Liczba wystawionych
opinii: 158
17.09.2024 09:19
Minimalistyczna, ale bardzo estetycznie wykonana gra, gdzie ścigamy się o punkty na dawnym japońskim szlaku Tokaido. Ciekawie wypada tutaj mechanika poruszania się - rundę zaczyna gracz, który znajduje się na końcu kolejki. Z tego powodu trzeba planować dokładnie swoje ruchy, aby nie ułatwić innym rozgrywki, ponieważ tylko jedna osoba może znajdować się w jednej lokacji. Każde miejsce natomiast daje nowe możliwości - możemy przykładowo zbierać części krajobrazów, odwiedzać gorące źródła, albo sklepy. Miła i przyjemna gra na filerek.
Liczba wystawionych
opinii: 99
01.06.2024 12:26
Przyjemna gra na 30 minut, praktycznie bez losowości. Mamy z pozoru prosty wybór, idąc dalej jesteśmy pewni, że nikt nam nie zajmie upatrzonego pola, ale robiąc małe kroczki do przodu skorzystamy z większej ilości pól akcji. No i jest jeszcze gospoda, gdzie chcemy być pierwsi, żeby mieć pewność, że zjemy posiłek. Dodatek "rozdroża" moim zdaniem bardzo przydatny, bo ubogaca rozgrywkę, mamy wtedy więcej decyzji i większą elastyczność.
Liczba wystawionych
opinii: 684
21.05.2024 10:40
Średnio, nudna ta gra, raz po raz do niej wracam, bo może tym razem będzie lepiej, ale jednak zawsze kończy się tak samo. Nie lubię tej mechaniki z chodzeniem pól, jak daleko chcemy i poruszaniem ostatniego pionka.
Ocena po 15 partiach w każdym składzie. Średni czas gry = 19 min.
Liczba wystawionych
opinii: 8
09.05.2024 22:03
bardzo liniowa gra, praktycznie bez wyborów, dzieciom się podobała ale dla starszych wiało nudą
Liczba wystawionych
opinii: 53
13.05.2023 00:33
“Tokaido” to jedna z ładniejszych i przyjemniejszych gier, które miałam przyjemność testować w ostatnim czasie.
W trakcie gry wcielamy się w wędrowców pokonujących legendarną Drogę Wschodniego Morza. Na trasie znajdują się przeróżne pola: możemy kupić pamiątkę, odwiedzić gorące źródła, spotkać się z ciekawymi osobami, spróbować regionalnego specjału czy odwiedzić świątynię. Każde działanie przynosi nam punkty, które decydują o tym, kto wygra grę.
Tym, co wyróżnia “Tokaido”, jest między innymi długa, podłużna plansza oraz fakt, że gra nie jest podzielona na rundy. Ruch zawsze wykonuje gracz, którego pionek znajduje się na końcu.
Zasady gry są bardzo proste do zrozumienia i zapamiętania. Nie jest to jednak gra z rodzaju tych niewymagających i nudnych, które nie przynoszą graczom żadnej satysfakcji, a jedynie gwarantują napady ziewania. Oj nie! Podczas gry trzeba trochę pokombinować, obmyślić strategię, analizować ruchy i punkty przeciwników. Nie ma jednak żadnych negatywnych interakcji, a cała rozgrywka przebiega w spokojnej i sympatycznej atmosferze.
Gra jest po prostu przepiękna: elegancka, minimalistyczna i bardzo, ale to bardzo klimatyczna. Zachwyci nie tylko tych, którzy są już zakochani w japońskiej kulturze - wręcz przeciwnie, dzięki tej grze również osoby, które do tej pory nie interesowały się krajem kwitnącej wiśni, zechcą dowiedzieć się o nim więcej. “Tokaido” to jedna z gier, która przez swoje piękne wykonanie bardzo dobrze sprawdzi się również na prezent.
Jestem zachwycona nie tylko wydaniem, ale także mechaniką, koncepcją i regrywalnością “Tokaido”. To jedna z tych gier, które na pewno często będą lądowały na naszym stole.
Liczba wystawionych
opinii: 152
19.02.2023 21:52
Nie wciąga, nie przykuwa. Ładna oprawa graficzna przestaje mieć dla ciebie wartość, gdy widzisz w jak kiepskim pudełku i na jak kiepskim papierze jest zrobiona. Do tego plastikowy insert, z którego wszystko wylatuje po postawieniu na półce - najlepiej mieści powietrze, którego w tym pudle jest najwięcej. Na leżąco to musi być na wierzchu, bo się pudełko zniszczy i pobrudzi.
Sama rozgrywka ma swój klimat ale nie chce mi się do niej wracać.
Liczba wystawionych
opinii: 172
15.01.2023 11:41
Łatwa, lekki i przyjemna gra. Wyruszamy w podróż po Japonii zaczynając w Kioto a kończąc w Edo. Po drodze spotykamy przyjaciół, modlimy się w świątyniach, malujemy obrazy, kupujemy przedmioty oraz odwiedzamy lokalne restauracje. Ciekawy mechanizm poruszania się - pierwszy jedzie ostatni gracz. Niski próg wejścia.