Liczba wystawionych
opinii: 8
02.11.2024 09:24
Świetna gra rodzinna dla dużych i małych. Wszyscy bawią się przy niej doskonale i śmiechu co nie miara, gdy nikt nie pamięta gdzie jego czarodzieje (pod którą wieżą).
Liczba wystawionych
opinii: 207
13.08.2024 17:03
Arcyprosta gra kupiona do grania z sześciolatkiem. Dla mnie to połączenie chińczyka (musisz sprowadzic piony do domu - wieży kruka) z grą w kubki (musisz pamiętać, gdzie ukryte są Twoje piony). Poziom trudności wybitnie familijny, rozgrywka do pół godziny. Idealna do rozgrywania z dziećmi, bardziej zaawansowanym graczom pewnie szybko się znudzi.
Liczba wystawionych
opinii: 134
18.07.2024 13:07
Niektórzy mówią, że to "chińczyk na sterydach".
A jednym z tych sterydów jest inna popularna gra dla najmłodszych czyli "Memo".
Na szczęście nie jest aż tak trywialnie. Jednak to raczej pozycja rodzinna, pozwalająca na dobrą zabawę, ale bez większego kombinowania.
Liczba wystawionych
opinii: 43
07.07.2024 00:14
W sumie ok. Bez rewelacji i fajerwerków, ale gra się przyjemnie.
Liczba wystawionych
opinii: 151
30.06.2024 11:56
Totalnie się nie spodziewaliśmy, że ta gra zrobi taki szał na naszym stole. Jednak wyciągamy ją tylko na spotkania rodzinne i z nieplanszówkowymi znajomymi. Dlaczego? Bo gra daje duuuużo funu, śmiechu i zabawy. Jest przebanalnie prosta w zasadach. Nie graliśmy jeszcze z osobą, która by tego nie ogarnęła. Najczęściej padające słowa, a raczej krzyki przy grze to: gdzie są moje pionki?! a to tutaj jestem! dlaczego znowu mnie zakrywasz? został ostatni, wszyscy na niego! A wszystko to przy salwach śmiechu i radości. Gra zdecydowanie najlepiej działa przy minimum 4 osobach.
Partner
Liczba wystawionych
opinii: 152
01.06.2024 10:19
Gra turbo odjazd. Z prostrzych gier wieloosobych jedna z moich ulubionych. Szukanie swoich czarodziejów odjazdowe. Ma syndrom kolejnej partii
Liczba wystawionych
opinii: 147
15.05.2024 10:52
Prosta do wytłumaczenia i doskonale nada się do pokazania początkującym graczom. Podczas gry staramy się przesuwać naszych czarodziejów po okręgu w kierunku zamku tak, aby wszyscy się tam znaleźli. Niby banalne zadanie, ale w trakcie rozgrywki ten zamek będzie się przesuwał za każdym razem, gdy tam już dotrze jakiś czarodziej. Gracze mogą również przesuwać wieże, na których znajdują się czarodzieje, a także przykrywać ich innymi wieżami, stawiając jedną na drugą. W trakcie gry można się samemu zaorać i zapomnieć, gdzie nasz czarodziej został schowany, więc trzeba to pilnować, bo ktoś inny może przesuwać ich w stronę zamku lub łączyć z innymi wieżami. Śmieszna, a zarazem ciekawa gra.
Partner
Liczba wystawionych
opinii: 57
13.05.2024 19:55
Spotkałam się ze stwierdzeniem, że jest to gra w chińczyka na sterydach i w pełni się zgadzam. Sama rozgrywka daje dużo frajdy - trzeba czasem nieźle pokombinować, by doprowadzić wszystkich czarodziejów do celu i mocno się skupić, by jakkolwiek spamiętać, gdzie się znajdują. Już nie wspominam o konieczności uwalania współgraczy. Instrukcja jest napisana przystępnie. Komponenty wyglądają bardzo efektownie.
