Cena od:
269,90 zł
Dostępna

Scythe

Liczba graczy: 1 - 5
Czas gry: 90 - 120 minut
Wiek od: 14 lat
Trudność: Trudność Trudność Trudność
Autorzy: Jamey Stegmaier
Wydanie polskie: Phalanx
Wydanie oryginalne: Stonemaier Games
Dodruk: 25.05.2023
Popioły po Wielkiej Wojnie wciąż pokrywają całunem śnieg w Europii roku 1920. Kapitalistyczne miasto-państwo znane po prostu jako „Fabryka”, które było siłą napędową wojny dzięki produkowanym przez siebie mechom, zatrzasnęło swe podwoje, co przyciągnęło uwagę kilku pobliskich krajów... Na małym, choć niezwykle pożądanym terenie zebrali się przedstawiciele pięciu frakcji. Kto zyska chwałę... czytaj dalej
Zaloguj się aby dodać komentarz
Użytkownik
Ocena
Opinia
Liczba wystawionych
opinii: 2
5.0
ocena
Liczba wystawionych
opinii: 13
5.0
ocena
Liczba wystawionych
opinii: 94
5.0
ocena
Liczba wystawionych
opinii: 1
5.0
ocena
Liczba wystawionych
opinii: 69
21.03.2023 05:50
5.0
ocena
Cudowna gra! Jedna z moich ulubionych od 2016 roku. Planszetki graczy są bardzo intuicyjne, każdy symbol jest czytelny, instrukcja bardzo dobrze napisana - dzięki temu łatwo zapamiętać zasady i przyjemnie się gra. A przy tym wszystkim Scythe wygląda po prostu zjawiskowo i pięknie. klimatyczna gra. Piękne obrazy, piękna plansza i fajne figurki. Właściwe to polecam każdemu
Liczba wystawionych
opinii: 6
15.03.2023 14:37
4.5
ocena
Gra dla wyjadaczy jak i trochę niedzielnych graczy, jeśli umiejętnie im się wytłumaczy zasady i zagra od razu. Osobiście zaraziłem sąsiadów gra i dla nich to najlepsza gra teraz. Świetna gra euro, dużo opcji zwycięstwa, świetne figurki, dużo ciekawych dodatków i przede wszystkim piękna i grywalna. Na 4 osoby i więcej może być nawet 3h jak gracze nie wprawieni, ale z każdą grą idzie szybciej i lepiej. Ogromna regrywalność 😉
Liczba wystawionych
opinii: 32
28.02.2023 15:36
5.0
ocena
Ciężka mechanika na początku i 100% taktyki bitewnej. Aż z uszu paruje :D
Liczba wystawionych
opinii: 4
24.02.2023 20:11
5.0
ocena
Dla mnie KRÓL wśród gier. Jedynie przy kilku innych tytułach zastanawiałbym się przez chwilę w co zagrać, wybierając zapewne i tak KOSĘ.
Liczba wystawionych
opinii: 82
13.01.2023 13:54
5.0
ocena
Jeden z moich ulubionych Area Control. Klimatyczny świat, piękne grafiki, jak z filmu sci fi. Dobra mechaniki i świetnie wykonane komponenty. Nieco trzeba zapłacić za swój egzemplarz, ale gra choć już nie odkrywcza to nadal urzeka mnie przy każdej rozgrywce Ciekawy moduł solo i/lub legacy w dodatku Fenris dla zapaleńców ;)
Liczba wystawionych
opinii: 8
13.01.2023 08:58
4.5
ocena
Liczba wystawionych
opinii: 10
11.01.2023 03:36
4.0
ocena
Bardzo przyjemna gra, fajnie działa na wiecej osob, choc tryb solo tez daje sporo satysfakcji z rozgrywki
Liczba wystawionych
opinii: 125
09.01.2023 00:11
4.5
ocena
Miłe zaskoczenie. Myślałem, że to militarna gra o wyniszczeniu się a tu ekonomiczny kogel mogel z prostymi zasadami i ciekawą klimatyczną rozgrywką. "+" szybkość rozgrywki (do 2 h w 5 osób), prosta do wytłumaczenia, duża głębia pomimo prostych zasad, pięknie ilustrowana i elegancko wykonana, ikonografia tłumaczy grę na kartach i planszy "-" cena, system walki - za prosty ale mechanicznie pasuje do całości,
Liczba wystawionych
opinii: 8
14.12.2022 15:58
4.5
ocena
Fajne połączenie gry ekonomicznej i budowania silniczków (coś dla fanów optymalizacji w grach). Plansza mogłaby być nieco ładniejsza i interakcje między graczami nieco bardziej rozwinięte. Ale i tak jest to jeden z tych klasyków gdzie to 4.5 trzeba wystawić ;)
Liczba wystawionych
opinii: 294
10.12.2022 10:55
4.5
ocena
No i przyszedł czas na grę Scythe w końcu! Obcowanie z tak wydanym tytułem to czysta przyjemność! Już przy wyciąganiu elementów z pudełka widzimy, że mamy do czynienia z grą premium! Przepiękne figurki naszych bohaterów, świetnie wyglądające i dopasowane do frakcji mechy, extra drewniane meeple i znaczniki na naszych planszach. No i najważniejsze - grafiki Jakuba Różalskiego! Scythe to przede wszystkim gra euro, ale to właśnie grafiki na kartach, cała przepiękna plansza i otoczka, dodają tej grze tego niesamowitego pazura. Ja jestem grą zachwycony od pierwszej rozgrywki i staje się to u mnie MUST HAVE! A i gra jest zdecydowanie prostsza niż sprawia wrażenie!
