Cena od:
81,26 zł
Dostępna

7 Cudów Świata: Pojedynek

Liczba graczy: 2
Czas gry: 30 - 45 minut
Wiek od: 10 lat
Trudność: Trudność Trudność Trudność
Wydanie polskie: Rebel
Wydanie oryginalne: Repos Production
Gra niezależna językowo
Poprowadź swoją cywilizację ku świetności, dbając o jej rozwój militarny i naukowy oraz konstruując niezwykłe Budowle i Cuda. 7 Cudów Świata: Pojedynek to gra dla 2 graczy, która wykorzystuje niektóre z głównych założeń bestselleru "7 Cudów Świata", ale oferuje również nowe wyzwania, specjalnie dopasowane do gry dwuosobowej. W tej grze istnieją 3 drogi do zwycięstwa: - dominacja militarn... czytaj dalej
Zaloguj się aby dodać komentarz
Użytkownik
Ocena
Opinia
Liczba wystawionych
opinii: 105
19.05.2023 18:37
4.0
ocena
Dla fanów serii, osobiście uważam, że must have. Wielki plus za to, że cenie gry rozsądny insert :)
Liczba wystawionych
opinii: 55
14.05.2023 21:35
4.5
ocena
Pojedynkowa wersja 7 cudów świata, powstała później, ale jest lepsza od protoplasty. Must have, jeśli chodzi o gry tylko na dwie osoby.
Liczba wystawionych
opinii: 6
26.04.2023 17:25
4.5
ocena
Top3 ulubionych dwuosobówek. Świetna gra, bardzo sprytna, sporo zależności i wciąż całkiem proste zasady.
Liczba wystawionych
opinii: 3
29.03.2023 12:01
4.5
ocena
Świetna gra dla dwojga. Z dziewczyną grywamy namiętnie co jakiś czas. Prosta, wciągająca i dająca dużo zabawy. Świetna
Liczba wystawionych
opinii: 6
20.03.2023 11:03
5.0
ocena
Jedna z najlepszych w swojej kategorii szybkich karcianek na 2 osoby. Jest spora losowość ale jak nabieramy doświadczenia to okazuje się że jest trochę sposobów żeby ją minimalizować. Ogromny syndrom kolejnej partii. Fajnie wzbogacona dodatkami.
Liczba wystawionych
opinii: 73
17.03.2023 20:41
4.0
ocena
Świetna gra dla dwóch graczy. Fajna mechanika wyboru kart, które dadzą możliwosci wyboru innych kart przeciwnikowi. Trzeba uważać czy wybrać tą kartę, która ci się najbardziej przyda z możliwych czy tą, która nie za bardzo pomoże przeciwnikowi. W tej grze bardzo mi się też podoba interakcja między graczami, która występuje w wielu rzeczach i co najważniejsze jest wiele dróg do zwycięstwa i trzeba kontrolować przeciwnika, żeby nie wygrał za szybko. Gra się bardzo przyjemnie, ale po zagraniu już 20 partii gra się już nudzi i jest za bardzo powtarzalna
Liczba wystawionych
opinii: 23
12.03.2023 20:46
4.0
ocena
Mimo, że z założenia nie jest to zbyt skomplikowana gra, droga do zwycięstwa jest wieloraka. Szybka, bo już w 30 minut można rozegrać partię. Dobra jako wstęp do rozegrania większych tytułów. Dobre wykonanie. Warto zakupić koszulki, bo rotacja kartami jest duża.
Liczba wystawionych
opinii: 77
06.03.2023 10:03
5.0
ocena
Uwielbiam z żoną grać w pojedynek⚔️. Nasza najbardziej ulubiona dwuosobowa planszówka wszechczasów🥇. Najczęściej ogrywamy bez dodatków, jednakże jak mamy ciąg kilku rozgrywek pod rząd to dodajemy do rozgrywki dodatek Panteon, ale i bez niego się świetnie bawimy🧨. Często gram również z moja o 20 lat młodszą siostra, która również bawi sie wyśmienicie przy tej grze ;) kto spróbuje ten polubi 👍👍👍🫡
Liczba wystawionych
opinii: 33
27.02.2023 18:14
4.5
ocena
Bardzo dobra gra dla dwóch osób. Pomimo wielu rozegranych partii wcale się nie nudzi.
