Liczba wystawionych
opinii: 37
22.10.2024 19:45
Fajna karcianka z duza iloscia negatywnej interakcji na minimum 3 osoby
Liczba wystawionych
opinii: 44
02.06.2024 18:20
Gra bardzo słabo skaluje je na 2 osoby. Głównym minusem jest dobieranie kart, który na 2 osoby bardzo słabo działa. Łatwo wyjść na prowadzenie i aby dogonić rywala trzeba mieć dużo szczęścia, bo gra jest bardzo podatna na losowość w takim złym znaczeniu.
Ogólnie fajna, prosta mechanika ulepszania zwierząt, ale też trzeba mieć do tego dobre karty.
Liczba wystawionych
opinii: 684
17.05.2024 13:47
Brzydka ta gra jest jak jakiś podręcznik do przyrody sprzed 15 lat. Mało zachwycająca rozgrywka, sporo negatywnej interakcji. Wynudziłam się podczas gry i może komuś ta gra się spodoba, ale ja już nie chcę do niej siadać.
Ocena po 1 partii w 3 osoby. Czas gry = 41 min.
Liczba wystawionych
opinii: 195
21.11.2023 22:49
𝑬𝑾𝑶𝑳𝑼𝑪𝑱𝑨. 𝑷𝑶𝑪𝑯𝑶𝑫𝒁𝑬𝑵𝑰𝑬 𝑮𝑨𝑻𝑼𝑵𝑲Ó𝑾
Wszystkie zwierzęta powstałe w wyniku procesu ewolucji zmieniały się i poprzez naturalną selekcję poddawane były wielu próbom na ocalenie. Niektóre gatunki wymarły, a inne zdominowały życie na naszej planecie.
"Ewolucja. Pochodzenie gatunków" to karciana gra od wydawnictwa G3 , w której Waszym zadaniem będzie zdobycie, jak największej ilości punktów.
W pudełku znajdziecie:
🔸karty
🔸żetony w trzech kolorach
🔸dwie kosteczki
Na początku gry każdy z graczy otrzymuje 6 kart na rękę. Pozostałe karty w zakrytej talii kładziemy pośrodku stołu. Obok połóżcie żetony żywności, które będą reprezentowały: bank żywności (🔴), dodatkowe pokłady żywności (🔵) oraz tkankę tłuszczową (🟡).
Każda z rund, która będzie się odbywać składa się z 4. faz. Faza rozwoju i żywienia może składać się z kilku kolejek, wszystko odbywa się według wskazówek zegara.
W pierwszej fazie, czyli fazie rozwoju, każdy z graczy po kolei wykłada przed siebie na stół karty. Może je zagrać jako zwierzę (stroną jaszczurki ku górze) lub jako cecha dla już będącego na stole zwierzęcia.
Kolejna faza polega na określeniu zasobów żywności, które określamy za pomocą rzutu kostkami. W tym wypadku wszystko zależy od ilości graczy biorących udział w grze oraz od losu szczęścia.
Faza trzecia to faza żywienia. Każdy z graczy umieszcza po jednym czerwonym znaczniku na swoim zwierzęciu. Niektóre karty cech zwiększają wymagania żywieniowe, ale również z innych kart możemy zdobyć dodatkowe żetony żywienia dla swoich zwierząt.
Nie zapominajmy o tkance tłuszczowej! Dzięki niej w następnych rundach możemy wymienić ją na znacznik żywności, który może pomóc przetrwać któremuś z naszych zwierząt.
Ostatnia faza to faza, w której odrzucamy wszystkie zwierzęta, których nie udało nam się nakarmić i dobieramy odpowiednią ilość kart.
Cała gra toczy się do momentu aż talia dobierania się wyczerpie i rozegracie ostatnią rundę. Wówczas sumujemy punkty za zwierzęta, które przetrwały oraz punkty za ich cechy.
Zaczniemy od samych kart, które są naprawdę dobrze jakościowo wykonane. Co do samej grafiki - proste rysunki, może nie przyciągające zbytniej uwagi, ale tu akurat nie na tym musimy się skupiać. Opis cechy, na każdej z kart, co mocno ułatwia rozgrywkę. Nie trzeba szukać opisu kart w instrukcji.
Instrukcja krótka, ale z dużą ilością tekstu. Musimy przyznać, że instrukcje od tego wydawnictwa nie zawsze są dla nas zrozumiałe. Duży plus, że mamy podany przykład, którym przy pierwszej rozgrywce bardzo się sugerowałyśmy. Co do jednej rzeczy miałyśmy wątpliwości, ale po zadaniu pytania otrzymałyśmy odpowiedź na nie od wydawnictwa 😉
Tworzenie swojego świata zwierząt to fajna rozrywka, ciekawa rywalizacja pomiędzy graczami + trochę szczęścia przy rzucie kostkami, by zdobyć, jak najwięcej możliwego pożywienia.
Kompaktowe pudełko, które możemy zabrać ze sobą praktycznie wszędzie.
Lubimy tę jaszczurkę na kartach 🦎
Partner