Mindbug

Liczba graczy: 2
Czas gry: 15 - 25 minut
Wiek od: 8 lat
Trudność: Trudność Trudność Trudność
Premiera: 02.02.2023
Wydanie polskie: Portal Games
Wydanie oryginalne: Nerdlab Games
Mindbug łączy w sobie przystępność i prostotę zasad ze strategiczną głębią rozbudowanej gry karcianej. Rezultatem jest oparta na umiejętnościach karciana gra pojedynkowa - powiew świeżości, który zmieni twoje spojrzenie na tego typu gry. Mimo, że Mindbug jest niezwykle łatwy do opanowania, bez końca będzie cię zaskakiwać nowymi wyzwaniami i kombinacjami. Unikatowa mechanika przejmowania... czytaj dalej
Zaloguj się aby dodać komentarz
Użytkownik
Ocena
Opinia
Liczba wystawionych
opinii: 71
16.08.2023 11:28
2.0
ocena
Bardzo nadmuchany tytuł przez Portal w jesieni roku 2022. Kupiłem z myślą ze jak pojedziemy na ferie to programy. Jakoś nas nie zachwycił. Dodatkowo słaba jakość kart jak w Terror of London.
Liczba wystawionych
opinii: 97
08.03.2024 22:11
4.0
ocena
Gra blefu, szczęścia i strategii. Dostajesz 10 kart i deal with it. Mechanika mindbugów to chyba najlepszy twist w karciance jaki widziałem. Emocje do ostatniej chwili.
Liczba wystawionych
opinii: 232
10.02.2024 07:19
1.5
ocena
Ponoć gra z cyklu albo kochasz albo nienawidzisz.. być może, bo ja właśnie z tych co nie podzielają zachwytów. Zagrałem na jakimś konwencie, dwie partie chyba.. zagrywasz jakaś kartę, mówisz to ja robię ci bum, ziomek po drugiej stronie, to ja Ci robię bum.. na zabawa w opór.. never again.. :(
Liczba wystawionych
opinii: 87
07.02.2024 15:02
2.0
ocena
Typowa gra 2 osobowa w której "walczymy" między sobą, próbując zniszczyć drugiemu graczowi jego zgraje zwierząt. Super nazwy fajne śmieszne grafiki na kartach. Fajna opcja Mindbuga dzięki któremu możemy odbić drugiej osobie mocnego stworka.
Liczba wystawionych
opinii: 61
26.01.2024 10:06
3.0
ocena
nie urzekła mnie i mojego syna
Liczba wystawionych
opinii: 32
06.01.2024 23:35
4.0
ocena
Fajna gra pojedynkowa, daje sporo wariantów ataku i obrony. Zaskakująco nieprzewidywalna i tym samym bardzo regrywalna. Znakomicie sprawdzi się jako szybki filter jak i gra do plecaka na wyjazd. Moim zdaniem niestety mocno niedoceniana karcianka
Liczba wystawionych
opinii: 160
04.12.2023 10:50
3.0
ocena
Miła gra dwuosobowa, dość wredna. Nie zostawiła po sobie żadnych emocji. taka po prostu dobra 3/5 gra.
Liczba wystawionych
opinii: 5
05.11.2023 22:02
4.0
ocena
Jedna z moich ulubionych karciane w momencie kiedy nie mamy co robić z dziewczyną w deszczowe popołudnia. Proste zasady i przyjemna bitwa między graczami. Do tego tytułowy mindbug, który możemy wykorzystać na podebranie karty! Dobrze zbalansowane umiejętności stworów, lecz nie ukrywam czasem mam wrażenie, że grę można wygrać tak Just like that za pomocą tego, że na rękę wjadą szybko przeciwnikowi karty ze statusem, który da się zablokować w momencie gdy ma się kartę wyłożoną dokładnie z tym samym statusem i rozgrywka może zakończyć się w dosłownie minutę.