Liczba wystawionych
opinii: 4
24.02.2023 20:08
4.5
ocena
Chyba w tej grze jesty wszystko, co podskórnie lubię. Proste zasady, szybka rozgrywka, nie uciążliwy setup, dobra oprawa graficzna. Można w nią zagrać z ośmiolatkiem na luzie i z muzgowcem "na noże". W obu przypadkach satysfakcja gwarantowana. Nawet przegrana w "Pojedynek" nie jest w stanie zmienić mojego pozytywnego nastawienia do tej planszówki.
Liczba wystawionych
opinii: 331
21.02.2023 12:57
5.0
ocena
Bardzo fajna z dobra mechanika, jest wymagająca a jednoczenie ma niski próg wejścia . Sposobów na wygrana rozgrywkę mamy masę , co najważniejsze jest regrywalna. Idealnie stworzona pod szybka rozgrywkę w dwie osoby, pudełko i wypraska idealnie mieści wszystkie elementy co dodatkowo jest jej atutem, pudełeczko jest małe a karty i cuda zmniejszone do odpowiednich rozmiarów, przez co gra nie traci nic z większej wersji, top gier dwu osobowych i gra warta polecenia, niewątpliwe 5/5
Liczba wystawionych
opinii: 125
16.02.2023 08:41
3.0
ocena
Jedna z najlepszych gier dla dwóch osób. Bardziej strategiczna niż podstawowe 7 Cudów Świata. Dynamiczna rozrywka i ciekawy koncept z dostępnością kart. Jednak szybciej mi się znudziła niż podstawowa wersja.
Liczba wystawionych
opinii: 3
07.02.2023 11:10
5.0
ocena
Kapitalna gra dla dwóch osób, zdecydowany must have jeśli często gracie tylko we dwoje. W miarę łatwy próg wejścia i duża regrywalność. Istotną cechą gry są również 3 warunki zwycięstwa (z dodatkiem na 4). Jeśli przypadnie Wam do gustu, dodatki obowiązkowe!
Liczba wystawionych
opinii: 77
06.02.2023 21:31
5.0
ocena
Jedna z moich ulubionych gier dwuosobowych, na pewno na podium. Gra, w którą mam za sobą najwięcej rozgrywek. Po rozegraniu mnóstwa gier w podstawkę, gra trochę się znudziła i stała się policzalna, ale ożywiły ją na nowo dodatki. Panteon i Agora, stworzyły z tej gry dość średniej ciężkości grę euro, w której mamy mnóstwo kombinowania, strategii i kilka dróg do zwycięstwa. Oczywiście przez to wydłużył się też czas gry i z krótkiej 20-30 minutowej gry, stała się grą którą gramy około godziny. Jednak możliwości jakie wniosły dodatki do gry mocno rekompensują wydłużenie jej czasu rozgrywki. Obecnie nie gramy w nią bez dodatków. Gra jest bardzo dynamiczna, przystępna i szybka. Nie ma tendencji do zawieszania się, nawet przy długo myślących graczach. Raczej każdy wie co ma robić i w jaką strategię iść. Dla mnie osobiście, jest to pozycja obowiązkowa dla osób lubiących gry dwuosobowe, jeśli ktoś nie grał- niech spróbuje, wątpię, że się nie spodoba. Polecam tę Grę.
Liczba wystawionych
opinii: 9
02.02.2023 01:42
4.5
ocena
Gra jest genialna w swojej prostocie . Małe kompaktowe pudełko, wypraska zrobiona bardzo dobrze , możliwość wygranej na 3 sposoby daje możliwość do pokombinowania . Zakryte karty dają dreszczyk emocji gdy czasami potrzeba jednej karty do zwycięstwa. Gra jest bardO dobra do wprowadzenia osób do planszowek co pokazuje przykład mojej żony która nie chciała nigdy ze mną zagrać a gdy zagrała ze mną w tą grę sama proponuje rozgrywke , Brat tak samo :) polecam .
