4.1
328 ocen
179,99 zł
Dostępna

Agricola (wersja dla graczy)

Liczba graczy: 1 - 4
Czas gry: 30 - 120 minut
Wiek od: 10 lat
Trudność: Trudność Trudność Trudność
Autorzy: Uwe Rosenberg
Dodruk: 2024
Wydanie polskie: Lacerta
Wydanie oryginalne: Lookout Games
Przenieśmy się w czasie do roku 1670. Zaraza szalejąca w Europie Środkowej od 1348 roku w końcu została przezwyciężona. Na nowo odżywa cywilizacja. Ludzie coraz częściej odnawiają i rozbudowują swoje domostwa. Łąki przekształca się w użytki rolne, na których uprawia się zboże i warzywa. Głód panujący przez ostatnie lata spowodował, że ludzie jedzą teraz więcej mięsa (nawyk, którego my - ... czytaj dalej
Zaloguj się aby dodać komentarz
Użytkownik
Ocena
Opinia
Liczba wystawionych
opinii: 37
27.08.2023 12:47
3.0
ocena
Nawet ciekawa gra strategiczna, ale nie podeszła mi tematyka i klimat.
Liczba wystawionych
opinii: 38
16.03.2024 19:01
5.0
ocena
Początki trudne dla planowania rozwoju gospodarstwa, ale potem z górki ;) Świetny klimat + koniecznie dodatek z koniami :D
Liczba wystawionych
opinii: 11
12.12.2023 22:34
4.0
ocena
Ciekawy osadniczy tytuł jednak jak dla mnie nie należy do najprostszych i trzeba rozegrać nie zrażając się przynajmniej z 4 gry aby bardziej ją lepiej zrozumieć.
Liczba wystawionych
opinii: 33
10.12.2023 23:58
5.0
ocena
Swietna gra. Gra ktora zapoczatkowala moje hobby w postaci planszowek. Polecam dla poczatkujacych jako wprowadzenie do sredniozaawansowanych gier euro. U mnie z sentymentu pozostsla w kolekcji. Smialo polecam.
Liczba wystawionych
opinii: 12
23.07.2023 18:55
3.5
ocena
Jedna z pierwszych gier jakie poznałem. Z biegiem lat nie wytrzymała konkurencji innych, ciekawszych worker placementów, w tym jej nowej wersji- Kawerny. Wciąż jest to bardzo przyjemna, lekka gra euro, ale na półce już jej nie mam, niemniej polecam.
Liczba wystawionych
opinii: 330
28.06.2023 17:11
4.5
ocena
Agricola wraz z dodatkami to jedna z pierwszych gier poważniejszych w jakie miałem okazje zagrać, kiedy powracałem do swojej pasji związanej z plansyówkami, zapomniałem o niej i przy kolejnym podejściu do niej tego żałowałem ! Gra jest świetna, bardzo regrywalna, pięknie wykonana z mnóstwem elementów . Wiadomo nie dla każdego- ale lubisz gry w. tym klimacie - musisz ją mieć i to gwarancja dobrej zabawy , gra trzyma tez dobrą cenę jak na dziejsze standardy :) gorąco polecam :)
Liczba wystawionych
opinii: 146
04.06.2023 16:15
3.5
ocena
Gra jest w porządku, ale mnie nie porwała, może dlatego, że za późno w nią zagrałam i zdążyła się "postarzeć". Chętnie zagram raczej w rodzinnym gronie niż z graczami zaawansowanymi. Gra ma urocze meeple zwierzaków, które na pewno cieszy oko podczas rozgrywki.