Liczba wystawionych
opinii: 12
09.12.2022 17:52
4.5
ocena
Solidne euro z elementami kontroli obszarów. Scythe ma ciekawy temat, a mechanika świetnie się z nim komponuje. Dróg do zwycięstwa jest wiele, jednak należy się rozwijać w miarę równomiernie na różnych polach, gdyż im więcej osiągnięć zdobędziesz, tym więcej zgarniesz punktów na koniec. Komponenty gry są bardzo ładne, choć jest opcja dokupienia dedykowanych zasobów oraz metalowych monet. Jedyne zastrzeżenie, jakie mam do tej gry, to mnogość zasad. Instrukcja jest dość obszerna i po dłuższym czasie niegrania zapomina się wiele ważnych szczegółów. Mimo to gra jest u mnie bardzo wysoko w rankingu i zawsze chętnie do niej usiądę.
Liczba wystawionych
opinii: 65
07.12.2022 13:27
5.0
ocena
Chyba najlepsze połączenie area control/ gry ekonomicznej/ silniczka jakie grałem. Można grać i grać bo każda rozgrywka jest inna. Ciągły strach, co zrobi przeciwnik, czy zajmie moje surowce, czy przegna moich chłopów albo może zapragnie walki o fabrykę? Jak ktoś gra głównie ze swoją drugą połówką, która nie lubi walczyć na planszy to można jej wmówić, że to gra ekonomiczna. Większość rozgrywek to tylko straszenie mechami bo często sama walka niewiele da lub zmieni. Na koniec jakość wykonania to półka premium. Brawo Phalanx po raz kolejny!
Liczba wystawionych
opinii: 150
05.10.2022 20:24
2.5
ocena
Dla kogo? Scythe mimo swojego dość zaawansowanego wyglądu nie jest grą trudna jednak trzeba pamiętać, że to mimo wszystko gra ekonomiczna, nie mniej myślę że 10 latek mający już doczynienie z grami planszowymi ogarnie zasady. Gra dla fanów gier typu area Control z elementami gry euro. Z powiedziałbym średnia ilość interakcji między graczami. Jeżeli chcemy zagrać w większym gronie warto zainteresować się dodatkiem pozwalającym zagrać w 7 osób. O co chodzi? W grze przenosimy się do alternatywnej rzeczywistości. Mamy okolice roku 1920r. wciąż trwa konflikt pomiędzy mocarstwami. Żołnierze walczą na froncie jednak nie sami! Na pole bitwy wychodzą bowiem również kroczące machiny wojenne, których udział może skutecznie przechylić szale zwycięstwa! Gra to jak wspomniałem połączenie Area Control z grą euro. Każdy z graczy wcieli się w jedna z frakcji inspirowanych prawdziwymi Panstwami oraz otrzyma planszetke wskazująca specjalizacje frakcji. W swojej turze gracz będzie wybierał jedną z wskazanych na planszetce akcji, a następnie jeżeli będzie spełniał odpowiednie warunki, będzie mógł wykonać dodatkowa akcje umieszczona poniżej już wykonanej. Gra kończy się natychmiast w momencie gdy jeden z graczy zdobędzie 6 gwiazdek oznaczających realizację celów. Odczucia: Scythe jest grą niezwykle popularna i ma rzeszę fanów. Są rozegrałem kilka rozgrywek w wersję fizyczną oraz blisko 20 w wersję cyfrową i powiem szczerze nie rozumiem fenomenu gry. Gra działa, jest ładna i nie powiem, że coś jest w niej zepsute, ale w mojej opinii jest zwyczajnie nudna. Całą grę możemy wykonywać w kółko dwie akcje (wplatając 2-3 razy na rozgrywkę coś innego) i wygrać. Wprawdzie przyznaje, że gra nie jest losowa i wszystko zależy od graczy i tego na co osobie wzajemnie pozwolą, ale niestety ciężko mi przyjść, że scythe jest gra ekonomiczna. Największa w mojej ocenie zaletą scytha jest czas rozgrywki. Nawet na 7 osób z powodzeniem można skończyć w 1.5h czy nawet mniej. Gra zatem jest dynamiczna i nie musimy długo czekać na swoją kolej na turę. Wykonanie: no wykonanie jest rewelacyjne. Ilustracje prosto z pod "pędzla" Pana Jakuba Różalskiego są fenomenalne. Do tego jakoś elementów stoi na bardzo wysokim poziomie. Planszetki graczy są grube i dwu warstwowe dzięki czemu umieszczone na nich elementy nie przesuwają się. Plansza nie dość że ładna to ma różne smaczki, które możemy wyłapywać w trakcie rozgrywki. A nawet meple robotników które teoretycznie są dość generyczne różnią się od siebie w zależności od frakcji.