Liczba wystawionych
opinii: 27
29.01.2023 22:11
4.5
ocena
Ulubiona gra pojedynkowa i ulubiona z rodziny architektów. Proste zasady, kilka dróg do zwycięstwa a rozgrywki i tak zazwyczaj kończą się na noże o kilka punktów do ostatniej karty. Jeszcze lepsza rozgrywka z dodatkiem panteon, zmniejsza przewidywalność.
Liczba wystawionych
opinii: 32
24.01.2023 15:21
4.0
ocena
Pierwsza gra dwuosobowa w kolekcji. Zdecydowanie obowiązkowa pozycja dla osób, par, które lubią lub muszą grać w dwie osoby. Proste zasady. Ciekawa mechanika zbierania kart z wcześniej utworzonej piramidki. Szybka i regrywalna. Małe pudełko, więc można zabrać na wyjazd. Polecam.
Liczba wystawionych
opinii: 52
14.01.2023 01:36
5.0
ocena
Dwuosobowa gra z dość prostą mechaniką. Niezwykle przyjemna. Jedna z ulubionych gier pojedynkowych. Zasady na tyle proste, że można wprowadzić nowych graczy. Każda rozgrywka jest inna i równie emocjonująca, Na uwagę zasługuje jej piękne wykonanie. Ma proste zasady, trzy sposoby wygranej oraz dość szybką rozgrywkę. Podsumowując przyjemny dwuosobowy filerek na wieczór. Polecam!
Liczba wystawionych
opinii: 8
11.01.2023 22:51
4.0
ocena
Druga, obok Neuroshimy Hex, z moich ulubionych dwuosobówek (tu, w przeciwieństwie do Hexa, jeszcze udaje mi się zwykle ograć żonę ;)). Wspaniała adaptacja 7 Cudów Świata dla tych, którzy zwykle grają w duecie... no i dla tych, którzy potrafią się pogubić w drafcie kart. Prostota zasad, eleganckość projektu i szybkość rozgrywki to najjaśniejsze punkty Pojedynku. Podstawą są tu zbieranie zestawów, pozyskiwanie bonusów, rywalizacja o karty, szukanie powiązań między nimi i optymalizacja kosztów, ale jest to dodatkowo urozmaicone wkomponowaniem w grę dwóch alternatywnych warunków zwycięstwa, przez co musimy przykładać o wiele większą uwagę do poczynań oponenta, niż tylko poprzez obserwowanie jego działań w obszarze wspólnego układu kart. Modyfikowanie dostępności kart tak, by te najbardziej wartościowe mogły trafić do naszego tableau to nie wszystko, tym bardziej że druga osoba, rozwijając swoje imperium, może manipulować kosztem tych kart. A żeby to jeszcze była jedyna okazja do podkładania świni... ;) Jednocześnie wszystko to działa bardzo płynnie, a każda rozgrywka jest inna już na samym etapie dobierania kart do niej, gdyż za każdym razem kilka z nich ląduje z powrotem w pudełku, a z tych wybranych do gry nie wszystkie są jawne od razu... Niestety, czasem przetasowanie i rozłożenie kart prowadzi do powstania sytuacji, gdzie któryś z graczy niejako straci dostęp do większej liczby co bardziej wartościowych kart, które bezproblemowo trafią do jego przeciwnika. Zwykle nie przesądza to definitywnie o wyniku gry, choć potrafi irytować. W tym wypadku z odsieczą przybywa dodatek do gry - Panteon, który umożliwia rozegranie tury gracza bez dotykania układu kart - jakkolwiek jest to opcjonalne rozszerzenie gry, która i bez dodatku jest znakomita, tak jego implementacja powoduje, że do oceny gry spokojnie dorzuciłbym jeszcze pół gwiazdki. ;)
Liczba wystawionych
opinii: 13
09.01.2023 18:41
4.5
ocena
Jedna z lepszych gier na dwie osoby
Liczba wystawionych
opinii: 62
09.01.2023 11:08
3.5
ocena
Zdecydowanie wolę tę wersję od podstawowej do 7 graczy. Najlepiej od razu zaopatrzyć się w dodatek Panteon, który urozmaica rozgrywkę. Gra się szybko, a zasady nie są skomplikowane. Mnóstwo razy w nią grałam, więc póki co trochę mi się znudziła, ale z kolekcji jej się nie pozbędę, bo na pewno jeszcze do niej wrócę.
