4.2
259 ocen
179,90 zł
Dostępna

Concordia

Liczba graczy: 2 - 5
Czas gry: 90 - 120 minut
Wiek od: 13 lat
Trudność: Trudność Trudność Trudność
Autorzy: Mac Gerdts
Dodruk: III kwartał 2024
Wydanie polskie: Egmont
Wydanie oryginalne: PD-Verlag
Dwa tysiące lat temu Imperium Rzymskie zajmowało wszystkie tereny dookoła Morza Śródziemnego. Na granicach panował pokój, a w prowincjach ład i porządek. Jednolite prawo, wspólna waluta i kwitnąca ekonomia umacniały władzę dynastii panujących w niezliczonych rzymskich miastach. Przejmij władzę nad jedną z tych dynastii, wysyłaj kolonialistów do najbardziej oddalonych terenów imperium, ro... czytaj dalej
Zaloguj się aby dodać komentarz
Użytkownik
Ocena
Opinia
Liczba wystawionych
opinii: 57
09.10.2023 13:45
4.5
ocena
Łatwa gra ekonomiczna, mała losowość, sporo kombinowania. Gra z cyklu każdy sobie.
Liczba wystawionych
opinii: 106
28.05.2024 10:00
4.5
ocena
Ten mix mechanik trzyma poziom od wielu lat. Graficznie wciąż atrakcyjna gra, jednak dla co najmniej czterech graczy. Szkoda, że tak jak podobnie wiele gier sprzed lat, zyskuje dopiero powyżej trzech graczy.
Liczba wystawionych
opinii: 244
04.02.2024 18:24
4.5
ocena
Klasyk. Po "x" rozgrywkach, grq staje się troszkę schematyczna, szczególnie w pierwszych posunięciach.. niestety, sekwencja napędzenia silnika musi się powtórzyć.. Niezależnie od setupu i lokacji miast. Ale potem już biegniemy w różnych kierunkach, w zależności od przyjętej strategii i aktualnej sytuacji na mapie. Bo to w sumie wyscig: gonimy jak najszybciej wystawić 15 domków w rzymskich prowincjach, mimo, że nie zawsze szybko znaczy najlepiej. Ale w zasadzie bonus za wystawienie domków, plus obecność w większości prowincji, plus różnorodność produkcji i liczba miast w wielkościach bezwzględnych pozwala celować w zwycięstwo. Obyśmy tylko zadbali o mnożniki z kart.. no właśnie. Concordia bowiem stanowi sympatyczny miks budowania i zarządzania talią, połączoną ze zbieraniem zestawów. Sprytne, zgrabne, proste (gdzie te gry, które miały trzy, czterostronnicowe instrukcja), regrywalne (losowanie bonusów, lokacji, liczne dodatki, jeśli ktoś się zaopatrzy zapewniają zmiennosc rozgrywce). I tylko ten mechaniczny rozruch.. ;) Ale mówiąc poważnie, gra daje radę. Stara ale jara, w zalewie nowości nadal trzyma fason. Mocna czwórka, połówka w plusiku za rzymski sznyt.. ja lubię!
Liczba wystawionych
opinii: 151
30.01.2024 16:44
3.0
ocena
Miałem duży problem z.oceną tej gry. Jest to już leciwy tytuł mający swoje lata i czuć to. Pomimo wydawanych kolejnych wersji ulepszanych i cyzelowanych graficznie, trzon mechaniczny pozostaje ten sam, a jest on dość męczący o skupia się właściwie na ciągłym dodawaniu, odejmowaniu, mnożeniu i przeliczaniu, co jest dość monotonne i męczące. Nie można odmówić grze wartości dydaktycznych i namacalnego klimatu okresu Zimnej Wojny. Gra raczej dla fanów historii nowoczesnej i matematycznego przeciągania liny. A zapomniałbym, fatalnie napisana instrukcja, wygląda jak kodeks karny.
Liczba wystawionych
opinii: 10
14.11.2023 19:34
5.0
ocena
Świetna gra EURO. Proste zasady do opanowania przez każdego w 10 minut. Ilość wariantów gry niezliczona... i co najważniejsze - do samego końca nie wiadomo kto wygrywa ;) Złożoność gry by odnieść sukces jest jednak duża. Zachęcam by zagrać. Najlepiej w 3-4 osoby.
