
Cena od:
134,00 zł
Dostępna

Azul

Liczba graczy: 2 - 4
Czas gry: 30 - 60 minut
Wiek od: 8 lat
Trudność: Trudność Trudność Trudność
Autorzy: Michael Kiesling
Wydawca: Lacerta
Gra niezależna językowo
Azulejos - oryginalnie były to biało-niebieskie płytki ceramiczne, sprowadzone do Europy przez Maurów. Sławę i popularność w Portugalii zdobyły po wizycie króla Manuela I w południowej Hiszpanii. Król zafascynował się oszałamiającym pięknem mauretańskich dekoracji pałacu w Alhambrze i... czytaj dalej
Zaloguj się aby dodać komentarz
Użytkownik
Ocena
Opinia
Liczba wystawionych
opinii: 5
10.05.2022 11:18
5.0
ocena
Przyjemna kombinatoryka
Liczba wystawionych
opinii: 37
26.04.2022 10:36
4.0
ocena
Prosta gra logiczno-abstrakcyjna. Nie zapewnia niesamowitych emocji, wręcz przeciwnie - uspokaja i wycisza. No, może dopóki nie zaczniemy tłuc spadających płytek. Mnie osobiście zachwyca jakość wykonania. Płytki, które układamy nie dość, że są pięknie ozdobione, to bardzo przyjemnie trzyma się je w dłoni. Gra na luźny wieczór z rodziną, choć nieprędko już chyba trafi na stół odkąd pojawiła się Kaskadia ;)
Partner
Planszeo Planszeo
Liczba wystawionych
opinii: 35
16.04.2022 10:24
4.5
ocena
Gra logiczn-strategiczna, przy czym nie zawsze trzeba używać elementu strategicznego. Dodatkowo jest bardzo prosta w wyjaśnieniu zasad i nie trzeba skupiać się do końca na pozostałych graczach ( chociaż jest to przydatne). Bardzo dobrze wykonane elementy są zarówno "czytelne" jak i przyjemne dla oka.
Liczba wystawionych
opinii: 1
14.03.2022 15:06
5.0
ocena
W swojej turze gracz może dobrać wszystkie płytki w jednym kolorze z jednego, z dostępnych pól. Niewybrane płytki umieszcza na środku tworząc nową pulę dobierania, a zebrane na jednej linii wzorów. Jeśli na danej linii wzorów znajdują się płytki jednego koloru, to można do niej dokładać płytki wyłącznie tego koloru. Wszystkie nadmiarowe płytki, których nie możemy umieścić na planszy lądują potłuczone na podłodze, dając graczowi ujemne punkty pod koniec rundy. Gracze wykonują akcje do momentu, gdy nie ma już płytek do dobierania. Pod koniec rundy płytki z wypełnionych linii wzorów przenoszone są na ścianę, gdzie układamy mozaikę, zdobywając punkty zwycięstwa. Punkty otrzymujemy za umieszczenie płytki na ścianie i wszystkie płytki w pionie i poziomie, z którymi dołożona płytka sąsiaduje. Po podliczeniu punktów i odjęciu punktów za rozbite płytki gracze zaczynają nową rundę. Gra kończy się w momencie, gdy dowolny gracz ułoży jeden kompletny rząd płytek. Azul jest lekkim, przyjemnym tytułem, który przyciąga wyglądem. Piękne bakelitowe płytki, porządnej jakości plansze graczy i warsztaty (z których dobiera się płytki) powodują że nie sposób przejść obojętnie obok tej gry.
Partner
Planszeo Planszeo
Liczba wystawionych
opinii: 8
24.02.2022 07:30
4.0
ocena
#LutyZLacertą Azul to świetna gra logiczna o układaniu ceramicznych płytek oraz kafli. Proste zasady, które dają sporo możliwości kombinowania, strategicznego rozmieszczania płytek oraz interakcji między graczami. Bo przecież nikt nie powiedział, że nie można wzajemnie sobie przeszkadzać 😉 wprost przeciwnie, oprócz nabijania jak największej ilości punktów, staramy się jednocześnie o to, by przeszkodzić naszemu współgraczowi w osiągnięciu celu i nie ułatwiać mu układania pasujacych elementów. Gra przenosi nas do Portugalii, do miasta Évora, gdzie wcielamy się w rolę artysty układającego płytki azulejos w pałacu króla. Każdy gracz dobiera je z ogólnodostępnych warsztatów i umieszcza w sposób określony na planszy. Wszystko jest tutaj na plus, od jakości wykonania, ciekawego pomysłu, innowacyjnej mechaniki, krótkiej i przejrzystej instrukcji, nie dłużącej się rozgrywki, po wrażenia wizualne. Jest nawet zalążek fabuły w postaci króla i jego cudownego, pełnego przepychu pałacu. To od nas zależy jak daleko poniesie nas fantazja 😉 może nie ma tu wylewającego się jak z gier ameri klimatu, ale jest to gra familijna, do której przyjemnie się wraca, a łatwe do przyswojenia zasady sprawiają, że można ją polecić każdemu. Jedyne czego Azulowi nie można zarzucić to cukierkowych, przepięknych wizualnie i cudownych w dotyku znaczników. To gra, która oprócz zasad i samej rozgrywki dostarcza niezwykłych doznań zmysłowych ( jakkolwiek to zabrzmi 🤣). Pochłaniamy ją wzrokiem, dotykiem i oprócz tego trenujemy strategiczne kombinowanie i logiczne myślenie.
