Kalendarz adwentowy
Kalendarz adwentowy

Spór o bór 2: Na tamę marsz

Liczba graczy: 2
Czas gry: 20 minut
Wiek od: 8 lat
Trudność: Trudność Trudność Trudność
Autorzy: Reiner Knizia
Premiera: 15.02.2023
Wydanie polskie: Muduko
Wydanie oryginalne: IELLO
Spór o Bór 2. Na tamę marsz to asymetryczna gra taktyczna, w której gracze wcielają się w dwóch dowódców prowadzących swoich poddanych w Bitwie o Rzekę. Celem atakującego jest uszkodzenie czterech tam lub przebicie się przez jedną tamę na drugą stronę rzeki. Obrońca nie może do tego dopuścić - jego zadaniem jest zmuszenie najeźdźcy do odwrotu i przetrwanie najazdu.  Do walki gracze będą... czytaj dalej
Zaloguj się aby dodać komentarz
Użytkownik
Ocena
Opinia
Liczba wystawionych
opinii: 209
22.11.2024 23:07
4.5
ocena
To uczucie gdy myślisz sobie - po co komu druga część, odcinanie kuponów itd., a potem w to grasz i masz mega pozytywne zdziwko. Druga część jest bardziej wymagająca, bardziej geekowa, Do znanego z pierwszej części szkieletu dokładania formacji kart dorzucono asymetryczne cele i różnorodne warunki związane z liczbą czy siłą kart w formacji. Mega udany sequel!
Liczba wystawionych
opinii: 33
23.10.2024 10:26
4.0
ocena
Ciekawe urozmaicenie rozgrywki względem pierwszej części.
Liczba wystawionych
opinii: 153
12.10.2024 12:17
4.0
ocena
Zdecydowanie trudniejsza wersja Sporu o Bór. Jednak trudność nie wynika z zasad, a z doboru właściwej taktyki przy kartach, które ma się na ręku, co nie zawsze jest proste. Nie polecałabym jej młodszym dzieciom, bo może być dla nich frustrująca przez panującą asymetrie. Spór Bór 2 jest pięknie wyrysowany, aż marzy mi się komiks lub książkowa historia z tytułowego Boru. Jakość kart i innych komponentów bardzo dobra.
Liczba wystawionych
opinii: 131
05.08.2024 17:16
2.0
ocena
pierwsza część zdecydowanie lepsza. Jest przekombinowana i nie zbalansowana.
Liczba wystawionych
opinii: 435
05.07.2024 07:49
2.5
ocena
Gra sprawdzi się jako zachęta dla osób wkraczających w hobby planszówkowe tych, którzy wychowywali się na klasycznych grach karcianych. Łatwe zasady i przyjemna oprawa graficzna działają na plus dla tego tytułu. Zasady są niemalże identyczne, jak w pierwszej części, choć nieco trudniejsze. Wolę pierwszą część, jednak moje zdanie jest raczej odmienne. W grze wciąż mamy dużo losowości, która nie pozwala mi się cieszyć tą grą. ~ Kasia
Partner
Planszeo Planszeo
Liczba wystawionych
opinii: 151
26.06.2024 13:55
3.5
ocena
Taktyczna gra pojedynkowa w której wcielamy się w dwie asymetryczne frakcje. Jedna atakuje tytułową tamę, druga jej broni. W zależności od roli będziemy mieli do czynienia z nieco inną charakterystyką gry. Gra posiada absolutnie przepiękne ilustracje Piotra Sokołowskiego. Obcowanie z kartami to czysta przyjemność. Mimo, że mechanicznie to bardzo doceniona gra, to nas nie urzekła. Brakuje nam czegoś ciekawego, co by nas zachęcało do kolejnych rozgrywek. Z tej bogato ilustrowanej serii dużo bardziej przypadły nam do gustu np. Ryki z Afryki.
Partner
Planszeo Planszeo
Liczba wystawionych
opinii: 717
21.05.2024 10:05
2.5
ocena
Zdecydowanie wolę pierwszą część Sporu o Bór. Ta jest tak samo losowa. Są różne punktowania, niektóre zmuszają do użycia konkretnej kombinacji. Nawet ilustracje na kartach są mniej ciekawe niż w jedynce. Gry pod względem zasad niemalże identyczne. Wciąż nie podoba mi się występująca tutaj losowość. Ocena po 6 partiach. Średni czas gry = 27 min.
