4.4
ocena
graczy
Cena od:
240,00 zł
Dostępna

Gloomhaven: Szczęki Lwa

Liczba graczy: 1 - 4
Czas gry: 30 - 120 minut
Wiek od: 14 lat
Trudność: Trudność Trudność Trudność
Autorzy: Isaac Childres
Wydawca: Albi
Premiera: 10.08.2021
Dodruk: 08.01.2023
„Gloomhaven: Szczęki Lwa” to w pełni kooperacyjna gra przygodowo-strategiczna. Jest osadzona w unikalnym świecie fantasy, w którym gracze wcielą się w najemników, zwanych Szczękami Lwa. Przechodząc kolejne scenariusze, tworzące kampanie, będą zmagać się ze zautomatyzowanymi wrogami zagrywając karty. Nowa, uproszczona forma najlepszej gry swata, pozwalająca na szybszą, bardziej dynamiczną... czytaj dalej
Zaloguj się aby dodać komentarz
Użytkownik
Ocena
Opinia
Liczba wystawionych
opinii: 303
17.01.2023 01:14
5.0
ocena
Cudowna gra, polecam każdemu przynajmniej spróbować , zrobiona w formie książeczki z następnymi miejscami i misjami , to coś niesamowitego i niespotykanego . Jakość komponentów na bardzo wysokim poziomie , jednak miałem nieraz problem upchać wszystko do pudełka. Cena gry jest adekwatna co do jej jakości. Chociaż nie sięgam po nią aż tak często kiedy już zasiadam, nie mogę się oderwać . Polecam , polecam i jeszcze raz polecam :)
Liczba wystawionych
opinii: 91
14.01.2023 16:38
5.0
ocena
Mamy rozegrane początkowe scenariusze, figurki pomalowane brak tylko większej ilości czasu. Z tego też względu wybraliśmy tę właśnie kompaktową wersję Gloomhaven. Wypełnianie misji, walka z potworami, kolejne scenariusze, skarby i nagrody to wszystko posłuży rozwojowi naszej postaci. Wielka - mała przygoda, w którą na pewno chętnie wyruszysz.
Liczba wystawionych
opinii: 22
06.01.2023 18:40
5.0
ocena
Odchudzona wersja znanego i lubianego GLOOMHAVEN. Akcja toczy się przed wydarzeniami z większego brata. Kooperacja w której jest wszystko :ciekawa fabuła, mechanika, wrogowie..... Pierwsze scenariusze prowadzą za rękę jak grać. Polecam dla miłośników dungeon crawlers.
Liczba wystawionych
opinii: 35
02.01.2023 12:27
5.0
ocena
Prostsza wersja głównej gry. Nadal daje dużo frajdy z rozgrywki, zasady chociaż takie same to przedstawione w trochę bardziej przystępny sposób.
Liczba wystawionych
opinii: 8
01.12.2022 11:07
5.0
ocena
Szybszy setup niż w "dużym" Gloomhaven. polecam na początek bo stopniowo wprowadza w zasady.
Liczba wystawionych
opinii: 60
29.11.2022 16:15
2.0
ocena
Kupiłem tę grę na fali hejpu jaka ongiś krążyła po internetach. Jak przyniół ją kurier to niemalże złocista aura od niej biła. Tyle zachwytu przy rozpakowaniu, jakże wszystko super. Niestety do pierwszej rozgrywki gdzie zasady gry ściśle narzucają głupią walkę z czasem gdzie nie możemy robić to czego chcemy tylko musimy szybko iść na potwory bo się karty kończą co ture.. co za baran to wymyślił.. Aaaa już wiem, to ten od mistfaila ;) Rozgrywka to była męczarnia, ale jako polak musiałem przejść wszystko by moje serduszko nie czuła wyrzuconych pieniędzy w błoto i tak o to męczyliśmy się chyba z 10 rozgrywek po czym zapakowałem ładnie i odsprzedałem z dużą stratą. To było kolejne rozczarowanie sprzedażowe gdzie używki chodziły niemal po polowe ceny nowej gry.. Chyba większości nie podeszło. Raptem 3 miesiące od przygody o grze cicho.. Gdzie ci jutuberzy który tak ją wychwalali? Scum i tyle
Liczba wystawionych
opinii: 141
05.10.2022 20:30
4.0
ocena