Liczba wystawionych
opinii: 38
16.03.2024 16:00
Wędrujące wieże to sympatyczna, ładnie wydana gra rodzinna. Ma elementy memory, losowość dobieranych kart, trochę przeszkadzania innym i wyścig. Rozgrywka jest dynamiczna, tury lecą błyskawicznie, a co chwila ktoś wykrzykuje "O nieeee! Myślałam, że tam jest mój czarodziej! Gdzie on do licha jest?". Po zakończeniu partyjki daje efekt "to co, gramy jeszcze raz?" Dobra i dla dzieciaków i dla dorosłych jako lekki filler. Nie dziwię się, że tuż po wyjściu na rynek już po świętach 2023 zabrakło jej w sklepach. Czekajcie na dodruk i kupujcie na dzień dziecka lub urodziny (drogi Rebelu, szybciutko drukuj, bo znajomi dopytują gdzie to kupić;-).
Liczba wystawionych
opinii: 53
26.02.2024 21:48
Uwielbiam pokazywać znajomym nowe planszówki i widzieć, że podobają im się tak samo jak nam! Tak było między innymi z "Mysterium", a teraz do tego grona dołączyły też "Wędrujące wieże".
Umieść wszystkich swoich czarodziejów w Zamku Kruków zanim zrobią to przeciwnicy! Możesz oczywiście blokować innych graczy, zamykając ich pionki w wieżach - zdobywasz za to drogocenne eliksiry, które są jednym z warunków zwycięstwa. Przy użyciu kart ruszaj magami lub samymi wieżami, ale uważaj, by nie zgubić swoich pionków, które inni gracze uwięzili w wieżach! Ciągła rotacja elementów na planszy sprawia, że potem nie tak łatwo je odnaleźć!
To jedna z tych planszówek, przy których absolutnie nie da się nudzić. Jest dynamiczna i wymaga skupienia - ale nie na takim poziomie, że głowa paruje, tylko raczej takiego przyjemnego, podszytego nutką rywalizacji.
Dużym plusem gry jest to, że posiada dwa warianty. Podstawowy świetnie nada się do gry z młodszymi, albo do luźnej, nieco spokojniejszej rozgrywki w dorosłym gronie. Zaawansowany to już strategiczna rywalizacja na wyższym poziomie - czego pewnie wiele osób się nie spodziewa po tak sympatycznie wyglądającej planszówce!
"Wędrujące wieże" zdecydowanie lądują w naszej planszówkowej topce.
Liczba wystawionych
opinii: 192
02.01.2024 16:10
Gra od razu stała się fenomenem w mojej grupie planszówkowiczów. Poznałam i nie dziwię się. Gra jest przyjemna, oryginalna i całkiem nadaje się na ciekawą imprezową rozgrywkę ;).
Liczba wystawionych
opinii: 7
30.12.2023 01:33
Gra świetna dużo fajnych rozwiązań co sprawia że już przy dwójce grających osób jest dużo zamieszania i dynamiczna co sprawia że nie można się przy niej nudzić 😁 co do spraw technicznych podczas składania elementów podczas wyciskania elementów trzeba uważać żeby nie zniszczyć co do wież to radzę kupić klej i podkleić korony bo jednak mogą się niszczyć podczas użytkowania. Z czystym sumieniem grę mogę polecić 😁
Liczba wystawionych
opinii: 332
08.11.2023 05:29
Witajcie na Niewidzialnej Politechnice! Nazywam się Riderwind i jestem tu woźnym. Poprowadzę dla was wykład z aerodynamiki fortyfikacyjnej. Nikt inny nie pozostał na uczelni, bo powędrowali z wieżami. Dla tych z was, którzy przybłąkali się tu w poszukiwaniu toalety, mam przykrą wiadomość, ten pociąg już odjechał. Zatem nie macie innego wyjścia, jak posłuchać o Wędrujących wieżach.
E równa się kostka kwadrat
Dwóch najbardziej utalentowanych, najwybitniejszych, ekstremalnie łebskich profesorów naszej polibudy, Wolfgang Kramer i Michael Kiesling przeprowadziło śmiały eksperyment. Wzięli szachy i poddali działaniu silnego pola umagiczniającego. W efekcie powstało potężne zagięcie kontinuum planszoprzestrzennego, osobliwość, przez którą obszar gry stał się obręczą. Wszystkie figury pospadały w otchłań półki wstydu, tylko wieże pozostały niewzruszone. Do czasu. Karciana grawitacja wszystko wprawia w ruch. Do pudełka dorzucono jeszcze kostkę dla odrobiny losowego niebalansu. I tak właśnie robi się Wędrujące wieże. Albo kupuje się w sklepie planszówkowym. Efekt końcowy taki sam. Fenomenalny.