Partner
Planszeo Planszeo
Liczba wystawionych
opinii: 134
15.03.2023 05:53
4.5
ocena
Agricola to już stara ale nadal świetna gra ekonomiczna. Wśród wielu nowych gier być może niektórzy zapominają o dobrych klasykach takich jak Agricola i to ogromny błąd :) ja mam wersję Agricoli z płaskimi krążkami, które symulują zarówno cegłę jak i warzywo i kamień. Teraz są lepsze wersję odświeżone Agrcioli, ale płaskie krążki nie przeszkadzają mi w rozgrywce. Jedynym minusem jest mała czcionka w instrukcji przez co ciężko się ją czyta. Agricola jest taką w sam raz grą ekonomiczną, nie jest przesadzona ani przesycona. Największą regrywalność daje duża ilość kart pomocników i usprawnień. Sam człon rozgrywki jest cały czas taki sam. Zawsze te same karty etapów będziemy wykładać na plansze i zawsze będziemy musieli karmić swoich ludzi w trakcie żniw. Naszym zadaniem będzie zdobyć jak największą liczbę punktów, wysyłając swoich robotników na plansze. Nie mam dodatków, gdyż podstawowa wersja Agricoli w zupełności mi wystarcza i lubię wracać do tej gry, bo pomimo prostych zasad, trzeba się nagłówkować, żeby jak najlepiej rozbudować swoje gospodarstwo (pola, obory, płoty, izby), a równocześnie musimy dbać, by nie zabrakło nam jedzenia. Warto zagrać w Agricole a nawet warto mieć w swojej kolekcji! Ja mam jeszcze wersję rodzinną :)
Liczba wystawionych
opinii: 7
10.03.2023 08:18
5.0
ocena
Rolnik, rolnik, rolnik... Krówki, owieczki, oranie pola, budowa zagrody. Wysyłanie robotników do pracy, planowanie rodziny. W tym wszystkim dużo planowania. Jedna z moich ulubionych gier uwe
Liczba wystawionych
opinii: 54
29.01.2023 22:54
4.5
ocena
Agricola, klasyk i jedna z pierwszych gier więc ocena 4,5 uwzględnia również sentyment gracza. A na poważnie to bardzo przyjemny worker placement,z tych średnich eurasków, o charakterystycznej kresce oraz klimacie średniowiecznej wsi. Obsiewamy pola, hodujemy zwierzęta i powiększamy rodzinę, wszystko przyjemne, prawda? No prawie, bo z tyłu głowy zawsze jest że tę rodzinę na koniec wybranych rund trzeba wyżywić albo zgarniemy minusowe punkty! Do tego dwie talie kart, które potrafią zaważyć na koniec przy liczeniu punktów. Uwe w pełnej klasie.
Liczba wystawionych
opinii: 11
03.01.2023 17:44
5.0
ocena
Agricola to chyba moja ulubiona gra planszowa pod kątem "oddania klimatu" deklarowanego na pudełku. Każda mechanika doskonale wspiera motyw przewodni gry - od budowania ogrodzeń dla naszych zwierzaków i przebudowy izb po rozmnażanie zwierząt czy (moje ulubione) zbieranie plonów. Doskonały przykład tego jak można zrobić ciekawy i wciągający worker placement. Do tego gra jest mocno regrywalna dzięki różnym pomocnikom i kartom ulepszeń. Nie jest to gra "na pierwszy raz" ale już średnio-zaawanowanym graczom myślę że przypadnie do gustu. Nie sposób tej gry nie pokochać od pierwszego zagrania :)
Liczba wystawionych
opinii: 92
17.12.2022 10:43
4.5
ocena
Jedna z pierwszych nowoczesnych gier planszowych z mojej kolekcji. Bardzo fajny i nie starzejacy się worker placement. Klasyk dla każdego
Liczba wystawionych
opinii: 45
15.12.2022 14:42
4.5
ocena
jedna z pierwszych gier zagrana 2 razy bo dziewczyna niechce grać ale wrócę do niej bo jest mega ....
Liczba wystawionych
opinii: 95
04.11.2022 07:49
5.0
ocena
Kto nie zna Agricoli - ten nie może się nazywać graczem. Klasyka gier workerplacement. Naszym zadaniem jest jak najlepien rozbudować gospodarstwo rolne - poprzez hodolwę zbóż, zwierząt czy też rozbudowę domu i powiększenie rodziny. Gra w Agricole jest dla mnie zawsze przyjemnością - odpowiednio trzeba umieć zaplanować swoje gospodarstwo, uważając na to co robią inni gracze. Gra należy do średnio-zaawansowanych i nie jest najlepszym tytułem dla początkujących graczy, ale jeśli ktoś jeszcze nie grał to powinien jak najbardziej spróbować.
Liczba wystawionych
opinii: 5
27.08.2022 12:53
4.5
ocena
Podoba mi się atmosfera tej gry. Gospodarstwo domowe, zwiezięta, rolictwo. Nie podoba mi się walka o znacznik pierwszego gracza. Według mnie psuje zabawę
Liczba wystawionych
opinii: 64
24.08.2022 22:32
4.0
ocena
Rewelacyjna gra o budowaniu własnego gospodarstwa. Punkty liczone są na końcu, co lubię.