Liczba wystawionych
opinii: 71
08.11.2023 20:19
4.5
ocena
Już dawno nie grałem, ale podobało mi się w tej grze to, że wszytskie zasady to dwie kartki A4 :P. A mnogość staretgii i decyzji jest ogromna, a wszystkod latego, że mamy karty, które zagrywamy i ninimi wyklonujemy akcje :). Naprawde przyjeemna gra, Ciekawy jestem dodatków, podobno salsa dużo zmienia, ale nie miałem okazji testować.
mepel
Pio
Liczba wystawionych
opinii: 3
21.07.2023 12:21
5.0
ocena
Proste zasady, dużo kombinowania, bardzo mała losowość. Każdy na początek, ma identyczny zestaw kart, które może zagrywać przez cała grę. Jest również bank kart, z którego można kupować karty już odkryte. Zasady gry polegają na zagraniu karty i zrobieniu tego co jest na niej napisane. Instrukcja mieści się na czterech stronach. Dla mnie jest to rewelacyjna gra "easy to learn, hard to master".
Liczba wystawionych
opinii: 37
22.06.2023 22:38
4.5
ocena
Bardzo cenie sobie ten tytuł za krótką oraz bardzo przystępną instrukcje. A sama gra? Jest to u mnie tytuł który stoi na półce "Nigdy nie sprzedam".
Liczba wystawionych
opinii: 37
07.06.2023 13:40
4.0
ocena
Z jakiegoś powodu to omijąłem ale okazało się bardzo przyjemną grą o prostych zasadach z której można sporo wyciągnąć. Pytanie jak to się utrzyma po kolejnych rozgrywkach bo mam obawy o regrywalność ale póki co trafiła na półkę.
Liczba wystawionych
opinii: 45
30.03.2023 10:39
3.5
ocena
fajna gra , wymaga jednak 3 osób lub więcej na 2 można ale nie działa to tak fajnie, dobry wyznacznik konca gry oraz jak przemieszczać sie na planszy.
Liczba wystawionych
opinii: 19
16.03.2023 18:26
5.0
ocena
Genialna gra! Króciutka instrukcja, proste zasady i pełne pole do popisu dla każdego stratega. Wzór! Tak się robi gry planszowe!
Liczba wystawionych
opinii: 13
13.01.2023 10:36
3.0
ocena
Całkiem dobra gra ekonomiczno-strategiczna. Dość proste i przejrzyste zasady, chociaż trochę mało urozmaicona, wydaje się być dość " sucha".
Liczba wystawionych
opinii: 73
18.12.2022 14:07
4.5
ocena
Bardzo dobra dosyć prosta gra euro. Podoba mi się że jest dużo opcji i dróg do wygrania. Jest mała losowość. Wszystko bardzo fajnie przemyślane
Liczba wystawionych
opinii: 3
02.12.2022 20:29
5.0
ocena
Moja ulubiona gra zaraz po Brass Birmingham. Niesamowite jak proste są zasady tej gry a jak wiele ona oferuje. Instrukcja zawiera się chyba na 2 stronach a wszystko wynika z zagrywanych kart. Posiadamy też dodatek Salsa, który oprócz nowych map dodaje surowiec sól który jest dżokerem i forum z kafelkami dodającymi różne ciekawe bonusy. Polecam!
Liczba wystawionych
opinii: 197
05.10.2022 20:14
4.0
ocena
Dla kogo? Dla osób, które potrafią czytać. Dosłownie. Gra ma tak proste zasady, że naprawdę wydaje mi się że nawet 8latek je ogarnie. Inna kwestią, czy będzie w stanie stanowic przeciwnika dla osób dorosłych. Gra jest w zasadzie pozbawiona negatywnej interakcji, co dla części osób może stanowić zaletę, a dla innych wadę. O co chodzi? Concordia to ekonomiczna gra planszowa z elementami area control, w ktorej wcielimy się w jeden z rodów, którego zadaniem będzie pomnażanie majątku oraz przypodobanie się Bogini Harmonii tj. Tytułowej Concordii. Aby tego dokonać, będziemy podróżować po miastach basenu śródziemnego, budować swoje faktorie, pozyskiwać nowe kontakty oraz korzystać z już posiadanych, a także handlować. Odczucia: Gra bardzo przypadła mi do gustu przede wszystkim swoją prostotą. Zasady są naprawdę banalne, a zarazem dają dużo możliwości na prowadzenie rozgrywki. Kolejną zaletą jest czas rozgrywki, który z powodzeniem dla 4 graczy nie znających wcześniej tytułu zamyka się w 90min. Tury graczy również są szybkie, więc w grze ciężko mieć momenty znużenia. Gra w czwórkę, była bardzo przyjemna jednak podejrzewam, że tytuł ma problem z skalowaniem i dla dwóch graczy nawet na mniejszej z dwóch dostępnych map może by zbyt luźno. Wykonanie: Pomimo koszmarnej w mojej ocenie okładce oraz skandalicznej wymiarowi pudełka (nie skąd decyzja o niewymisrowym pudelku), Concordia to solidnie wykonana i w moim odczuciu ładna gra. Wszystkie lementy gry są wykonane z dobrej jakości materiałów. Ilustracje oraz grafiki na kartach są proste, ale czytelne. Znaczniki zasobów nie są generyczne, a monety jasno się od siebie odróżniają. Jedyna wada są końcowe momenty gry w ktorych na planszy jest tak dużo elementów, że ciężko odszukuje się swoje domki oraz sprawdza umieszczone pod nimi kafelki.
