The Greatest Show przenosi Cię w niezwykły i magiczny świat cyrku, w którym poznajesz prawdziwych polskich artystów. Będą wśród nich iluzjoniści, akrobaci, żonglerzy i wielu innych cudaków znanych nie tylko z polskiej sceny cyrkowej, ale także z Mam Talent, YouTuba, czy TikToka.
W tej grze wcielasz się w rolę dyrektora cyrku, który planuje stworzyć najwspanialsze widowisko w historii rozrywki. Do swojego spektaklu będziesz rekrutować artystów, a w drodze do celu czekają na ciebie liczne castingi reklamy zwiększające popularność, a czasami zdarzy Ci się podłożyć świnię innym graczom. W każdym cyrku pierwsze skrzypce grają oczywiście artyści. W grze dostępnych jest sześć typów artystów: Akrobaci, Artyści dla dzieci, Cudaki, Iluzjoniści, Tancerze Ognia oraz Żonglerzy.
W grze dostępnych jest dwanaście różnych spektakli, z których w trakcie rozgrywki każdy z graczy będzie realizował jeden wybrany przez siebie. W każdym spektaklu może wystąpić maksymalnie 7 artystów. Każdy spektakl zaś, składa się z 3 lub 4 aktów. W aktach może występować od 1 do 3 artystów w zależności od rodzaju spektaklu. Niektóre akty premiują występy konkretnych artystów. Dodatkowe punkty są przyznawane za każdego artystę, którego symbol znajduje się w akcie.
Bardzo dużo dynamiki w grze dają karty akcji. Dostępne są ich aż cztery typy: kontuzja, casting, podkładanie świni i popularność. Jak można się domyśleć po nazwie dwie z nich wprowadzają lekką dozę negatywnej interakcji (kontuzja, podkładanie świni). Karty te zagrywamy na artystów swoich lub innych graczy. Natomiast karta popularności zagrana na artystę, zwiększa liczbę jego punktów. Akcja castingu pozwala nam wybrać jedną kartę z trzech, której nie znają inni gracze. Dzięki czemu jest szansa, że będziemy mogli ich naprawdę nieźle zaskoczyć.
W pudełku z grą znajduje się także Galeria Sławy. Jest to książeczka w której każdy artysta ma swoje portfolio wraz z jego dotychczasowymi osiągnięciami i sukcesami artystycznymi. Są tam także opisy ich widowisk, jak również dla tych bardziej ciekawych graczy, adresy do stron czy social mediów danego sztukmistrza.