Partner
Planszeo Planszeo
Liczba wystawionych
opinii: 22
06.01.2023 18:44
5.0
ocena
Mogę z czystym sumieniem polecić ten tytuł. Jest w nim wszystko czego oczekuje się po grze dla dwóch osób. Kilka dróg do zwycięstwa. Nieoczekiwane zwroty akcji... Ładne grafiki oraz niedługi czas rozgrywki. Wszystko to sprawia że tytuł często gości na moim stole. Polecam.
Liczba wystawionych
opinii: 35
02.01.2023 12:27
4.5
ocena
Chyba najlepsza gra dla 2 osób. Bardzo przyjemne pojedynki. Jedyna bolączka to rozkładanie które może czasem zniechęcać, poza tym jak najbardziej polecam :)
Liczba wystawionych
opinii: 219
31.12.2022 20:55
3.5
ocena
Ciekawy tytuł rywalizacyjny dla 2 osób. Lekko wyczuwalny klimat gry. Za to możliwość wygrania gry na parę sposobów. Dodatki do tej gry bardziej wymagane. Sama podstawka daje za mało. Ogólnie gierka średniej plus, ale gra się przyjemnie. Dobra dla osób zaczynających przygodę z planszówkami.
Liczba wystawionych
opinii: 81
20.12.2022 14:39
3.0
ocena
Świetny tytuł dwuosobowy. Jak dla mnie wręcz z dwuosobówek must have. Odjęłam gwiazdkę, bo mamy już na tyle dużo partii za sobą, że trochę się nam ograła. Pewnie wymagałaby dodatku, który na pewno przywróciłby jej dawny blask. Miłośnikom 7 cudów świata polecam spróbować, bo według mnie to nawet ciekawsze od oryginału.
Liczba wystawionych
opinii: 46
11.12.2022 18:06
3.0
ocena
Jestem chyba jedynym graczem, któremu ta gra nie przypadła do gustu :/
Liczba wystawionych
opinii: 150
10.12.2022 23:34
2.0
ocena
Siedem cudów świata to jedna z tych gier, które zna praktycznie każdy. Wersja pojedynek to podobno ta lepsza dwuosobowa gra...tyle że wcale nie jest lepsza. Być może grałem z złymi przeciwnikami. Być może grałem źle. Być może coś jeszcze się wydarzyło, ale dla mnie jedno z większych zaskoczeń na minus w karierze planszowkowej. Nudne klepanie w kółko tego samego, w którym mam wrażenie ważniejsze jest szczęście niż faktycznie jakąś taktyka. Nie grałem w dodatki, ale nawet nie bardzo mam ochotę.
Partner
Planszeo Planszeo
Liczba wystawionych
opinii: 65
24.11.2022 14:17
4.5
ocena
Świetna gra pojedynkowa. "Easy-to-learn-hard-to-master". Jak się znudzi to potem są już tylko LCG bo nie ma nic lepszego na rynku. Gorąco polecam!
Liczba wystawionych
opinii: 9
22.11.2022 21:04
5.0
ocena
Mega wciągająca i grywalna. Top 1 na mojej liście gier dla 2 osób.
Liczba wystawionych
opinii: 9
10.11.2022 11:58
4.5
ocena
Rewelacyjna gra dwuosobowa. Super że jest kilka różnych dróg którymi możemy wygrać, więc nigdy nie jest tak samo. Żona bardzo lubi grać i często sama ją wybiera na rozgrywkę. Dodatki też wnoszą fajne urozmaicenie, chociaż mi Panteon nie podszedł, przez co mam tylko Agorę w kolekcji.
Liczba wystawionych
opinii: 22
05.11.2022 18:34
5.0
ocena
Pełna zgoda z licznymi rankingami, które wymieniają tę grę wśród najlepszych dwuosobówek. Ładnie wykonana, z wypraską na poszczególne elementy. Szybka do rozłożenia, zapewnia sporo główkowania i reagowania na bieżącą sytuację. Po rozgrywce zdecydowanie ma się ochotę na kolejną partię. Sprawiła, że Splendor już nie wraca na stół.
