Liczba wystawionych
opinii: 72
16.08.2023 11:34
Dla każdego młodego fana wersji cyfrowej!! Polecam
Liczba wystawionych
opinii: 20
15.10.2024 15:36
Bardzo łatwe zasady. Tury graczy są szybkie - do wykorzystania ma się 2 z 5 akcji. Klimat gry komputerowej jest idealnie odwzorowany. Jakość komponentów średnia, ale odzwierciedla to cena. Jako zapalony gracz wersji komputerowej bardzo dobrze bawiłem się przy stole. Gameplay nie jest górnolotny, ale w gronie osób, które lubią Minecrafta gra się przyjemnie, a jeszcze lepiej, przy włączonym pięknym soundtracku z gry.
Liczba wystawionych
opinii: 158
21.09.2024 02:22
Bardzo prosta gra kafelkowa, przede wszystkim kierowana do dzieci. Wykonanie gry raczej ok, fajnie zaplanowany system zbierania zasobów na drewnianych, dużych kostkach, chociaż plansze graczy dość cienkie. Zagrałam raz i w sumie nie odczuwam chęci sięgnięcia po nią jeszcze raz, jednak fani Minecrafta powinni być zadowoleni, bo gra oddana bardzo wiernie.
Liczba wystawionych
opinii: 42
22.08.2024 15:57
Bardzo przyjemna gra rodzinna, która okazała się sporym zaskoczeniem bo może sprawiać frajdę nawet dorosłym. Instrukcja podpowiada, że grając z dziećmi dorośli mogą grać wg normalnych zasad, a dzieci wg uproszczonych więc wszyscy są zadowoleni.
Liczba wystawionych
opinii: 717
20.05.2024 13:29
Bardzo łatwa gra osadzona w świecie komputerowej gry Minecraft. Znajdziecie w niej przedmioty, potwory, bloki oraz brońki znane z tej kultowej gry komputerowej. Zasady są banalne, rozgrywka niezbyt porywająca, ale można się od czasu do czasu przemęczyć.
Ocena po 1 partii w 4 osoby. Czas gry = 43 minut.
Liczba wystawionych
opinii: 264
27.12.2023 18:10
Kupiłem do gry z nastoletnim synem, fanem komputerowego Minecrafta. Ale chyba za późno, bo rozłożyliśmy, zagraliśmy może z pięć partii i gra zalegla na półce.. odlezala swoje i pofrunela dalej. Osobiście - cenię takie próby transferu cyfrowego świata na planszę. Dodatkowym walorem jest oderwanie dzieciaków, chociaż na chwilę, że świata cyfrowego do innego typu rozrywki. To, że u mnie nie do końca ten projekt się powiódł, nie znaczy, że nie warto próbować.
Liczba wystawionych
opinii: 44
14.06.2023 14:40
Z racji komputerowej gry Minecraft ta pozycja musiała trafić do naszej kolekcji, ze względy oczywiście na syna. Sama gra była dla nas sporym zaskoczeniem, gdyż wcale taka prosta nie jest i żeby wyciągnąć maksymalnie dużo punktów trzeba się troszkę nagłowić co brać, gdzie iść, co kupować, gdzie układać i jakie potwory pokonywać żeby mieć jak najwięcej bonusów. Czyli wygląda to tak, że młody dobrze się bawi a nam palą się szare komórki żeby jak najwięcej punktów zdobyć :D Zasady proste, ale ilość kombinacji zależna od naszej woli bardzo duża. Polecamy serdecznie nawet jeśli ktoś nie lubi Minecrafta, w innej oprawie byłoby równie ciekawie.
Liczba wystawionych
opinii: 5
05.02.2023 22:33
Ciekawa, fajna gra. Proste zasady, myślę, że można już spróbować z młodszymi graczami. Rozgrywka nie za długa, żeby się nie znudziła za szybko. Trochę kombinowania i pilnowania swoich punktów.
Liczba wystawionych
opinii: 143
16.01.2023 12:40
Dobra gra do przyciągnięcia młodych graczy którzy wciągnięci są w świat minecrafta na konsoli czy komputerze. Ciekawa rozgrywka i znane im elementy gry powinny przyswoić im dość szybko zasady, które na początku mogą nie być dla nich proste. Jednak jeśli dadzą się przekonać na papierową wersję to zdecydowanie rozgrywka ich ucieszy bo gra posiada bardzo przyjemną rozgrywkę :)
Partner
Liczba wystawionych
opinii: 227
10.12.2022 23:55
Prawdę mówiąc nie bardzo wierzę, że to powiem, ale to naprawdę świetna gra!
Nigdy nie byłem jakimś fanem wersji cyfrowej, więc jak usłyszałem o planszowce i pozytywnych opiniach o niej to włączył mi się typowy Polak niedowiarek, co uważa że wszyscy są opłaceni.