Liczba wystawionych
opinii: 469
06.08.2023 15:58
3.0
ocena
Mindbug to głośna i bardzo dobrze wsparta na Kickstarterze, mała gra karciana autorstwa m.in. Richarda Garfielda (twórcy słynnego Magic The Gathering). Mindbug to przede wszystkim bardzo prosta karcianka. Cała zabawa polega na zagrywaniu i odpalaniu kart w taki sposób, aby zejść przeciwnikowi życie do 0. W każdej turze możemy zrobić dosłownie jedną rzecz - zagrać kartę lub zaatakować tą, którą mamy na stole. I tyle. Do tego gramy z 10 kartami - i tyle :D Z 10 kart dobieramy 5 i gramy! Wszystkie zależności są w kartach i to nimi musimy jakoś poczarować tak, by zniszczyć przeciwnika, zanim on zrobi to mam. Mała tania, stosunkowo przyjemna. Gra na 5-25 min dosłownie z syndromem kilku partii.
Liczba wystawionych
opinii: 4
22.07.2023 18:12
4.0
ocena
Petarda 2 osobowa, świetne przeciąganie liny 😀
Liczba wystawionych
opinii: 172
13.06.2023 13:54
3.5
ocena
Gra pojedynkowa, szybka, jednak dla mnie bardzo losowa. Gracz dostaje 10 kart z talii i tylko je ma do wykorzystania, co powoduje, że dla mnie nie ma tu wcale potencjału turniejowego przy takim losowym dociągu. Łączy się z tym OP jednej z cech: Podstępny. W przypadku, gdy dostaniesz kilka takich kart, a przeciwnik żadnej, nie może on blokować Twoich ataków. Użycie Mindbuga często nie wchodzi w grę, bo nie wiesz, co masz w swojej talii (czy są tam karty z cechą Podstępny i będziesz mógł kontrować, czy nie). Zdecydowanie gra robi świetne pierwsze wrażenie, by potem wylądować na półce gier mało używanych.
Liczba wystawionych
opinii: 4
12.05.2023 08:41
4.0
ocena
Szybka gra pojedynkowa, w której każda karta ma wartość i sporo się trzeba nagłowić kiedy i co użyć. Posiada syndrom "Jeszcze raz, muszę się odegrać" 😂
Liczba wystawionych
opinii: 491
24.04.2023 20:17
2.5
ocena
Szybka, dwuosobowa karcianka. Tytuł z pewnością jest udany, przyzwoity, ale sama rozgrywka nas nie porwała. Zagrywanie funkcyjnych kart i wszczynanie walki jest w porządku, ale nie ma w tej elementu łał. Oczywiście w opinii subiektywnej :)
Partner
Planszeo Planszeo
Liczba wystawionych
opinii: 50
21.03.2023 00:13
5.0
ocena
Mam ostatnio ogromne szczęście do dwuosobowych gier karcianych. Najpierw "Spór o bór 2", a teraz "Mindbug" - dwie gry strategiczne, których zasady są naprawdę banalne do zrozumienia, a które dostarczają tyle frajdy, że mogłabym grać w nie całymi dniami 😁 "Mindbug" to taktyczna gra, w której przyzywamy stwory, a następnie wysyłamy je do walki z przeciwnikiem. Każdy stwór ma unikalne cechy i umiejętności, które przydają mu się w walce. Kojarzycie grę "Heartstone"? "Mindbug" to taka karciana jej wersja, ale znacznie fajniejsza! 😅 No dobra, ale co to właściwie jest ten Mindbug? Oj uwierzcie, te dwie (a w zasadzie cztery) niepozorne karty mogą spowodować taki plot twist w grze, że złapiecie się za głowę 😁 Dzięki nim możecie podkraść kartę przeciwnikowi i położyć ją w swoim obszarze gry. Niby nic takiego, co? A jednak! Emocje gwarantowane 🔥 Tym, co ogromnie mi się spodobało w tej grze - poza fenomenalną mechaniką - są oczywiście grafiki i same stworki! Psiarłacz skradł moje serce od pierwszej chwili, ale Tygrywiórka, Osasyn czy Słoniornica są równie świetne i nie da się nie uśmiechnąć na widok niektórych z nich 😁 Jeśli uwielbiacie niebanalne gry, przy których trzeba sporo główkować nad strategią i obmyślać taktykę, a które nie raz w ciągu rozgrywki Was czymś zaskoczą - "Mindbug" jest absolutnie idealny. Poważnie, nie znam drugiej takiej karcianki! Jest emocjonująca, niebanalna i na swój sposób wymagająca, a w dodatku dostarcza mnóstwa zabawy i satysfakcji! Gdy "Mindbug" wylądował na naszym stole po raz pierwszy, od razu rozegraliśmy trzy gry, tak bardzo nam się spodobał. Przez skromność nie dodam, że wszystkie trzy wygrałam!