Liczba wystawionych
opinii: 7
28.10.2022 06:48
5.0
ocena
Rozgrywka:8/10 Trudność: 4/10 Wykonanie:7/10
Liczba wystawionych
opinii: 23
27.10.2022 18:21
4.5
ocena
Najlepsza gra dwuosobowa. Piękne wykonanie, szybki setup i przyjemna, ale dająca do myślenia rozgrywka.
Liczba wystawionych
opinii: 330
19.10.2022 13:32
4.0
ocena
Jedna z najlepszych gier dwuosobowych. Łatwe zasady. Na pewno dla każdego fana klasycznych 7 Cudów Świata.
Liczba wystawionych
opinii: 75
02.10.2022 23:53
5.0
ocena
fajna
Liczba wystawionych
opinii: 4
16.09.2022 12:30
5.0
ocena
Idealna gra na wprowadzenie nowych graczy w świat gier planszowych. Ciekawa tematyka. Proste zasady. Szybka rozgrywka. Efekt kolejnej partii gwarantowany. Gra stworzona z myślą dla dwóch graczy. Jeśli nie mamy dużej ekipy do gry to warto ją kupić.
Liczba wystawionych
opinii: 294
30.08.2022 11:04
4.0
ocena
Idealne uzupełnienie 7 Cudów Świata w wersję dwuosobową. W podstawce tryb praktycznie niegrywalny, a tutaj mamy jedną z fajniejszych gier stricte dla dwójki 🙂 Juz chyba klasyka gier na dwoch graczy. Idealna na start i przygode z grami w parze. Bardzo fajne wydana, mechanicznie niesamowicie wciagajaca. Zależności w kartach fajnie dobrane. To nadal stare i dobre 7 Cudów Świata, z niesamowicie przemyślaną mechaniką skrojoną na 2 osoby
Liczba wystawionych
opinii: 363
16.08.2022 15:36
5.0
ocena
Bardzo przyjemna gra dwuosobowa. Przystępna w zasadach (zwłaszcza jeśli się zna 7 Cudów Świata) - najważniejsze to zapoznać się z symbolami na kartach i zależnościach między nimi. Zbieranie surowców z kart pozwala budować inne karty i wybrane na początku gry Cuda. Dynamiczna rozgrywka (ok 30 minut), różne drogi prowadzące do zwycięstwa i grafiki miłe dla oka. Bardzo sprawnie wyciąga się grę na stół - świetna wypraska. Jak już się rozłoży grę to najczęściej gra się więcej niż raz :)
Partner
Planszeo Planszeo
Liczba wystawionych
opinii: 46
14.08.2022 07:47
brak
Rewelacyjna gra pojedynkowa
Liczba wystawionych
opinii: 58
05.08.2022 23:44
5.0
ocena
Grasz w 2 osoby? Tego tytułu nie może zabraknąć na Twojej półce. Jedna z najlepszych gier dla dwóch osób. Kilka dróg do zwycięstwa, ciągłe planowanie ruchów, przewidywanie planów przeciwnika. Sama podstawka zapewnie wiele godzin satysfakcjonujących umysły graczy rozgrywek. Im więcej się gra tym więcej możliwości strategii dostrzegamy. Nasz absolutny hit na półce dla 2 graczy!
Liczba wystawionych
opinii: 27
01.08.2022 20:40
4.0
ocena
Jedna z lepszych szybkich gier na 2 osoby. Jedyny mankament jest taki, że czasami przeciwnikowi zostają te lepsze karty do zgarnięcia w epoce, gdy nie możemy zmienić kolejności dobrania kart. Na szczęście zdarza się to sporadycznie. W podstawce trudniej jest też wygrać naukowo i militarnie. Panteon pomaga zwalczyć wcześniejsze mankamenty i zalecam grać z tym dodatkiem.
Liczba wystawionych
opinii: 29
29.07.2022 20:58
5.0
ocena
Mam sentyment do tej gry dlatego że była to nasza pierwsza gra, która zapoczątkowała hobby gier planszowych. Polecam dla początkujących graczy. Fajna mechanika, świetne dodatki bez których teraz nie wyobrażam sobie tej gry.
mepel
Paf
Liczba wystawionych
opinii: 34
29.07.2022 20:37
5.0
ocena
Była to moja pierwsza gra planszowa , 10/10 ograliśmy setki rozgrywek, świetne wspomnienia, do tej pory najlepsza gra dla 2 graczy na półce.
