Wybuchowa gra słowna w nowej wersji!
Nie dla bojaźliwych! Los każdego gracza wisi na włosku, gdy ta piekielna bomba zaczyna tykać. Trzeba nie lada opanowania, by w takiej sytuacji znaleźć odpowiedni wyraz i pozbyć się bomby, zanim nastąpi wybuch! Kultowa gra Piatnika teraz również w wersji podróżniczej, dzięki czemu można ją zabrać na wakacje, w podróż czy na piknik do parku!
Kreatywność nie lubi się z presją czasu. Czy byłbyś w stanie wymyślić słowo kończące się na dany zlepek liter, trzymając w ręce tykającą bombę, która może wybuchnąć w każdej chwili? Oto genialna w swojej prostocie gra imprezowa, która rozerwie każdego.
Gra wymaga opanowania i refleksu, a także ćwiczy kreatywność, spontaniczność i słownictwo. Tik Tak Bum idealnie sprawdzi się na spotkaniach ze znajomymi czy rodziną i zapewni każdemu dużo radości. Teraz dzięki mniejszym gabarytom opakowania, grę można wygodnie zabrać ze sobą na różne wydarzenia. 50 dwustronnych kart zapewnia wiele ciekawych i zabawnych rozgrywek na długi czas.
Przez około pół minuty tykająca bomba wystawia graczy na próbę. Losowana jest karta zawierająca kilka liter. Uruchamiany jest mechanizm zegarowy na losowy czas (od 10 do 60 sekund) i pierwszy gracz bierze bombę do ręki. Gracz, na którego przypada kolejka, musi podać wyraz zawierający litery wylosowane na karcie i przekazać bombę sąsiadowi z lewej, zanim nastąpi wybuch! Często wyraz, który wymyślisz oczekując na swoją kolej, zostanie zużyty przez poprzedniego gracza i nawet osoby posiadające bardzo bogaty zasób słów mogą poczuć pustkę w głowie.
Ze wszystkich przetasowanych kart losujemy 10 i układamy je jednym kolorem do góry. Następnie rozpoczynający gracz bierze do ręki bombę, naciska umieszczony na niej przycisk i odwraca wierzchnią kartę. Musi teraz wypowiedzieć wyraz, zawierający podaną na karcie grupę liter. Może ona znajdować się na początku, na końcu lub w środku wyrazu. Nie można jednak zmieniać kolejności liter ani umieszczać innych liter wewnątrz podanej na karcie sekwencji.
W grze można używać wyłącznie rzeczowników pospolitych (rozpoczynających się małą literą) w mianowniku liczby pojedynczej. Rzeczowniki nie mające liczby pojedynczej (na przykład spodnie albo widły) mogą być użyte w pierwszym przypadku liczby mnogiej. Tego samego wyrazu nie można użyć dwa razy w tej samej rundzie, natomiast może być użyty w innej rundzie, jeżeli zawiera odpowiednia grupę liter.