Liczba wystawionych
opinii: 2
23.02.2022 13:20
5.0
ocena
#LutyzLacertą Azul jest jedną z nielicznych gier, które posiadam od początku Mojego hobby. Jako fanka tej gry mam także pozostałe Jej odsłony :) Pięknie wydana gra logiczna, która sprawdza się w każdym towarzystwie. Proste zasady sprawiają, że jest to gra międzypokoleniowa. Dobra pozycja na prezent. Idealna na wprowadzenie w świat gier planszowych. Osobiście polecam do rodzinnego grania :) .
Liczba wystawionych
opinii: 10
17.02.2022 23:09
4.5
ocena
#LutyzLacertą #Azul Jak żyć z tym Azulem? Nie jestem jakimś superfanem Azula i nie dam się za tę grę pokroić. Mimo to, gra nadal w jakiś magiczny sposób mnie pociąga i zazwyczaj jak ktoś zaproponuje partyjkę, to nie odmówię. Ba, czasem nawet sam rzucę „a może w Azula?”. To jest klasyk, must have i nigdy kolekcji nie opuści. O walorach estetycznych gry napisano już wszystko, mnie pozostaje się jedynie pod tym podpisać. Tak, potwierdzam, kostki w Azulu są obłędne! Problem mój polega chyba na tym, że nie umiem w tę grę grać. Zasady znam, rozumiem, to nie to. Po prostu moja strategii się nigdy nie sprawdza. Ostatnio poległem 6:45 i zachodzę w głowę, po co na planszy miejsce na 100 punktów? A Wy jakie wyniki wykręcacie w Azulu? I przede wszystkim JAK?
Liczba wystawionych
opinii: 1
06.02.2022 01:23
4.0
ocena
Drogie Bravo. Zagralim z synem w Azula (mój pierwszy raz). Wywalczyłem zaszczytne drugie miejsce! Syn łamaga - przedostatnie. Ale i tak wszyscy śmiali się i cieszyli. Wygłupom nie było końca. #lutyZLacertą #Azul
Liczba wystawionych
opinii: 29
01.12.2021 15:04
4.5
ocena
Gra z prostymi zasadami. Plansza ma 2 strony co daj możliwość modyfikowania rozgrywki. Kafelki to imitacja płytek ceramicznych i jest ładnie zrobiona. Można tu stosować różne strategie i je przeplatać zarówno pod siebie jak i robić tak by sąsiadowi dokopać. Przyjemnie i prosto, polecam.
Liczba wystawionych
opinii: 18
05.11.2021 08:51
4.5
ocena
Kolejna gra, którą lubię i ja i koi rodzice! Mamy za sobą dopiero kilak rozgrywek, ale urzekła nas prosta (ale nie prostacka!) formuła gry. Świetne w Azulu jest również to, że mimo że na początku się nie wydaje to daje on szanse na negatywną interakcję - zwłaszcza w ostatniej fazie dobierania kafelek z warsztatów! Estetyka gry również mi się podoba, azulowe kafelki są śliczne, ale obawiam się, że niestety po wielu rozgrywkach się porysują (ale cóż zużycie znaczy, że gra przypadła do gustu i wiele razy po nią sięgano xD). Polecam tym, którzy lubią gry logiczne, ale zaznaczam przy tym, że Azul nie jest szczególnie trudną grą, więc dla wprawionych graczy może być zbyt łatwa.