Tymczasem gdy zapoznałem się z tą grą stwierdziłem, że jak tylko będzie jakaś okazja to muszę ją nabyc. Proste zasady. Nienajgorzej wykonanie (chociaż planszetki gracza z cienkiej tektury mnie zawsze bolą w grach). Produkt idealny do wyciągania mlodzieży z cyberswiata i zarażania ich planszówkami.
Partner
Liczba wystawionych
opinii: 34
08.10.2022 23:56
Jeśli szukacie fajnego rozwiązania na spędzenie czasu z dzieckiem i oderwanie go od komputera, to ta gra sprawdzi się doskonale. Przede wszystkim jest to gra planszowa bazująca na grze komputerowej stworzonej przez Mojang, która nosi miano kultowej i jest chyba znana każdemu.
Młodzi miłośnicy gier komputerowych będą po prostu zachwyceni bogactwem, które kryje się w tym pudełku gry planszowej.
WYGLĄD : Ogromne pudło wypełnione przede charakterystycznymi kwadratowymi elementami drewnianymi, które symbolizują poszczególne biomy. Do ułożenia tych kafli została dołączona kartonowa wieża i jest to rozwiązanie idealne, bo nic się nie rozsypuje i wszystko wygląda spójnie.
Ponadto dobrej jakości kafle budynków, broni, ekwipunku i mobów. Jedyny minus, który widzę, to dość marna jakość kartoników z wizerunkami bohaterów - przydałyby się plastikowe figurki.
ROZGRYWKA : W grze mamy wiele możliwości zdobycia punktów : walka z mobami, budowanie, zdobywanie punktów za poszczególne tury i rozkład biomów na naszej planszy. Ogólnie jest frajda. Moim zdaniem nawet dorośli są w stanie czerpać dużą przyjemność z gry, gdyż nie jest to banalna pozycja. Czasami trzeba pokombinować i myśleć naprzód.
W moim domu gramy i lubimy.
Liczba wystawionych
opinii: 32
15.09.2022 17:48
✅ Rodzinna gra na kombinowanie i liczenie
✅ Kostka z surowcami - SUPER
✅ Klimat minimalistycznego uniwersum Minecraft na grafikach
✅ Proste zasady i niski próg wejścia (40 vs 7,5)
❌ Pionki, które od razu zastąpiliśmy minifigurkami LEGO
❌ Brak planszy, ciężko utrzymać porządek z siatką kafli
Liczba wystawionych
opinii: 332
02.09.2022 20:47
Fenomen planszowego Minecrafta polega na tym, że jego piksele są duże i drewniane.
W Builders & Biomes gracze mają do dyspozycji imponujący skład drewnianego budulca. Sześcian kolorowych kostek góruje na stole niczym konstrukcja Borg ze Star Treka.
Etapy rozbiórki tego cudu planszowej architektury wyznaczają fazy zliczania punktów w grze. Znika piętro, punktujemy swoje układy na planszetce gracza, a w każdej fazie zliczamy co innego: najpierw biomy, potem budulec, na końcu budynki.
I tu robi się strategicznie.
Można kopać w głąb sześcianu, w końcu to Minecraft, który ma w swoim DNA rycie w podłożu.
Jeżeli zabranie dwóch kosteczek z samotnej kolumny spełni warunki odpalenia punktacji z dwóch etapów, takie właśnie kombo się zadzieje. Młody jako ekspert rozbiórkowy specjalnie planuje takie akcje. Obserwuje, co mamy na planszetkach i potrafi tą wiedzę wykorzystać.
Minecraft to nie tylko kopanie, budowanie, ale cały kalejdoskop milusińskich, kanciastych potworów. Siatka zakrytych kafli, którą eksplodują postaci graczy składa się z biomów i mobów. Można walczyć ze starymi znajomymi, pająkami, zombie, creeperami. Pokonany mob daje punkty zwycięstwa, specjalną zasadę punktowania, a odrzucenie jego karty pozwala wykonać dodatkową akcję.
Na obrzeżach obszaru gry leżą kafelki ekwipunku. Wyposażenie pozwala na zyskanie bonusu podczas akcji, pozwala lepiej młócić moby lub wysadzać je w powietrze. Jest TNT! Hell yeah!!!
Walczymy mini deckiem kafelków, w którym oprócz broni są ziemniaki. Właśnie ten deck możemy ulepszyć o wspomniane wyżej narzędzia konstruktywnej destrukcji.
Bycie mobhunterem też jest jedną z opłacalnych strategii.