Liczba wystawionych
opinii: 29
20.07.2022 13:51
4.5
ocena
Agricola to jedna z pierwszych bardziej zaawansowanych gier planszowych którą kupiłem i zagrałem. Od pierwszej rozgrywki pokochałem mechanikę worker placement. Jest to gra w którą może zagrać każdy, od mniej wtajemniczonych osób to graczy turniejowych. Przez określony czas budujemy swoje gospodarstwo, pola, uprawy, zwierzęta czy też dom zwiększając ilość członków rodziny których musimy karmić. Gra pięknie wykonana i jak już wspomniałem przystępna dla każdego.
Liczba wystawionych
opinii: 28
02.06.2022 15:09
3.5
ocena
To moja praktycznie pierwsza gra planszowa. Kiedyś nie widziałem lepszych niż ona. Jednak poznałem inne mechaniki i rozwiązania i wyszły minusy Agricoli. To dobra gra dla średnio zaawansowanych ale na rynku znajdziecie ciekawsze Worker Placementy. Gra się zestarzała pod względem mechaniki i graficznie. Dalej mogę w nią grać bez zażenowania ale wolę taki Everdell.
Liczba wystawionych
opinii: 1
20.04.2022 13:57
4.0
ocena
#LutyZLacertą Prawie każdy gracz ją zna, bo to planszówkowa klasyka. Mówić będę o wiejskim klimacie, jeśli nie znacie to teraz przeczytacie. Rzecz się dzieje w siedemnastym wieku, gdy po zarazie zaczęto myśleć o człowieku. Pomarz teraz o zielonej łące, gdzie rosną kwiaty pachnące... Teraz nie będzie czasu na bratki, robimy pola uprawne i chatki. Zboże, warzywa, owce i dziki to nasze cele na rozwój taktyki. W grze chodzi o to, żeby dobrze planować i członków rodziny do pracy przygotować. Uprawiać pola, zbierać warzywa, chaty budować, wypiekać pieczywa, bo kto na koniec etapu, pożywienia nie ma, ten rychło w żebraka się zmienia. Tak - to „Agricola”, gdzie dużo się dzieje, tu sitowie, tam glina, kamień i knieje. Wspomnieć trzeba o tym, że jest to gra euro, więc zdobywasz w niej punktów zwycięstwa pełno, ale tylko wtedy, gdy super planujesz i swoje poletko dobrze wykorzystujesz. Dla mnie na plus jest porządne i ładne wykonanie: zielone plansze, czytelne karty, które pozwalają na udoskonalanie. Weźmy na przykład takiego „Drwala”, który o drewnie zapomnieć nam nie pozwala. Pomocne karty fajnie rozgrywkę ułatwiają, chociaż czasem duże usprawnienia długo na kupno czekają. Plus też dostają drewniane znaczniki, Owieczki, krowy, dziki no i oborniki. Me serce ujęła ta mechanika, na pole akcji wysyłasz ludzika. Rozgrywka około dwie godziny trwa, nim się obejrzysz minie raz dwa. Gra ta jest trudna na samym początku, gdy się nauczysz będzie w porządku. Polecam każdemu, kto lubi planszówki, bo nie są to łatwe łamigłówki. W mojej ocenie daję jej dychę, Warto w kolekcji mieć taką klasykę!
Liczba wystawionych
opinii: 59
04.04.2022 00:36
4.5
ocena
Madonna wśród gier ekonomicznych - już po lekkim liftingu, ale jak na swój wiek prezentuje się doskonale. AgriCola, podobnie jak CocaCola, od lat łączy ludzi przy stole, każdy o niej słyszał i każdy powinien przynajmniej raz jej spróbować. Pudło z grą jest większe, niż wygląda na zdjęciach, a do tego po brzegi wypełnione łakociami i witaminami - to lubię! Niech Was jednak nie zmyli sielankowy klimat okładki - rozgrywka to w rzeczywistości ciężka orka umysłowa. Fantastyczny, wymagający worker placement dla średniozaawansowanych. Agricola jest jak dobry weekend - kończy się zdecydowanie zbyt szybko i nigdy nie zdążymy zrobić wszystkiego, co sobie zaplanowaliśmy, dlatego nie możemy się doczekać, by go powtórzyć. Polecam gorąco!