Liczba wystawionych
opinii: 134
08.03.2023 17:15
5.0
ocena
Zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie
Liczba wystawionych
opinii: 31
21.02.2023 09:28
4.5
ocena
Dluuugo nasza ulubiona, mala, szybka gra dwusosobowa byl Zwierzecy front jednak od jakiegos czasu to Mindbug kroluje na naszym stole. Gra ktora nie konczy sie na jednej rozgrywce. Prosta jednak jak to mowi klasyk - nieprostacka. Brakuje mi tylko karty pomocy gracza bo pierwsze partie gralismy z istrukcja na stole zeby dobrze zagrywac umiejetnosci kart.
Liczba wystawionych
opinii: 72
19.02.2023 23:56
4.5
ocena
fajna
Liczba wystawionych
opinii: 4
14.02.2023 19:45
brak
Dziwna
Liczba wystawionych
opinii: 332
11.02.2023 16:08
3.5
ocena
Czy słyszeliście już o naszym panu i wybawcy Mind Bugu? A macie kilka wolnych minutek? Bo tylko tyle wystarczy, żeby sobie zagrać... Mind Bug jest grą tak prostą, że właściwie szkoda papieru na drukowanie zasad. Wystarczy posadzić sobie na głowę jednooką, kosmiczną ośmiornicę z innego wymiaru o hipnotyzującym spojrzeniu, rozdać po dziesięć kart, z których pięć chwycić w mackę i już można strzelić sobie partyjkę, albo pięć. Tylko kilka rzeczy musicie wiedzieć o Mind Bugu, żeby pokochać go żarliwą miłością i darzyć dozgonnym oddaniem oraz szaleńczym uwielbieniem. To ekstremalnie krótka gra. Stracisz trzy punkty życia, lub wystrzelasz się z kart tak, że nic nie możesz zrobić i bum, po tobie. To gra piekielnie przegiętych i niezbalansowanych kart. Samotny Yeti w pojedynkę może zdewastować obronę przeciwnika. Ponury Tkacz wyłącza umiejki jego kart podczas ich zagrywania. Żyrafodyl przywraca ci na łapę cały twój stosik kart odrzuconych. Każdy podstępny stwór, którego nie ma jak zablokować innym podstępnym to śmiertelne zagrożenie. Praktycznie każda karta może być OP we właściwych okolicznościach. Bez właściwej kontry na łapie umarłeś w bugach. Na pięciokartowy stosik kart dobierania nie ma co za bardzo liczyć. Owszem, często dojdzie kilerska karta, ale zdecydowanie za późno lub wtedy, kiedy jest zbędna. Praktycznie każdą kartę da się czymś skontrować, ale trzeba takie antidotum mieć tu i teraz. Tu nie da się grać na przeczekanie. Bum i po tobie. Karty Mind Buga pozwalają przejąć właśnie zagraną kartę przeciwnika, a nawet aktywować jej umiejkę przeciwko niemu, o ile taką ma. Ten myk można zastosować dwa razy na grę. Komu mind bug przeciwnika przejmie kartę, rozgrywa kolejną turę w ramach rekompensaty. I właśnie tu rozgrywają się mindbugowe mindgamesy. Dopóki karty mind bugów są w grze, lepiej zagrać takiego stwora, który za bardzo tobie samemu nie zaszkodzi, lub na którego masz kontrę na ręce. Specjalnie zagrywa się karty, które mogą być na tyle kuszące, żeby przeciwnik sfrajerzył i zmarnował mind buga. Często gęsto trzeba wybierać mniejsze zło i wystawić na strzał kartę, która potencjalnie zaboli nas mniej, gdy zostanie zamindbugowana. Z mind bugami gra jest ciekawą, ekscytująca, podstępna, wredna