Liczba wystawionych
opinii: 30
27.03.2024 14:43
5.0
ocena
Po niedosycie pozostawionym przez Sojusz na już, rozegraliśmy parę partii w "Spór o Bór 2", z którym wiązaliśmy spore nadzieje. Muduko tym razem stanęło na wysokości zadania, i ta niewielka karcianka przyniosła nam sporo frajdy. "Spór o Bór 2" to spójna kontynuacja pierwszej odsłony. Wraz z dobrodziejstwem inwentarza korzysta z prostej, acz satysfakcjonującej mechaniki, bazującej na dobieraniu odpowiednich kombinacji kart. Pierwszą znaczącą różnicą między obiema częściami jest fakt, że w drugiej jasno jesteśmy podzieleni na stronę, która atakuje tamę, oraz tę, która ją broni. Fakt ten nie jest umowny, lecz stanowi grunt do opracowania strategii. Podczas rozgrywki strony konfliktu stosować będą specjalne zasady przewidziane dla nich. W drugiej części ulegnie zmianie podejście do źródłowej mechaniki dobierania zestawów kart. To tamy, o które będziemy walczyć, określać będą cele, by przejąć nad nimi kontrolę. Tytuł ten z pewnością jest wart swojej ceny, i polecę go każdemu, kto szuka gry na szybkie rozdanie 😀
Liczba wystawionych
opinii: 147
02.01.2024 16:40
3.5
ocena
Szybka i łatwa gra karciana, przy której będziemy starali się myśleć taktycznie. W tej wersji spodobały mi się przede wszystkim wprowadzone role graczy, czyli atakującego oraz obrońcy, a wymogi na tamach oraz karty taktyki urozmaiciły prostą mechanikę gry, znaną z pierwszej części tego tytułu. Uwielbiam ilustracje Piotra Sokołowskiego, które umilają mi za każdym razem rozgrywkę.
Partner
Planszeo Planszeo
Liczba wystawionych
opinii: 492
12.07.2023 12:31
4.5
ocena
Spór o Bór wydał nam się w porządku, ale bez szału. Ograny parę razy bez większych emocji. Natomiast ta część nam zdecydowanie siadła. Jest ciekawsza, bardziej urozmaicona, wprowadza asymetrię i więcej klimatu. Ten tytuł to dalej proste zasady i mechanika swojego poprzednika, ale tu jest coś więcej. GŁĘBIA !
Partner
Planszeo Planszeo
Liczba wystawionych
opinii: 201
20.06.2023 19:18
4.0
ocena
"Spór o Bór 2. Na tamę marsz!" jak sama nazwa wskazuje to druga część dobrze znanej (mamy taką nadzieję! A jeśli nie to koniecznie nadróbcie 😁) gry od wydawnictwo muduko "Spór o Bór" Myślicie pewnie "gra wygląda podobnie, bez sensu mieć taką samą"... Co to, to nie! Owszem, mechanika gry jest podobna, ale w tym wydaniu wcielamy się w rolę atakującego i obrońcy tamy. Jeśli atakujący przejmie tamę to obraca kafelek na drugą stronę i wówczas walczy o jej całkowite przejęcie i wygraną. Wiele razy twierdziłyśmy, że lubimy ŁAAAADNE gry i w tej kwestii wydawnictwo też nas nie zawiodło! Czeka was zaciekła walka z przeciwnikiem i uwaga! Żeby Wam się mózg nie przegrzał od myślenia 🧠🤣
Partner
Planszeo Planszeo
Liczba wystawionych
opinii: 73
13.06.2023 12:27
5.0
ocena
Dla troche ogranych osób tytuł lepszy i ciekwszy od części pierwszej. Dwie role obrońca i atakaujący dają juz róznorodnośc rozgrywek- uczucie grania obrońcom jest naprawdę rózne- nie można ogłosić przejęcia tamy, można tylko temu zapobiegać. Tamy często maja inne warunki zdobycia- casami potrzebne sa 2, czasami 4 karty, a czasam liczy sie najmniejsza wartość. Polecam każdemu kto lubi pierwsza część
Liczba wystawionych
opinii: 131
19.05.2023 17:43
4.0
ocena
Genialny tytuł od muduko, obowiązkowa pozycja. Świetna 2-osobowa gra.