Dla kogo? Dla osób, które szukają namiastki klasycznych gier RPG z rozwijająca się historia, która przyniesie graczy do oryginalnego świata fantasy. Raczej dla trochę bardziej zaawansowanych graczy i posiadających sporo innego czasu. O co chodzi? W grze wcielamy się w tytułowe "Szczęki Lwa" czyli grupę jednych z bardziej sławnych najemników w Gloomhaven. Wracając z jednej z nieudanych misji przypadkowo trafiamy w środek większej intrygi, w ktorej rozwoju i finale będziemy uczestniczyć. Gra to dungeon crawler w której każdy z graczy wcielał się będzie w jednego z czterech bohaterów o zupełnie odmiennej specyfice oraz wachlarzu umiejętności. Rozgrywka podzielona jest na 25 scenariuszy tworzących jedna kampanię. Odczucia: Nie jestem fanem gier w których głównym celem jest walka. Nie mam też zbyt dużego doswiadczenia w grach kampanijnych. I rozegrałem dopiero 4 scenariusze co nie stanowi nawet swoistego prologu do całości rozgrywki. Nie mniej moje wrażenia odnośnie "Szczęk Lwa" są bardzo pozytywne. Pomimo, że jak dotąd (i później raczej to się nie zmienia) Gra polega głównie na walce nie odczuwałem znużenia i nie miałem wrażenia, że w kółko tobie to samo. Z każdym scenariuszem gra coraz bardziej mnie angażowała i prawdę mówiąc już jestem ciekawy co będzie dalej. Wykonanie: W pierwszej kolejnosci liczyć się trzeba z faktem, że to gra typu legacy, więc jak rozegramy raz kampanie to raczej nie będzie ona miała przed nami tajemnic. Można oczywiście zagrać ponownie innymi postaciami (do wyboru są 4), ale to z pewnością nie będzie to samo. Samo wykonanie gry jest świetne. Scenariusze z mapami umieszczone zostały w oddzielnych "ksiegach", a wszystko jest przejrzyste i dość łatwe do zrozumienia. Graficznie gra też cieszy oko. Jedyny duży mankament to podstawki pod standy. "Żetony" wchodza do nich ciężko, a poniewaz każdy z przeciwników będzie do nich wkładany i z nich wyjmowany wielokrotnie z pewnością ich żywotność będzie bardzo słaba.
Partner
Planszeo Planszeo
Liczba wystawionych
opinii: 17
22.09.2022 12:54
4.5
ocena
Uproszczona wersja większego brata, jaki jest "Gloomhaven". Czyli gra przygodowa z mechaniką Euro.
Partner
Planszeo Planszeo
Liczba wystawionych
opinii: 5
14.08.2022 14:17
5.0
ocena
Świetna spakowana w mniejsze pudełko edycja świetnie się gra samemu jak i z kimś polecam dobra gierka.
Liczba wystawionych
opinii: 29
29.07.2022 20:41
5.0
ocena
Duży plus za instrukcje, która z marszu wprowadza do rozgrywki. Gry uczymy się już grając. Genialne w swoim wydaniu rozwiązanie przejścia przez na pozór skomplikowane zasady.
mepel
Paf
Liczba wystawionych
opinii: 34
29.07.2022 20:01
5.0
ocena
Świetna gra, nie grałem w oryginalne gloomhaven, ale ta jest rewelacyjna, grane na 2os. sprawdziła się świetnie , a ze względu na super instrukcje uważam że każdy bardzo szybko zrozumie zasady.
Liczba wystawionych
opinii: 103
22.07.2022 23:07
3.0
ocena
Zupełnie nie przemawiają do mnie zachwyty na tą grą. Po ok 10 rozegranych scenariuszach wciąż mam te same odczucia. Gra męczy niesamowicie komplikując ruch i walkę. Niektóre karty są niejasne co dodatkowo opóźnia grę, gdy wertujemy internety w poszukiwaniu doprecyzowania reguł. Grając ma się poczucie, że robi się dziesiątki różnych rzeczy, rzutów, przesunięć, dokładania i odkładania żetonów, czytania, ustawiania etc. aby wykonać finalnie jeden prosty ruch na mapie.
Liczba wystawionych
opinii: 122
19.04.2022 19:48
1.5
ocena
Gra chciała by być historią, ale jest jej parę zdań na przygodę. Gra chciała by być trudnym puzzlem, ale losowa inicjatywa i losowy dociąg ruchów przeciwników oraz modyfikatorów walki nie pozwalają na skuteczne planowanie. Gra chciała by być o rozwoju postaci, ale możliwość przegrywania w celu dobycia doświadczenia i pieniędzy sprawia, że nie ma ograniczeń co do poziomu na jakim chcemy być i przedmiotów jakie bierzemy z obecnej puli. Przede wszystkim większość kart jest nieciekawa co sprawia, że tylko kilka tur robi się coś fajnego a pozostałe to co pozostało. Najgorzej boli ograniczenie walki poprzez odrzucanie kart co sprawia, że postacie niezależnie od poziomu rozwoju zawsze są słabeuszami co szybko się męczą i dostają bęcki od byle szczura czy to na początku czy na końcu przygody - co świetnie pokazuje komiks w bardzo brzydkiej oprawie graficznej. Pomalowałem wszystkie figurki i puściłem w świat - nie było ich dużo jako, ze wrogowie i pułapki są z tektury, a przeszkody czy drzwi trzeba by zrobić samemu.