Partner
Planszeo Planszeo
Liczba wystawionych
opinii: 1
27.09.2022 11:53
4.5
ocena
Bardzo przyjemna gra, mimo tematyki i figurek dużo tu euro.
Liczba wystawionych
opinii: 21
20.09.2022 12:08
5.0
ocena
Alternatywny świat roku 1920, w którym głównym napędem jest silnik parowy to fabuła tej fantastycznej gry. Pozornie gra wygląda na wojenna z dużą liczbą walk. Jednak to pozory, walk jest stosunkowo bardzo mało i bliżej temu tytułowi do Euro gry, w której rozbudowujemy swoje obszary i pozyskujemy coraz lepsze akcji. Dodatkowo elementy RPG czynią grę wielowymiarową.
Partner
Planszeo Planszeo
Liczba wystawionych
opinii: 17
17.09.2022 20:15
brak
Świetna gra!!!
Liczba wystawionych
opinii: 46
16.09.2022 19:51
5.0
ocena
Rewelacyjna gra area control z imponującymi grafikami. Przenieś się w lata 20 XXw w alternatywnej rzeczywistości gdzie ramię w ramię z chłopami koszącymi pola kosami stoją gigantyczne mechy. Stań na czele jednej z 5 nacji i poprowadź swój lud do zwycięstwa!
Liczba wystawionych
opinii: 331
13.09.2022 19:21
5.0
ocena
Scythe wraz z dodatkami to moja topka ulubionych gier. Jej klimat, grafiki oraz ogrom możliwości sprawiają że to gra doskonała . Dodatki wprowadzają nowe możliwości i warianty a kampania to coś na co czekałem w tego typou grach. Jakość komponentów jest świetna- figurki aż proszą się o pomalowanie , po wielu godzinach rozgrywek czuć przewagę niektórych frakcji ale można temu zaradzić poprzez warianty i umiejętności z dodatku, wtedy każda gra będzie inna . Polecam gorąco 😊
Liczba wystawionych
opinii: 63
04.09.2022 20:31
4.0
ocena
Dobra gra która ciężko zaklasyfikować do jednego gatunku. Niby area control, ale też, a może nawet bardziej worker placement, ale zaraz mamy też klimat euro suchara i optymalizacji swoich działań. Gra jest fajnastycznie wydana, posiada epickie mechy, piękne figurki, grafiki iplanszetki, ale mam wrażenie że chciałoby się czegoś więcej. Wałki rozczarowują. Gra kończy się tak po prostu... A to już? Liczymy punkty... Brak jej głębi, ale i tak ja lubię.
Liczba wystawionych
opinii: 95
25.08.2022 10:56
5.0
ocena
Genialna gra, świetny klimat i fajne mechaniki.
Liczba wystawionych
opinii: 58
30.06.2022 14:16
4.0
ocena
Kamień milowy w mojej planszówkowej przygodzie, pierwsza 'duża' gra zawierająca mechaniki niespotykane dotąd w Catanie czy Wsiąść do Pociągu. Sprawia wrażenie o wiele bardziej złożonej i zaawansowanej niż jest w rzeczywistości - a to w istocie gra o wyjątkowo przystępnych, eleganckich i intuicyjnych zasadach. O samym wydaniu nie ma potrzeby się rozpisywać - jaki jest koń każdy widzi. Bo to nie tyle koń, co rumak, mustang wśród gier planszowych. Gra przyciąga wzrok i, co więcej - po kilkudziesięciu rozgrywkach w dalszym ciągu trudno od niej ten wzrok oderwać. O ile rozgrywka w 2 osoby jest raczej kłusem, o tyle pełen cwał osiąga w większym, przynajmniej 4-osobowym składzie. Idealny tytuł dla graczy średniozaawansowanych, którzy chcą przenieść swoje planszowe doświadczenia na nowy poziom. Gwarantuję, że Scythe zapewni sporo frajdy na wiele emocjonujących wieczorów.