i fajna. Ale wszystko, co dobre szybko się kończy. Gra dzieli się na dwie fazy. Mindbugowe wzajemne wystawianie siebie na strzał oraz pozamiatanie pozostałymi kartami. Bez mind buga na ręku, jest się zdanym na łaskę i niełaskę kart. Kiedy nic nie czai się na stosiku dobierania, nic nowego już na stół nie wyskoczy. Często jest tak, że patrzycie na wyłożone karty i zgodnie stwierdzacie, że można już rozdać kolejną partyjkę. Po prostu są takie konfiguracje, że już nic nie zrobisz. Mind Bug jest piekielnie losowy. Do gry wejdzie dwadzieścia kart z czterdziestu ośmiu i chociaż mogą się z nimi dziać rzeczy przedziwne, to kaprysów rachunku prawdopodobieństwa nie przeskoczysz. Któryś z was musi mieć przekichane. Trzeba mieć w Mind Bugu skilla i grać z głową, ale może rozwalić cię ta jedna karta, na którą w tej rozgrywce nie mocnych, a która fartem podeszła twojemu przeciwnikowi i spokojnie czekała sobie właśnie na ten moment, żeby wjechać na stół cała na biało i zrobić mu dzień. Na szczęście gra jest tak krótka, że to za bardzo nie boli, a łaska mind buga na pstrym koniu jeździ, więc może za moment się odegrasz. Mind Bug nie wybacza błędów i gdzieś ma twoje taktyki oraz strategie, czy inne fanaberie. Pochopnie zagrasz mind buga, wyjdziesz ze złej karty, bo po prostu innej na ręku nie masz, albo twój as z rękawa nadzieje się na kontrę i już możesz myśleć o następnym rozdaniu, bo tu już wiele nie zwojujesz. Grasz tym, co masz i od razu ponosisz tego konsekwencje. W kategorii głupich losowych gier Mind Bug jest ukoronowaniem ewolucji wkurzającego filerka. To szybka, bezwzględna sesja wzajemnego robienia się na szaro. Przy nim Radlands to karciane szachy dla strategów.
Liczba wystawionych
opinii: 33
05.02.2023 21:18
5.0
ocena
Super dwuosobówka! maksymalnie uproszczony MTG i nie trzeba składać talii. Polecam
Reklama
Najlepsze gry planszowe, Wsiąść do Pociągu, Catan, Osadnicy z Catanu, najlepsze planszówki, Carcassonne gra, gry planszowe dla 2 osób, gry planszowe sklep, Splendor, Arnak, Everdell, tanie planszówki, gry na imprezę, Brass: Birmingham, Root, Tajniacy, 5 sekund, Pociągi gra planszowa, top gier planszowych, gry planszowe na prezent, Gloomhaven, Monopoly, Terraformacja Marsa, Scrabble cena, Azul, ranking gier planszowych, gry planszowe na imprezę, gry planszowe dla dzieci, top lista, aktualności gier planszowych, zapowiedzi gier, przedsprzedaże planszówek, kalendarz premier, Wiedźmin.
Wykorzystujemy pliki cookies do celów statystycznych, analitycznych, personalizacji treści i reklam oraz celów związanych z bezpieczeństwem naszego serwisu. Korzystanie ze strony planszeo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki lub zastosowania funkcjonalności rezygnacji opisanych w Polityce Prywatności oznacza, że pliki cookies będą zamieszczana na urządzeniu, z którego korzystasz. Więcej na temat cookies znajdziesz w Polityce Prywatności dostępnej pod linkiem Polityka prywatności