Weź udział w grze pełnej kuszenia losu i wesołych psiaków! Rzucaj kośćmi, kombinuj, a potem przerzucaj wyniki, by dopasować je do odpowiednich pól na zwierzakach. Ryzykowne posunięcia mogą zakończyć się wtopą, ale przynajmniej czeka Was mnóstwo śmiechu! Mistrzem gry w Ciapki zostanie ten, kto jako pierwszy zgarnie 6 kart psów.
Podczas zabawy jedno po drugim rozgrywamy swoje tury, w których możemy wykonywać sztuczki lub zgarniać karty psów (znacznie częściej będziemy robić to pierwsze). Poszczególne sztuczki są reprezentowane przez kafelki. Znajdziemy na nich akcje, które możemy wykonać: dobieranie kart, rzucanie kośćmi czy pozyskiwanie smakołyków, które pozwalają przerzucać wyniki. Użycie kafelka sprawia, że odwracamy go na drugą stronę, a dana akcja przez pewien czas będzie niedostępna. Jeśli zdecydujemy się na rzucenie kośćmi, rozmieszczamy je na naszych kartach psów zgodnie z wynikami. Oznacza to, że jeśli kość po rzucie pokazuje 4 ciapki, możemy ją umieścić na dowolnym polu z 4 ciapkami. Każdy z graczy ma własną pulę kart psów, a celem gry jest jak najszybsze zapełnienie pól na 6 z nich.
Wszystkie rzucone kości, których nie możemy (albo nie chcemy) umieścić na kartach psów, musimy zakopać w swoim ogródku. Ale uwaga! Miejsce w ziemi nie jest nieograniczone – gdy suma ciapek na zakopanych przez nas kościach wynosi więcej niż 7, zaliczamy wtopę i musimy zwrócić do wspólnej puli wszystkie kości z naszych kart psów. Gdy zapełnimy wszystkie pola na którejś z naszych kart psów, zgarniamy ją – od tej pory ten psiak jest bezpieczny i przybliża nas do celu.
- Psy są w ciapki. Kości są w ciapki. Sami widzicie, że te dwa tematy doskonale do siebie pasują! Na dopasowaniu opiera się z resztą cała zabawa, a próba zebrania odpowiednich zestawów napędza u graczy chęć podejmowania ryzyka. To nie lada gratka dla wszystkich fanów kuszenia losu i sterowanej losowości. Niepewność w Ciapkach dodaje emocji, ale na uczestników czeka wiele ważnych decyzji: od tego, jaką sztuczkę wybierzemy, poprzez rozważne wydawanie smakołyków aż po podejmowanie decyzji o przerzucaniu bądź nieprzerzucaniu kości.
- W pudełku czekają 32 karty psów o unikalnych imionach i zabawnym wyglądzie. Może znajdziecie tam swoich ulubieńców?