Zakuć, zdać, zagrać
Większość z was już zdążyła się zorientować, jak tu jest z kwaterami stdenckimi.Dokładnie jak z Uberem. Przytulne piętrowe bursy pod sam dac pełne mikrokomnat same podjeżdżają pod wskazany adres. W Wędrujących wieżach poruszacie zarówno waszymi meplami jak segmentami wież, które możecie dowolnie składać i w locie dzielić na części. W ten sposób czarodzieje będą nakrywani wieżami, zostaną zamknięci wewnątrz wież, staną się pasażerami transportowani wraz z nimi oraz często gęsto będą bezceremonialnie porzucani w szczerym polu, kiedy wieża powędruje sobie dalej. Bardzo istotną częścią zabawy jest zapominanie, na którym piętrze której wieży tkwi wasz mepelek. Studenci Niewidzialnej politechniki mają wprawę w zapominaniu.
W Wędrujących wieżach dostajecie do dyspozycji trzy karty na rękę, kilka flaszek do napełnienia miksturami, kumpli pod opiekę, którzy za którymś razem muszą wreszcie trafić do ruchomego Zamku kruka, albo znowu zawalą rok i będą musieli cofać cofanie czasu. Pamiętajcie o pierwszej zasadzie wieżodynamiki: „Rób, co ci karta każe!” Wybieracie liczbę zaklęć do wykorzystania w czasie gry. Ci, co są obeznani z krzywą wprostmagiczną, mogą stosować wariant do dwóch zaklęć w swojej turze. Bardziej zaawansowanie zaawansowanym magom nic nie stoi na przeszkodzie, żeby czarować w turze rywala, który na pewno doceni jak bardzo mu to robi dzień.
Karty dociąga się ze wspólnego stosu. Flaszki napełniane są magiczną esencją za każdym razem, kiedy mag zostanie nakryty wieżą. obojętne, jaki mag, włącznie z waszym własnym. Manę można wydawać na odpalanie zaklęć pozwalających dodatkowo poruszać magikiem, wieżą lub robić z nimi różne inne ciekawe rzeczy, aby wyczarować sobie w locie małego kombosika. Kiedy już absolutnie nic nie da się wykombinować z posiadanych kart, trzeba poświęcić swoją turę na wymianę całej ręki licząc, że tym razem los polubi was nieco bardziej. Zapiszcie sobie teraz na marginesie. Nie, nie polubi.
Zagrywacie dwie karty, które pozwalają poruszyć maga lub wieżę, albo wybrać jedno z nich do przegonienia po torze gry. Karty zazwyczaj wskazują określoną liczbę pól, jakie musi przebyć czarodziej albo budowla, lecz czasami trzeba będzie poturlać kostką, na szczęście często z opcją przerzutów.
Wygra ten, kto wprowadzi wszystkie meple swojego koloru do Zamku kruka i zapełni każdą flaszkę maną. Żeby nikomu się nie nudziło podczas już i tak mocno zakręconej rozgrywki, zamek przeskakuje na kolejne wyznaczone, dostępne dla niego miejsce, kiedy tylko jakiś szczęściarz wrzuci swojego mepla do środka.
W Wędrujące wieże da się od dwóch do sześciu. W parze to taki berek przez przeszkody. Na trzech czy czterech czarodziejów gracie w sztafetę, podającą maga z wieży do wieży. Trzeba skupiać się na ugraniu jak najwięcej z dwóch kart, które można rzucić w turze, bo planowanie nawet krótkofalowe na nic się tu zdaje kiedy sytuacja podczas wyścigu staje się z każdym ruchem zakręcona jak czarownica na rondzie. Pięciu czy nawet sześciu magów przy planszy to czysty chaos stosowany. Coś jak Dzień Darmowego Pączka na uczelnianej stołówce. Pamiętajcie, że lukier zabija.
