Liczba wystawionych
opinii: 684
20.05.2024 13:07
Bardzo fajna familijna gra. Proste zasady i ciekawa rozgrywka. Rozstaw kafelków zawsze będzie inny i to od Ciebie zależy jak wykorzystasz swoje karty na ręce! Z początku przypominała mi Chińczyka. Oczywiście tylko z samej mechaniki, bo możemy poruszyć się każdym pionki, jednak Luxor ma duuużo więcej do zaoferowania. Można trochę pokombinować, ale szczęście też się przyda.
Ocena po 41 partiach w każdym składzie. Średni czas gry = 27 min.
Liczba wystawionych
opinii: 28
04.03.2024 00:24
Genialna gra odpowiednia zarówno dla początkujących graczy (chodzimy sobie po kafelkach i je zbieramy) jak i zaawansowanych (rozkmina, jak się ruszyć, żeby jak najwięcej z tego mieć, brać kafelek czy skarabeusza a może lepiej skoczyć bardziej do przodu i być na lepiej punktowanym miejscu albo zdążyć po skarb). Plansza zmienia się co grę, ponieważ chodzimy po kaflach, które na początku losowo rozkładamy. W grze punktuje wiele rzeczy, jest sporo dróg do zwycięstwa a żadna z nich nie jest łatwiejsza czy lepsza od innych. Wykonanie bardzo dobre. Porządne, grube elementy. Grafika bardzo ładna. Regrywalność wysoka, ze względu na zmienną planszę.
Liczba wystawionych
opinii: 98
09.12.2022 23:54
Bardzo niedoceniona gra familijna. Wyścig po świątyni. Przesuwamy się zagrywając odpowiednie karty. cikeawe rozwiązanie ,że zagrywamy karty z ręki z prawej lub lewej strony. Polecam.
Liczba wystawionych
opinii: 5
05.08.2021 10:38
Pięknie wykonana gra rodzinna z dużą ilością elementów. Gra toczy się na dużej planszy. Wcielamy się w poszukiwaczy skarbów, którzy plądrują świątynie celem zdobycia jak największej ilości skarbów. Głównym celem wyprawy jest dotarcie do grobowca. Po planszy poruszamy się za pomocą kart. Na ręku mamy ich 5. Jednak ciekawostką jest to, że nie możemy zagrać wszystkich kart, bądź dowolnej karty z ręki. Możemy zagrać jedną ze skrajnych kart (ostatnią po prawej lub lewej stronie). Uzupełniając talię do 5 kart, nową kartę umieszczamy w środku naszej talii na ręku (czyli jako trzecią kartę). Po planszy poruszamy się pionkami. Każdy na start otrzymuje dwóch poszukiwaczy. Kolejnych trzech poszukiwaczy aktywujemy po przekroczeniu odpowiednich pól. Dlaczego aż tylu poszukiwaczy? Dlatego, że do zdobycia niektórych skarbów potrzeba większej ilości poszukiwaczy na danym kafelku. Wobec powyższego trzeba nieźle kombinować przy ustalaniu kolejnych ruchów, żeby zdobyć dany skarb. Pionki poszukiwaczy dzięki kartom poruszają się do przodu i do tyłu. Nie będę opisywał całej rozgrywki, ale gra ma wiele smaczków (np. kafelki świątyni, które kładziemy na niektóre pola, z których zabraliśmy skarby) i pewnie nie raz w nią jeszcze zagramy. Minusem są błędy w instrukcji i trzeba sięgać do instrukcji angielskiej bądź też do filmów z rozgrywki.