Im dłużej grywamy w planszowego Minecrafta, tym większe głębie odkrywamy w tej prostej sekwencji zdarzeń: porusz się, weź ekwipunek, zbuduj za surowce lub walcz. Jeżeli da się tu zdrowo pokombinować, to coś w tym jest.
Im dalej w miesiąc drewna, tym bardziej pociągają mnie pomysłowe, ekoprzyjazne, drewniane elementy gier. Okazałe kostki Minecrafta aż proszą się o czuły dotyk, przytulenie, trudno się z nimi rozstać. Nie jestem drewnianym fetyszystą, jeszcze nie, ale gdybym miał ześwirować na punkcie drewnianych kubików, to te minecraftowe byłyby do tego idealne.
Jakoś mnie ciągnie do Ikei...
Liczba wystawionych
opinii: 5
05.08.2021 08:38
Minecraft Builders & Biomes to gra dla młodych fanów świata Minecraft i tak naprawdę w grę z powodzeniem mogą grać już siedmiolatki. Gra nie jest rozgrywana na tradycyjnej planszy. Plansze tworzy 16 stosów płytek ułożonych na siatce 4x4 oraz 16 żetonów broni ułożonych wokół stosów płytek. Obok tak zbudowanej planszy, na plaszetce z grafiką skały bedrocka układamy drewniane klocki, czyli bloki drewna, piasku, kamienia, obsydianu i szmaragdu (zastępuje on każdy inny blok). Stos bloków układamy w sześcian 4x4x4. Gracz rozpoczyna grę posiadając planszetkę, znacznik punktacji oraz pięć żetonów broni w kolorze wybranego pionka.
Podczas tury gracz wykonuje dwie różne spośród pięciu dostępnych akcji.
Pierwsza podstawowa akcja to ruch pionkiem od zera do dwóch pól wzdłuż skrzyżowań płytek. Po zakończeniu ruchu, gracz odgrywa wszystkie płytki i żetony broni przy których znajduje się jego pionek.
Drugą podstawową akcją jest pozyskanie przez gracza dwóch bloków ze stosu bloków. Możemy pozyskać blok, którego górna ściana i dwie boczne przylegające do siebie ściany są widoczne.
Trzecią akcją jest budowa struktur (budynków) za pozyskane bloki. To dzięki tej akcji zdobywamy najwięcej punktów. Budowanie polega na położeniu pozyskanej karty na swojej planszetce. Karty struktur i budynków należy układać w odpowiedni sposób w zależności od fazy punktowania. Faza A - punktowanie za ten sam rodzaj biomów, Faza B - punktowanie za budynki zbudowane z tego samego materiału, Faza C - punktowanie za ten sam rodzaj budynku. Faza A kończy się po zdjęciu pierwszej warstwy ze stosu zasobów, Faza B po zdjęciu drugiej warstwy i Faza C po zdjęciu trzeciej.
Czwartą akcją jest pozyskanie żetonów broni i wtasowanie ich do swojej talii broni.
Piątą akcją jest walka z mobem. Jeżeli nasz pionek gracza stoi przy karcie z mobem, to możemy wziąć nasze żetony broni, przetasować je, wyłożyć trzy kafelki i sprawdzić, czy liczba serc na naszych żetonach jest conajmniej równa liczbie serc na kartach moba. Jeśli tak, zabieramy kartę moba i kładziemy obok swojej planszetki. Moby dają nam punkty doświadczenia zaraz po ich pokonaniu, niektóre z nich dają nam też dodatkowe punkty na koniec gry, za odpowiednie struktury na naszej planszetce, a pozostałe moby pozwalają nam wykonać dodatkową akcje podczas naszej tury i może to być taka sama jak jedna z tych, które wcześniej wykonaliśmy.
W grze można skupić się na budowie struktur, lub też na zbieraniu broni i zabijaniu mobów. Można też połączyć obie strategie i chyba to rozwiązanie może być najlepszym.
Dla kogo jest ta gra? Moim skromnym zdaniem jest to gra dla rodzin z dziećmi w wieku od 7 lat, które znają i uwielbiają świat Minecraft. Przed zakupem polecam obejrzeć na YouTube filmy z rozgrywki w Minecraft Builders & Biomes. Grę kupiłem dla mojego ośmioletniego syna - fana świata Minecraft oraz planszówek. On jest zachwycony ;)
Plusy:
Gra ma proste zasady,
Jest bardzo dobrze wykonana, no może oprócz konstrukcji do budowania stosu zasobów,
Każdy gracz może wykorzystać inną strategię gry.
Minusy:
Doświadczeni gracze nie będą czerpać przyjemności z tej gry,
Gra raczej dla fanów Minecraft.
Walka z Mobami na zasadzie dobrowolnej decyzji - mogę z nim walczyć, ale nie muszę,
Brak utraty punktów za przegraną walkę z mobem.