Wszystko, co fajnie wygląda, trzeba przetestować
Wędrujące wieże zilustrował Michael Menzel, jeden z weteranów branży, który wykonał rzetelną robotę jak na grę tak bardzo niebędącą do podziwiania. Tutaj wszystko jest w ciągłym biegu. Segmenty wież podskakują wesoło tworząc większe i mniejsze konstrukcje. Meple na dachu wysokiej wieży w mgnieniu oka stają się mepelkami na podlodze, żeby w kolejnym ruchu zjechać na pierwsze piętro. Pomysłowo składane, kartonowe wieże, kolorowe meple, miłe dla oka żetony czarów i wyraźnie ilustrowane karty tworzą swojski klimacik humorystycznego fantasy, który tylko podkręca jajcarską rozgrywkę.
Ta gra ma cieszyć, wzbudzać emocje, skłaniać do rywalizacji, ćwiczyć w kombinatoryce stosowanej. Kiedy takie cacuszka trafią w wasze łapki, będziecie chcieli się nimi pobawić.
W praktyce każda potwierdzona teoria jest wypadkiem przy pracy
Jeżeli macie rodzinkę, ta gra będzie dla was familijnym samograjem. Jeśli jakimś cudem, tak wspaniali przedstawiciele homo magicus jak wy wciąż są singlami, to czym prędzej rodzinę załóżcie. Nie można takiej grze pozwolić się marnować.
Wędrujące wieże napędza kilka intuicyjnych, prostych zasad. Grę tłumaczy się łatwiej, niż obsługę biegów latającego dywanu, a ma on całe dwa, z czego jeden do góry. Rozgrywka jest pełna zarówno świadomej oraz niezawinionej interakcji. Wyścig już z samej istoty rzeczy nie ma prawa się dłużyć, a nagłe zwroty akcji na bieżni nie pozwolą wam przysypiać między turami.
Nie jest to gra dla poukładanych, knujących swoje ruchy o kilka tur do przodu planistów. Tutaj w kolejnym ruchu możesz nagle znaleźć się daleko za linią mety i to Zamek kruków goni ciebie. Czasami po prostu nie da się wykonać sensownego ruchu lub wręcz każde możliwyposunięcie może być niewykonalne, bo taki miał kaprys złośliwy los i tracicie turę na wymianę kart. Zawsze można liczyć na to, że rywale zepsują wam turę bardziej niż wy im. Ostrzegam alergików uczulonych na negatywną interakcję, że ta gra emituje silne pole euronegacji. Tu możesz przegrać nawet sam ze sobą.
Memory, co nie pozwala o sobie zapomnieć
Prawdziwie magicznym trikiem Wędrujących wież jest to jak bardzo są grą memory dla dorosłych. Niepamiętanie, gdzie siedzi wasz mepel, nieintencjonalne uwalnianie cudzego, transportowanie w wieży pasażerów na gapę, strzelanie w ciemno co do piętra, gdzie skitrany jest właściwy czarodziej jest sercem zabawy. Ciągłe roszady wież, nagłe zmiany zasięgu oraz kierunku ich ruchu tylko wzmagają magiczny mętlik. To jest gra przekomicznych pomyłek. A powiem wam, iż żelazne prawo fizyki Świata Okręgu brzmi, że ruchu po kole nie cofniesz, bo każde w lewo jest również czyimś w prawo, a skrót to obwodnica.
Berek nie zna wieku, bo nie potrafi liczyć
Wędrujące wieże mają cudowną właściwość dopasowywania do siebie bardzo różnorodnych zestawów graczy. One zakrzywiają indywidualne preferencje i kompensują je do formy dającej się teleportować kartonowymi wieżyczkamipomiędzy wymiarami zabawy.
Liczba wystawionych
opinii: 559
05.09.2023 17:16
W sumie śmieszny tytuł. Nie jest on dla mnie jakiś szałowy, ale od czasu do czasu zagram i nie odmówię.
Sterujemy swoimi czarodziejami - zagrywamy karty i z nich, albo poruszamy jednym czarodziejem odpowiednią liczbę pól, albo jakąś częścią jednej wieży.
Jeśli wieża zakryje jakichkolwiek czarodziejów, odwracamy jedną z czterech naszych mikstur. Drugą rzeczą jest wchodzenie do ciemnej wieży przez czarodziejów. Wygrywa gracz, który jako pierwszy umieści wszystkich czarodziejów w wieży i będzie miał odwrócone eliksiry.
Partner