Liczba wystawionych
opinii: 158
16.09.2024 22:41
Moja ulubiona gra licytacyjna. Idealnie sprawdza się w większym gronie. Co prawda nasze cyrkowe wózki to tak naprawdę magiczne pudełeczka (innej narracji nie przyjmuję), ale trząsanie nimi i zgadywanie kto dał co do środka naprawdę przynosi wiele frajdy. Grafiki naprawdę klimatyczne, bardzo fajne zasłonki (chociaż mogłyby być trochę grubsze).
Liczba wystawionych
opinii: 101
15.04.2024 13:35
Gra jest ciekawa, przeznaczona na większą ilość graczy ponieważ jest od 4 do 8 osób. Każdy z nas zarządza swoim cyrkiem i każdy chce mieć jak najlepsze sztuczki i pokazy u siebie. W grze chodzi o to aby handlować się z innymi o te najbardziej punktowane karty które zapewnią nam wygraną.
Liczba wystawionych
opinii: 95
09.10.2023 23:38
Gra dreadful cicrus jest bardzo prostą gra licytacji gdzie trzeba składać oferty w zamian za dobra wystawione przez innych graczy. Największą zaletą tej gry jest ilość osób mogących grać oraz proste intuicyjne zasady. Gorąco mogę polecić na wieczór z znajomymi.
Liczba wystawionych
opinii: 39
19.06.2023 14:42
Gra dobra na grupy 6 osobowe , przyjemne , z czasem można odkryć drugie dno taktyki których mówi gracze nie widzą.
Liczba wystawionych
opinii: 136
03.02.2023 06:17
Kurczę nie wiem czy ta gra nie jest nawet lepsza od Szeryfa z Nottingham. W tej grze wszystko zależy od tego z kim grasz i jak potrafisz blefować (w tym przypadku przekonywać innych że to Ty dajesz więcej). Idealna imprezowka w mniejszym gronie.
Liczba wystawionych
opinii: 73
16.11.2022 18:08
Super gra jak grasz z dobrymi ludźmi. Wszystkie negocjacje, manipulacje i licytacje bardzo mi się podobają w tej grze.
Liczba wystawionych
opinii: 332
15.06.2022 08:29
Gra w obiecywanie gruszek na wierzbie po to, żeby dostać kartę, która w kolejnej rundzie będzie ci kulą u nogi, bo tak bardzo poplącze się sytuacja na stole. Cyrk jest szaleństwem, czystym chaosem.
W szołbizie chodzi o to, żeby zbierać sety kontraktów, bo za to są punkty. Dobrze jest też zebrać zestaw kart atrakcji. Bardzo dobrze jest też mieć karty, które dodatkowo punktują to, co już zebraliśmy, lub podnoszą wartość tego, co już mamy. Tyle teorii. W praktyce wszystko wychodzi na opak, jak w gabinecie osobliwości.
Kontrakty są jednocześnie walutą, za pomocą której licytujemy karty. Chcemy ich mieć jak najwięcej, ale trzeba je też wydawać. Pieniądze są pieniędzmi, więc też będą miarą sukcesu cyrkowego przedsięwzięcia.
Jeden z graczy musi wystawić kartę na aukcję. Pozostali przygotowują swoje oferty w zamkniętych pudełeczkach. Sprzedający bierze jedno puzderko, skrycie podgląda jego zawartość i decyduje, czy przyjmuje ofertę, czy zwraca pudełeczko oferentowi. Jeżeli gracz będzie tak wybredny, że odrzuci wszystkie propozycje, karta trafia na stos odrzuconych.
Pozyskane karty atrakcji wystawiane są przed szczęśliwym posiadaczem i przyniosą lub nie zysk na koniec gry. Kupioną kartę występu trzeba zagrać i zastosować jej efekt. Akcji z występów jest sporo i występują w szerokim wachlarzu zagrań. Trik polega na tym, że aktywuje się zakupioną kartę, a nie jedną z posiadanych na ręce. Co za tym idzie często trzeba sprzedać kartę występu z ręki, która potencjalnie może nam zaszkodzić.
Na koniec gry powinny nam zostać trzy karty na ręce. Do tego momentu trzeba będzie podjąć kilka brzemiennych w skutki decyzji.
W Deadful Circus jest miejsce na przeróżne Mind games. Kto lepiej przekabaci sprzedawcę, zyska co chce po dobrym koszcie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby szkalować rywali. Podlizywanie się i składanie obietnic bez pokrycia to taktyka dobra jak każda inna. W końcu cała branża rozrywkowa to tylko dym i lustra.
Dreadful Circus to zakręcona gra. Ma swój łajdacki wdzięk i kilka kapitalnych twistów.
Liczba wystawionych
opinii: 92
17.05.2022 08:48
Cena- ok
Grafiki-piękne
Mechanika-pierwszy raz taką spotkałem, świetna
Jedynym minusem jest rozgrywka od 4 osób (można w 3, ale jest to jakieś koślawe) Gra prosta, wciągająca i wymagająca minimalnego planowania. Szybciutki set up, dobra na kilka gier jak i jako przerywnik między cięższymi grami