Partner
Planszeo Planszeo
Liczba wystawionych
opinii: 279
10.08.2021 10:49
4.5
ocena
eurasek dla każdego. polecam z czystym sumieniem. cena przystepna
Liczba wystawionych
opinii: 332
08.08.2021 13:16
5.0
ocena
Karty są fundamentem Cesarstwa Rzymskiego. Jak mawiał Cartus Planszus: "Minimum zasad, maximum frajdy, odłóż ten nóż Brutusie!" Reguły Concordii są proste jak konstrukcja pilum i tak samo skuteczne w użyciu. Jedna karta z ręki, jedna akcja na turę, więc trzeba planować swoje ruchy z wyprzedzeniem, mając na uwadze knowania rywali. To co wyróżnia Concordię spośród tłumu eurasów, to stopień w jaki akcja gracza wpływa na sytuację konkurentów. Uruchomienie produkcji dóbr w prowincji generuje zasoby wszystkim, którzy mają budynek na tym terytorium. Alternatywna akcja Prefekta pozwala zebrać sestercje z już uruchomionych prowincji i przywrócić je do gotowości produkcyjnej, co daje okazję do wykorzystania rywalom, ale bywa bardzo opłacalne. Karta Dyplomaty pozwala rozegrać ostatnią zagraną przez innego gracza kartę. Mechanika zagrywania kart z ręki i przywracania ich Trybunem jest tak popisowym zagraniem Concordii, że doczekała się naśladowców z zatopionej w głębinach krainy Aquatica. Brak mi słów, żeby opisać jak klasycznie elegancka, genialnie prosta i perfekcyjna w swych mechanikach jest Concordia. Dzięki błyskotliwej akcji "odpalania" produkcji z prowincji, Concordia momentami przypomina kooperację. Gra godna pomnika w marmurze.
Liczba wystawionych
opinii: 276
06.08.2021 09:17
5.0
ocena
oj jaka ta gra jest wspaniała :) topka listy bgg, fani gier euro zdecydowanie powinni mieć ją w swojej kolekcji. Na rynku jest dostepny jeszcze dodatek salsa - śpieszcie się - jest w rewelacyjnej cenie !
Reklama
Najlepsze gry planszowe, Wsiąść do Pociągu, Catan, Osadnicy z Catanu, najlepsze planszówki, Carcassonne gra, gry planszowe dla 2 osób, gry planszowe sklep, Splendor, Arnak, Everdell, tanie planszówki, gry na imprezę, Brass: Birmingham, Root, Tajniacy, 5 sekund, Pociągi gra planszowa, top gier planszowych, gry planszowe na prezent, Gloomhaven, Monopoly, Terraformacja Marsa, Scrabble cena, Azul, ranking gier planszowych, gry planszowe na imprezę, gry planszowe dla dzieci, top lista, aktualności gier planszowych, zapowiedzi gier, przedsprzedaże planszówek, kalendarz premier, Wiedźmin.
Wykorzystujemy pliki cookies do celów statystycznych, analitycznych, personalizacji treści i reklam oraz celów związanych z bezpieczeństwem naszego serwisu. Korzystanie ze strony planszeo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki lub zastosowania funkcjonalności rezygnacji opisanych w Polityce Prywatności oznacza, że pliki cookies będą zamieszczana na urządzeniu, z którego korzystasz. Więcej na temat cookies znajdziesz w Polityce Prywatności dostępnej pod linkiem Polityka prywatności