Partner
Planszeo Planszeo
Liczba wystawionych
opinii: 62
04.06.2022 00:12
4.5
ocena
Przez bardzo długi czas nie miałam okazji zagrać w Scythe'a, aż w końcu zamówiłam sobie tę grę w zeszłym roku i nie sądziłam, że mi się tak spodoba. Jeśli ktoś myśli, że dużo powalczy sobie z innymi graczami podczas rozgrywki, to radzę zmienić nastawienie, gdyż w tej grze bardziej chodzi o rozwój, by zdobyć jak najwięcej punktów.
Partner
Planszeo Planszeo
Liczba wystawionych
opinii: 6
05.04.2022 15:41
5.0
ocena
Świetna gra. Wykonanie jest przepiękne, mechanika i klimat też na bardzo wysokim poziome. Jedna z moich ulubionych gier. Nad podziwianiem planszy i grafik na kartach może spędzić naprawdę dużo czasu!
Liczba wystawionych
opinii: 5
05.11.2021 14:54
4.0
ocena
Dobra gra. Świetnie wydana i pięknie zilustrowana. Ma ciężki próg wejścia. Tłumaczenia zasad nowemu graczowi jest mnóstwo. Mimo to po paru rozgrywkach gra się bardzo płynnie i szybko. Polecam serdecznie
Liczba wystawionych
opinii: 279
10.08.2021 09:12
4.5
ocena
Grałem kilka razy. Dosyć wymagająca gra. Naprwno nie na początek. Przygód z planszowkami. Ale za to bardzo regrywalne i wciągająca!!
Liczba wystawionych
opinii: 276
06.08.2021 09:29
4.5
ocena
Albo pokochasz tą grę albo znienawidzisz, nie ma półśrodków. Jedna z najlepszych gier 4X na rynku. No i te grafiki <3
Liczba wystawionych
opinii: 5
05.08.2021 19:07
5.0
ocena
Świetna gra. Mnogość mechanik sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Ja wielką fanką gier typu worker placement nie jestem, a jednak w Scythe zawsze chętnie zagram. Gra daje mnóstwo możliwości obrania różnych strategii, i trzeba się naprawdę nagłówkować, żeby wybrać tą najbardziej optymalną. Polecam!
Liczba wystawionych
opinii: 18
19.07.2021 22:51
5.0
ocena
Po ogromie filmików obejrzanych na stronach oraz po recenzjach doszedłem do wniosku, że jest to gra dla mnie! Przepiękne grafiki oraz worker placement idealnie nadaje motyw główkowania, rozgrywki trochę trwają, ale naprawdę warto!
Liczba wystawionych
opinii: 16
14.07.2021 21:54
5.0
ocena
Regrywalność, piękne ilustracje, klimatyczne figurki. Gra kompletna. Dodatkowo można zwykle rozgrywki zamykają się w 1,5h-2h. Bardzo dobrze działa na dwie osoby a powyżej dwóch osób to jest totalny kosmos. Mam wszystkie dodatki. Jest to jedna z moich najlepszych gier jakie mam u siebie na półce.
Liczba wystawionych
opinii: 17
14.07.2021 21:46
5.0
ocena
Nie grałem zbyt wiele razy, ale gra robi niesamowite wrażenie pod względem wykonania i grafik. Mechanika jest bardzo innowacyjna i sprawia, że gra jest płynna. Dla mnie to idealne połączenie rozwoju technologii i zajmowania terenów na mapie.
Reklama
Najlepsze gry planszowe, Wsiąść do Pociągu, Catan, Osadnicy z Catanu, najlepsze planszówki, Carcassonne gra, gry planszowe dla 2 osób, gry planszowe sklep, Splendor, Arnak, Everdell, tanie planszówki, gry na imprezę, Brass: Birmingham, Root, Tajniacy, 5 sekund, Pociągi gra planszowa, top gier planszowych, gry planszowe na prezent, Gloomhaven, Monopoly, Terraformacja Marsa, Scrabble cena, Azul, ranking gier planszowych, gry planszowe na imprezę, gry planszowe dla dzieci, top lista, aktualności gier planszowych, zapowiedzi gier, przedsprzedaże planszówek, kalendarz premier, Wiedźmin.
Wykorzystujemy pliki cookies do celów statystycznych, analitycznych, personalizacji treści i reklam oraz celów związanych z bezpieczeństwem naszego serwisu. Korzystanie ze strony planszeo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki lub zastosowania funkcjonalności rezygnacji opisanych w Polityce Prywatności oznacza, że pliki cookies będą zamieszczana na urządzeniu, z którego korzystasz. Więcej na temat cookies znajdziesz w Polityce Prywatności dostępnej pod linkiem Polityka prywatności