Partner
Planszeo Planszeo
Liczba wystawionych
opinii: 8
15.02.2022 17:08
4.0
ocena
#LutyZLacertą A może rzucić to wszystko i wyjechać w.....no właśnie....gdzie? 🤔 Może nie od razu w Bieszczady, ale gdzieś za miasto, z dala od zgiełku, hałasu, smogu i żywności GMO....uciec na wieś, hodować krowy i świnie, uprawiać zboże? Mieć własne mleko, piec własny chleb? Agricola pozwoli wam wczuć się trochę w ten klimat. I pomimo, że jak na grę euro przystało trochę tu sucho, to gra pozwala nam przez te parę rund poczuć się rolnikami, zarządzać pracownikami, żywić rodzinę. Muszę przyznać, że nie jestem dobra w kombinowaniu, pomimo tego że gra oferuje duże możliwości punktowe. Moim zdaniem daje się odczuć zbyt małą liczbę rund, co pozwalałoby na skuteczniejsze wykorzystanie kart pomocników oraz małych i dużych usprawnień. Dużą presję czuć w momencie żniw i wyżywienia, co znacznie ogranicza możliwości wykorzystania innych akcji. Mam wrażenie, że akcje konstruuje się głównie po to, by podołać wykarmieniu naszych członków rodziny, co ma się rozumieć jest celem nadrzędnym gry. Ale czy tylko, skoro punkty zbieramy lub tracimy za zagospodarowanie planszy? Podobnie jak w Wyspie Skye czuję niedosyt, rund mogloby byc wiecej. Ogólnie gra z dużym potencjałem, rozgrywa się szybko, zasady wbrew pozorom są proste i przystępne do ogarnięcia, przy tym dużo kombinowania, myślenia i tworzenia kombo 😊
Liczba wystawionych
opinii: 6
02.11.2021 23:46
5.0
ocena
Agricola to gra, którą pierwszą ratowałbym z pożaru domu :) olbrzymia regrywalność, ogromne ciśnienie od samego początku, mordercza interakcja. Losowość na starcie nie wszystkim się spodoba, ale moim zdaniem właśnie ona stanowi o tym, że każda partia jest wyzwaniem i jest niepowtażalna.
Liczba wystawionych
opinii: 279
10.08.2021 13:53
4.0
ocena
leży ta gra na półce i nie moge nigdy zebrać się do zagrania..jest fajną grą ale wydaje mi się nudna...
Liczba wystawionych
opinii: 332
09.08.2021 13:25
5.0
ocena
Kiedy meple wołają, że chcą jeść, a ty akurat każesz im zrobić remont chałupy. Kiedy wszystkie dobre akcje są już zajęte i tylko możesz sobie pierwszego gracza zaklepać. Kiedy musisz zrobić wszystko, żeby żona wygrała, bo tylko to jej poprawi nastrój. To jest właśnie Agricola.
Liczba wystawionych
opinii: 276
06.08.2021 09:25
5.0
ocena
Nie zgodzę się z opiniami jakoby gra się zestarzała. Idealne euro które wciąż cieszy oczy mimo upływu lat. Hodujemy zwierzęta, uprawiamy pole, przebudowujemy izby - a to wszystko w połączeniu z krótką kołderką - no ileż to razy jak w końcu zaczyna się coś udawać - gra się kończy :) Czekamy na dodatki !
Reklama
Najlepsze gry planszowe, Wsiąść do Pociągu, Catan, Osadnicy z Catanu, najlepsze planszówki, Carcassonne gra, gry planszowe dla 2 osób, gry planszowe sklep, Splendor, Arnak, Everdell, tanie planszówki, gry na imprezę, Brass: Birmingham, Root, Tajniacy, 5 sekund, Pociągi gra planszowa, top gier planszowych, gry planszowe na prezent, Gloomhaven, Monopoly, Terraformacja Marsa, Scrabble cena, Azul, ranking gier planszowych, gry planszowe na imprezę, gry planszowe dla dzieci, top lista, aktualności gier planszowych, zapowiedzi gier, przedsprzedaże planszówek, kalendarz premier, Wiedźmin.
Wykorzystujemy pliki cookies do celów statystycznych, analitycznych, personalizacji treści i reklam oraz celów związanych z bezpieczeństwem naszego serwisu. Korzystanie ze strony planszeo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki lub zastosowania funkcjonalności rezygnacji opisanych w Polityce Prywatności oznacza, że pliki cookies będą zamieszczana na urządzeniu, z którego korzystasz. Więcej na temat cookies znajdziesz w Polityce Prywatności dostępnej pod linkiem Polityka prywatności