Liczba wystawionych
opinii: 25
19.07.2022 23:30
4.0
ocena
Lubie i gram czesto jednak wersja podstawowa po jakims czasie staje sie troszke policzalna. Na szczescie dodatki to zmieniaja.
Liczba wystawionych
opinii: 110
13.07.2022 07:21
3.0
ocena
Gra od lat okupuje czołowe miejsca na liście BGG, a tym samym kusi do zakupu. No i skusiła, od razu z dwoma dodatkami. O ile mechanice gry nie moznat niczegot zarzucić, to estetycznie nie zachwyca. Mocne, ostre różnice kolorystyczne na kartach pokoju tych z Terraformacji Marsa, ikony jak ze stron internetowych lat 90 i dodatkowo trochę dziwnaczny setup. Wszystko to spowodowało, że mimo wszystko nie zagrzała u mnie miejsca.
Liczba wystawionych
opinii: 299
14.06.2022 23:31
5.0
ocena
Poniżej unikatowe świadectwo z okresu, kiedy posadami Imperium Rzymskiego wstrząsnął Pojedynek. Relację spisał własnoręcznie jeden z głównych aktorów dramatu. W skrócie: młody uzurpator skrzyknął legionistów, skorumpował senatorów, zawierzył się Marsowi, żeby zrobić totalny wjazd na chatę starego piernika, jak to ujęliby współcześni kronikarze. Pozwólmy, żeby przemówił głos sprzed wieków. "Ja, Daniel Ludus Maximus kreślę te słowa w chwili, gdy siepacze mojego śmiertelnego wroga Adama Novusa plądrują villę, niewolą sługi, upojeni na równi winem jak i żądzą krwi, niczym robactwo przeszukują każdy zakamarek domostwa, żeby mnie ściąć i rzucić krwawe trofeum u stóp swego pana. Stulecia chwalebnej historii mojego rodu kończą się tej nocy, w zgiełku i pożodze, gdy żołdactwo przelewa krew patrycjuszy na ofiarę dla Marsa. Niech mój los będzie dla wszystkich przestrogą. Nawet łaska bogów na nic zda się przeciw korupcji i brutalnej, prymitywnej sile. Adam Novus dostąpił zaszczytów i zyskał na znaczeniu dzięki wojaczce. Pomimo niskiego urodzenia szybko zyskał podziw nie plebejuszy, ale także i senatorów szczodrze płacąc za ich przychylność łupami i złotowłosymi niewolnikami pojmanymi na mroźnych krańcach imperium. Szybko zaskarbił sobie lojalność legionów i wżenił się w jeden z pomniejszych rodów, aby paradować wśród chciwych starców w Senacie niczym heros, jakim sami chcieliby zostać za młodu nim pozwolili, żeby ich przeżarła moralna zgnilizna, korupcja i folgowanie słabościom, z których uczynili cnoty. Zanim zdążyłem zareagować, powstało wojenne stronnictwo, którego prawdziwym i jedynym celem było doprowadzenie do mojej zguby. Mój ród pracował nad produkcją dóbr, z których słynęło Imperium, pielęgnował naukę, która uczyniła Rzym wiecznym i czcił bogów, żeby lud nie utracił ich łask. Wszystko to na próżno. Tytaniczny wysiłek, który podejmowałem tylko odwlekał nieuchronną porażkę. Zdominowany militarnie, ponoszący klęskę za klęską, bezsilny politycznie, gdyż wszystkie dekrety faworyzowały mojego rywala napełniając jego skrzynie sestercjami niemal przy każdym jego i moim ruchu, musiałem skalać się czynami niegodnymi prawdziwego Rzymianina. Nasyłałem spiskowców uszczuplając jego skarbiec, sabotując jego przedsięwzięcia, lecz wysokie koszty tych niecnych postępków przyniosły znikome i w dodatku gorzkie owoce. W graniczącej z paniką desperacji składałem daniny i ofiary każdemu bóstwu w Panteonie w nadziei odwrócenia okrutnych wyroków Fortuny. Wszystkie me wysiłki spełzły na niczym, a chciwi darów bogowie raczyli tylko dłużej bawić się moim kosztem. Teraz, u kresu dni, wiedząc że już nie ujrzę złocistego rydwanu Heliosa, jestem pogodzony z porażką. Wiem, że walczyłem że wszystkich sił, pozostając wierny tradycjom swojego rodu. Zanim siepacze Novusa wtargną do łaźni, ja odejdę oczyszczony, pozbawiwszy śmiertelnego wroga satysfakcji haniebnego pozbawienia mnie życia. Zejdę z areny świata zachowując honor i oddając się bogom. Zaiste, "Siedem cudów świata: pojedynek" z dodatkami jest grą epicką i nawet przegrana weń warta jest elegii."