Liczba wystawionych
opinii: 330
22.02.2023 17:35
4.0
ocena
Bardzo fajna z dobra mechanika, jest wymagająca a jednoczenie ma niski próg wejścia . Sposobów na wygrana rozgrywkę mamy masę , co najważniejsze jest regrywalna. Nie mam jej w swojej kolekcji ze względu na posiadanie innych gier o podobnej mechanice ale serdecznie polecam, w tym przypadku liczyło się dla mnie znalezienie odpowiedniej gry w swoim stylu w danym stylu, co też polecam :)
Liczba wystawionych
opinii: 95
22.02.2023 05:44
brak
Piękne grafiki, oby więcej takich gier.
Liczba wystawionych
opinii: 54
19.02.2023 22:01
5.0
ocena
Uwaga uwaga! Właśnie znalazłam swoją nową, ulubioną grę! 😍 “Spór o bór” często przewijał mi się na planszówkowych topkach, ale nigdy nie zwróciłam na niego szczególnej uwagi. Tak, teraz serdecznie tego żałuję! Na szczęście miałam okazję przetestować drugą część tej gry, która od pierwszej różni się tylko kilkoma kosmetycznymi szczegółami. No i co? Przetestowałam, pokochałam i zamierzam polecać ją na prawo i lewo! 🔥 Bez wahania mogę powiedzieć, że jest to jedna z najlepszych dwuosobowych gier jakie znam. Pominę świetne wykonanie i bardzo ładną oprawę graficzną, chociaż one także zasługują na uwagę. Ale sama mechanika jest tak fenomenalna, że ta niepozorna gra skradła nasze serca już od pierwszej rozgrywki! Jeśli lubicie taktyczne gry oparte na rywalizacji, polegające na zbieraniu zestawów i wymagające sporo myślenia, “Spór o bór” został stworzony dla Was! 😊 Chociaż zasady wydają się banalne, przy tej grze naprawdę trzeba wysilić szare komórki i na bieżąco opracowywać strategię, przewidywać ruchy przeciwnika czy analizować zużyte już karty. Mimo tego gra jest dynamiczna i uwierzcie mi, nie ma szans, że na jednej partii się skończy! Będziecie spierać się o ten bór przez długie, długie godziny, czerpiąc z każdej rozgrywki tyle samo przyjemności!
Liczba wystawionych
opinii: 143
10.02.2023 23:32
4.5
ocena
Spór o Bór 2 to znakomity następca pierwszego sporu :) Jak wcześniej toczymy pojedynek jednak teraz gra jest asymetryczna, daje nieco inne ruchy w ataku i w obronie. Bardzo spodobało się Nam to że przewaga frakcji nie jest identyczna przy każdej tamie co urozmaica grę i czyni ją nieco trudniejsza od poprzedniczki. Bardzo na plus, że gra posiada od razu dodatkowy wariant wprowadzający nowe karty, które nieco jeszcze potrafią namieszać.
Partner
Planszeo Planszeo
Liczba wystawionych
opinii: 10
10.02.2023 17:36
5.0
ocena
Świetna jak jedynak!
Reklama
Najlepsze gry planszowe, Wsiąść do Pociągu, Catan, Osadnicy z Catanu, najlepsze planszówki, Carcassonne gra, gry planszowe dla 2 osób, gry planszowe sklep, Splendor, Arnak, Everdell, tanie planszówki, gry na imprezę, Brass: Birmingham, Root, Tajniacy, 5 sekund, Pociągi gra planszowa, top gier planszowych, gry planszowe na prezent, Gloomhaven, Monopoly, Terraformacja Marsa, Scrabble cena, Azul, ranking gier planszowych, gry planszowe na imprezę, gry planszowe dla dzieci, top lista, aktualności gier planszowych, zapowiedzi gier, przedsprzedaże planszówek, kalendarz premier, Wiedźmin.
Wykorzystujemy pliki cookies do celów statystycznych, analitycznych, personalizacji treści i reklam oraz celów związanych z bezpieczeństwem naszego serwisu. Korzystanie ze strony planszeo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki lub zastosowania funkcjonalności rezygnacji opisanych w Polityce Prywatności oznacza, że pliki cookies będą zamieszczana na urządzeniu, z którego korzystasz. Więcej na temat cookies znajdziesz w Polityce Prywatności dostępnej pod linkiem Polityka prywatności