Liczba wystawionych
opinii: 39
02.11.2021 15:27
5.0
ocena
I tak zaczęła się miłość do Azula. Zaraziłam nią całą rodzinę i większość nabyła swój egzemplarz
Liczba wystawionych
opinii: 9
30.10.2021 12:44
5.0
ocena
Azul nieustannie konkuruje u mnie o pierwsze miejsce z Letnim Pawilonem. Jest to bardzo przyjemny abstrakt o prostych zasadach. Działa dobrze zarówno na dwie jak i na cztery osoby. Gra ma pewien element losowości ale bez dobrego zaplanowania ruchów ciężko jest wygrać. Duża regrywalność i przyjemność z układania wzorów gwarantowana. Gra często wraca u mnie na stół. Jest też pierwszą o której myślę, żeby pokazać osobom, które chcą zagłębić się w świat planszówek.
Liczba wystawionych
opinii: 12
10.08.2021 20:58
4.0
ocena
Rodzinna, nie za trudna, nie nudzi się po wielu rozgrywkach. Działa zarówno z dziećmi jak i z dziadkami. Trochę droga, ale warto. Polecam.
Liczba wystawionych
opinii: 280
10.08.2021 12:32
4.5
ocena
klasyka gatunku nic dodać nic ując wspaniała gra. polecam grać w wiecej osób
Liczba wystawionych
opinii: 12
09.08.2021 00:03
4.5
ocena
Azul to gra strategiczno-logiczna podczas której układamy witraż z kafelków. Z jednej strony jest element losowości jednakże jeżeli nie ma się odpowiedniej strategii to nie jest wcale łatwo wygrać. Gra jest stosunkowo prosta z przejrzyście napisana instrukcja. Posiada dwie plansze dla mniej zaawansowanych graczy i tych bardziej dzięki czemu każdy będzie czerpał radość z grania w nią. W szuka gra się szybko, nie ma miejsca na nudę rozgrywka trwa do 30 min dzięki czemu się nie nudzi. Bardzo polecam! Plusy: + Gra jest bardzo fajna zarówno dla 2 jak i większej ilości graczy. + niski próg wejścia, prosta instrukcja + dla tych co lubią strategiczno-logiczne gry + szybka rozgrywka, gra się nie dłuży +dwie plansze zarówno dla mniej zaawansowany jak i tych bardziej
Liczba wystawionych
opinii: 13
07.08.2021 23:11
4.0
ocena
To świetna gra logiczna dla 2 lub więcej graczy. Przyzwoicie łatwa do nauczenia, a każdy z kimkolwiek kiedy grałem, chce co najmniej zagrać drugi raz, aby wynik był lepszy, To gra, w którą chcesz grać dalej, ponieważ zawsze myślisz, że następnym razem możesz być lepszy.
Liczba wystawionych
opinii: 276
06.08.2021 13:08
4.0
ocena
Drugi, zaraz po Letnim Pawilonie Azul wg mojej oceny. Klasyczna wersje, piękne kafelki i ogromna przyjemność z układania mozaik. Solidne 4/5.
Liczba wystawionych
opinii: 8
25.07.2021 14:11
4.0
ocena
Prosta i estetyczna gra abstrakcyjna, a przy tym niezwykle uniwersalna. Do pogrania w parze, z dziećmi czy rodzicami, w gronie znajomych; znajdzie swoje miejsce zarówno na domowym regale z grami, jak i w growym kąciku w jakiejś gastronomii ;)
Reklama
Najlepsze gry planszowe, Wsiąść do Pociągu, Catan, Osadnicy z Catanu, najlepsze planszówki, Carcassonne gra, gry planszowe dla 2 osób, gry planszowe sklep, Splendor, Arnak, Everdell, tanie planszówki, gry na imprezę, Brass: Birmingham, Root, Tajniacy, 5 sekund, Pociągi gra planszowa, top gier planszowych, gry planszowe na prezent, Gloomhaven, Monopoly, Terraformacja Marsa, Scrabble cena, Azul, ranking gier planszowych, gry planszowe na imprezę, gry planszowe dla dzieci, top lista, aktualności gier planszowych, zapowiedzi gier, przedsprzedaże planszówek, kalendarz premier, Wiedźmin.
Wykorzystujemy pliki cookies do celów statystycznych, analitycznych, personalizacji treści i reklam oraz celów związanych z bezpieczeństwem naszego serwisu. Korzystanie ze strony planszeo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki lub zastosowania funkcjonalności rezygnacji opisanych w Polityce Prywatności oznacza, że pliki cookies będą zamieszczana na urządzeniu, z którego korzystasz. Więcej na temat cookies znajdziesz w Polityce Prywatności dostępnej pod linkiem Polityka prywatności