Liczba wystawionych
opinii: 30
06.06.2022 13:41
5.0
ocena
jedna z najlepszych gier na 2 osoby, super zaprojektowana, grałem ponad 100razy
Liczba wystawionych
opinii: 12
04.06.2022 12:42
5.0
ocena
Najlepsza gra dwuosobowa. Przepiękne grafik i fajna mechanika. Czas od 45 do 90min, gdy dołożysz dodatki może się trochę wydłużyć.
Liczba wystawionych
opinii: 14
03.06.2022 22:37
5.0
ocena
Jedna z moich ulubionych gier dwuosobowych. Odkąd ją mamy, nie pamiętam żebyśmy zagrali w podstawowa wersję 7 cudów. Rozgrywka jest szybka, zasady proste i mamy parę dróg do zwycięstwa. Spora regrywalność ze względu na losowe ułożenie kart. Nie zauważyłam, aby kolejność graczy determinowała kto wygra. Zawsze gorąco ją polecam, zdecydowanie wolę Pojedynek od dyżych 7 Cudów Świata.
Liczba wystawionych
opinii: 15
02.06.2022 16:12
4.5
ocena
Dobra gra na dwie osoby, a przede wszystkim alternatywa do 7 cudów świat, jeśli brakuje ci graczy. Partie rozgrywa się dość szybko.
Liczba wystawionych
opinii: 93
17.05.2022 08:45
5.0
ocena
Okrojona wersja 7 cudów świata dla dwóch osób. Warta uwagi, prosta w rozłożeniu, wciągająca i dająca do myślenia podczas wykonywania ruchu.
Liczba wystawionych
opinii: 8
11.05.2022 12:45
4.0
ocena
Dobra i szybka gra. Podoba mi się bardziej niż podstawowe 7 cudów. Polecam.
Liczba wystawionych
opinii: 7
03.11.2021 18:02
4.5
ocena
Uwielbiam! Bardzo dobry przerywnik. Podoba mi się akcent z cudami w tle, ja filolog klasyczny bardzo doceniam :) Różne sposoby rozgrywki, ładna szata :)
Liczba wystawionych
opinii: 5
02.11.2021 13:56
5.0
ocena
Jedna z naszych ulubionych gier. Bardzo często sięgamy z dziewczyną po ten tytuł. Bardzo polecam
Liczba wystawionych
opinii: 31
11.08.2021 23:34
4.0
ocena
Gra na pewno lepiej działająca na 2 osoby niż gra protoplasta, natomiast czasami irytujące staje się dobieranie kart z 'piramidek'. Przy szczególnie niekorzystnych ułożeniach dochodzi do sytuacji, że jeden z graczy zawsze ma do wyboru złe, albo gorsze- a następny dzięki ruchom przeciwnika zgarnia dobre karty. Przynajmniej mnie do tej pory nie udało się znaleźć na ten fakt odpowiedniej strategii.
Liczba wystawionych
opinii: 3
11.08.2021 13:46
5.0
ocena
Gra przeznaczona dla dwóch osób, osadzona w czasach starożytnych. Celem zdobycie jak największej liczby punktów z różnych źródeł, tj. wojsko, nauka, handel itp. Zawiera nutkę negatywnej interakcji, co mi osobiście bardzo się podoba. Bardzo dobrze sprawdza się dla par, czy przez swój krótki czas rozgrywki jako gra, przy której można poczekać na innych graczy.
