[współpracareklamowa] Egzemplarz gry otrzymaliśmy bezzwrotnie od wydawnictwa Hornet Games, za co bardzo dziękujemy! Wydawca nie ma wpływu na treść recenzji.
INSTRUKCJA
Instrukcja w zrozumiały sposób wyjaśnia zasady, które nie są skomplikowane.
TEMATYKA
Jesteśmy młodymi alchemikami, którzy muszą przygotować wspólnie Eliksiry, zamówione przez klientów Mistrza Metimura. Trzeba ich zrobić jak najwięcej zanim skończą się składniki i nasz mentor wróci.
MECHANIKA
Podczas rozgrywki kooperacyjnej używamy dostępnych Kart Składników, które trzymamy na ręce i wybieramy jedną z nich, aby zagrać je do Kociołka, czyli na stół. W trakcie gry nie mogą znajdować się dwie Karty Składników z takim samym symbolem ani takiego samego koloru. Jeśli położymy kartę, która odpowiada symbolem lub kolorem z tą, która już leży na stole, to odrzucamy i zastępujemy ją kartą zagraną z ręki. Komunikacja między graczami jest utrudniona, ponieważ nie możemy ujawniać swoich kart innym, ani mówić co mamy. W swojej turze możemy zadać tylko jedno pytanie pozostałym o kolor albo o symbol karty. Eliksir udaje nam się przygotować jeśli zgromadzimy sześć Kart Składników z różnymi kolorami i rożnymi symbolami. Gra kończy się, gdy zostanie zagrana ostania Karta Składników z talii, wtedy liczymy ile udało nam się przygotować eliksirów. Dodatkowo gra zawiera trzy poziomy rozgrywki: podstawowy, średni i trudny, które ustalają jakie Karty Ról i Kotów ze specjalnymi zdolnościami będą występować podczas danej rozgrywki.
CZAS ROZGRYWKI
Gra trwa około 20 minut, karty zbyły zagrywane dość sprawnie.
WYKONANIE
Wykonanie gry jest po prostu w porządku.
PODSUMOWANIE
W Mixture Mischief trudno było nam przygotować eliksiry. Ograniczona komunikacja jest ciekawym pomysłem, ale niestety ciężko było porozumiewać się, żeby dobrze współpracować. Problemem jest to, że musimy odrzucać karty z kociołka, gdy zagrywamy kartę z ręki z takim samym symbolem lub kolorem, a przecież nie mamy za bardzo wpływu na to, co dopieramy z talii na rękę. To ile eliksirów uda nam się zrobić, zależnie jest również od tego jak potasujemy karty. Najwięcej eliksirów przygotowaliśmy podczas rozgrywki 2-osobowej.