Liczba wystawionych
opinii: 13
22.01.2022 12:17
5.0
ocena
Początkowo obawiałam się czy my, gracze lubiący gry o średnim poziomie trudności, poradzimy sobie z rozgrywką. Szybko okazało się jednak, że pierwsze scenariusze rewelacyjnie wprowadzają w kampanię i moje obawy były bezpodstawne 😊 Gra ma świetny klimat ! Młodszy stwierdził, że niemal czuje jakby grał w RPGa, a to w jego ocenie jest 10 na 10 😆
Liczba wystawionych
opinii: 17
11.01.2022 13:52
5.0
ocena
Zdecydowanie 5/5. Najlepszy dungeon crawler w jaki grałem. Przyjemny klimat, świetna mechanika i bardzo płynny gameplay. Duży plus za tutorial, który dobrze wprowadza w dalszą rozgrywkę.
Liczba wystawionych
opinii: 9
05.11.2021 11:59
5.0
ocena
To moja pierwsza przygoda z jakimkolwiek Gloomhaven i jestem po prostu zachwycony. Już rozumiem dlaczego ta gra oceniana na TOP 1. Fabuła jest ciekawa, zasady są dosyć proste i zrozumiałe. Bardzo fajna jest możliwość ustawienia poziomu trudności wg. własnego uznania. Każdy scenariusz można rozegrać na bardzo wiele sposobów, w zależności od inwencji, postaci, przedmiotów i kart graczy. Jest również pewna dawka losowości, która wzbogaca cała grę. Ta gra wzbudza we mnie skojarzenia z komputerowymi grami RPG, tylko tutaj mamy wszystko na planszy, gramy z człowiekiem w kooperacji i AI wrogów jest na bardzo dobrym poziomie.
Liczba wystawionych
opinii: 20
19.08.2021 09:03
5.0
ocena
Opinia na podstawie jeszcze nie skończonej kampanii: To mój pierwszy Dungeon Crawler planszowy. Ogólnie jestem zachwycony. Systemy rozwoju postaci, walka, umiejętności bohaterów, karty zamiast kostek, a nawet sam scenariusz choć prosty to jednak wciągający - to wszystko sprawia, że granie w GH:SL jest dla mnie przyjemnością. Setup gry jest szybki, zasady po skończeniu 5 pierwszych misji są całkowicie przejrzyste. Jedyny zarzut jaki mam wobec gry to jej polskie wydanie. Abli Polska wydało grę z wieloma błędami w tłumaczeniu, które występują na pudełku, instrukcji i kartach. Dosłownie wszędzie. Skala błędów nie przeszkadza w rozgrywce ale są widoczne i to bardzo smutne, że produkt - jak samo Albi wspominało "PREMIUM" - ma tak dużo kwiatków. Wracając do meritum. "Szczęki" są tak dobre, że jestem poważnie zainteresowany pierwszym, dużym Gloomhaven. 5/5
Liczba wystawionych
opinii: 279
10.08.2021 10:34
4.5
ocena
Jeśli ktoś grał w Gloomhaven podstawową wersję, to na pewno spodoba mu się to odchudzenie. Ale nie ma co porównywać ilość scenariuszy jest duuuużo mniejsza niż w dużym pudle. Jeśli miałbym kupować to najpierw zagrałbym w podstawową wersję, sprawdził i wtedy zdecydował czy kupować. Bo jak kupicie mniejszą i się wam spodoba to i tak kupicie większą pewnie XD
Reklama
Najlepsze gry planszowe, Wsiąść do Pociągu, Catan, Osadnicy z Catanu, najlepsze planszówki, Carcassonne gra, gry planszowe dla 2 osób, gry planszowe sklep, Splendor, Arnak, Everdell, tanie planszówki, gry na imprezę, Brass: Birmingham, Root, Tajniacy, 5 sekund, Pociągi gra planszowa, top gier planszowych, gry planszowe na prezent, Gloomhaven, Monopoly, Terraformacja Marsa, Scrabble cena, Azul, ranking gier planszowych, gry planszowe na imprezę, gry planszowe dla dzieci, top lista, aktualności gier planszowych, zapowiedzi gier, przedsprzedaże planszówek, kalendarz premier, Wiedźmin.
Wykorzystujemy pliki cookies do celów statystycznych, analitycznych, personalizacji treści i reklam oraz celów związanych z bezpieczeństwem naszego serwisu. Korzystanie ze strony planszeo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki lub zastosowania funkcjonalności rezygnacji opisanych w Polityce Prywatności oznacza, że pliki cookies będą zamieszczana na urządzeniu, z którego korzystasz. Więcej na temat cookies znajdziesz w Polityce Prywatności dostępnej pod linkiem Polityka prywatności