Liczba wystawionych
opinii: 279
10.08.2021 13:51
5.0
ocena
jedna z moich faworytów gier 1v1. wspaniałę karty, pikene ilustracje, duza regrywalność. idealna na szybka partię !! i Dodatki to samo marzenie!!
Liczba wystawionych
opinii: 12
07.08.2021 00:39
5.0
ocena
Gra jest fantastyczna, dla każdego kto szuka czegoś dla 2 graczy powinna być numerem jeden. 7 cudów świata pojedynek jest głównie dla tych co lubią (jak sama nazwa sugeruje) gry z nutka rywalizacji. Możemy wygrać na trzy sposoby dzięki czemu gra się nie nudzi bo zawsze można obrać inna strategie. Dużym plusem jest to ze jest to pozycja zarówno dla początkujących graczy jak i tych bardziej zaawansowanych. Początkującym polecam wpierw obejrzeć zasady na youtubie bo sama instrukcja może wydać się skomplikowana. Kolejnym plusem jest samo opakowanie które jest niewielkie dzięki czemu z łatwością gra znajdzie swoje miejsce ma polce czy w torbie podróżnej. Polecam 5/5! + idealna gra dla 2 graczy + dla tych co lubią nutkę rywalizacji + dobra pozycja zarówno dla początkujących jak i tych bardziej zaawansowanych + różne opcje wygrania dzięki czemu mimo wielu rozgrywek się nie nudzi + małe pudełko - trochę skomplikowana instrukcja, polecam obejrzenie zasad ma YT
Liczba wystawionych
opinii: 11
06.08.2021 22:49
5.0
ocena
Nie mam co prawda wielkiego doświadczenia w temacie gier, ale to jest najlepsza gra dwuosobowa w jaką grałam. Każda partia jest inna, a za nią kolejna i kolejna! Obowiązkowa pozycja. Jest co prawda trochę losowości, ale zawsze można dołożyć dodatek i już gra wygląda inaczej :) bierzcie i grajcie, WARTO! ☺️
Liczba wystawionych
opinii: 276
06.08.2021 09:31
4.5
ocena
Must have gier dla dwóch osób. O tej grze napisano i powiedziano już wszystko. Za taką cenę - nie zastanawiać się tylko brać a martwić się później :)
Liczba wystawionych
opinii: 20
27.07.2021 19:43
5.0
ocena
Majstersztyk. Gra z dużą głębią i pozwalająca na zwycięstwo na 3 sposoby: punktowe, militarne i naukowe. Mnóstwo taktyki i kombinowania. Proste i przystępne zasady, dość krótki czas rozgrywki sprzyjają tzw.: JESZCZE JEDNEJ PARTII. Bardzo ale to bardzo dobra pozycja i mój absolutny TOP.
Reklama
Najlepsze gry planszowe, Wsiąść do Pociągu, Catan, Osadnicy z Catanu, najlepsze planszówki, Carcassonne gra, gry planszowe dla 2 osób, gry planszowe sklep, Splendor, Arnak, Everdell, tanie planszówki, gry na imprezę, Brass: Birmingham, Root, Tajniacy, 5 sekund, Pociągi gra planszowa, top gier planszowych, gry planszowe na prezent, Gloomhaven, Monopoly, Terraformacja Marsa, Scrabble cena, Azul, ranking gier planszowych, gry planszowe na imprezę, gry planszowe dla dzieci, top lista, aktualności gier planszowych, zapowiedzi gier, przedsprzedaże planszówek, kalendarz premier, Wiedźmin.
Wykorzystujemy pliki cookies do celów statystycznych, analitycznych, personalizacji treści i reklam oraz celów związanych z bezpieczeństwem naszego serwisu. Korzystanie ze strony planszeo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki lub zastosowania funkcjonalności rezygnacji opisanych w Polityce Prywatności oznacza, że pliki cookies będą zamieszczana na urządzeniu, z którego korzystasz. Więcej na temat cookies znajdziesz w Polityce Prywatności dostępnej pod linkiem Polityka prywatności