Azul: Letni pawilon

Liczba graczy: 2 - 4
Czas gry: 30 - 45 minut
Wiek od: 10 lat
Trudność: Trudność Trudność Trudność
Dodruk: 31.05.2023
Gra niezależna językowo
Wydanie polskie: Rebel
Wydanie oryginalne: Next Move Games
Po ukończeniu pałaców w Évorze i Sintrze władca Portugalii Manuel I zapragnął wznieść Letni Pawilon na cześć najdostojniejszych członków rodziny królewskiej. Zadanie powierzono najbardziej utalentowanym rzemieślnikom, których umiejętności miały nadać budynkowi prestiż godny samego króla. Niestety Manuel I zmarł, zanim budowa w ogóle miała szansę się rozpocząć. Gra planszowa Azul: Letni P... czytaj dalej
Zaloguj się aby dodać komentarz
Użytkownik
Ocena
Opinia
Liczba wystawionych
opinii: 128
06.10.2023 20:51
4.0
ocena
Wydaje mi się nieco trudniejszy od pierwszego Azula, ale spokojnie poradzą sobie osoby, które dopiero zaczynają przygodę z nowoczesnymi planszówkami. Nadal trzyma poziom jeśli chodzi o wykonanie, ma ładne i miłe w dotyku płytki oraz dobrej jakości plansze. Jeśli chodzi o rozgrywkę, to dobieramy płytki podobnie jak w Azulu. Natomiast w tej edycji jest 6 rund, do których przyporządkowane są kolory atutowe (są takimi jokerami). Płytki nie kładziemy od razu na swoją planszę tylko obok niej, a dopiero w fazie układania umieszczamy je na planszetce. Czy ta wersja Azula jest lepsza od pierwszego? Ciężko mi na to pytanie odpowiedzieć, mam ochotę wracać do obu w podobnym stopniu.
Partner
Planszeo Planszeo
Liczba wystawionych
opinii: 69
21.09.2023 15:49
4.5
ocena
Podobała mi się bardziej niż standardowy Azul. Gra jest wykonana ładnie, kafelki dobrej jakości. Fajne nowe mechaniki, których nie było w standardowym Azulu. Rozgrywka niedługa, ale jest nad czym pokombinować. Co prawda grałam tylko w dwie osoby, ale jestem pewna że i w większym składzie jest świetna.
Liczba wystawionych
opinii: 22
23.08.2023 13:33
5.0
ocena
Ulubiona część Azula
Liczba wystawionych
opinii: 141
26.02.2024 04:48
3.0
ocena
Klasyk abstrakcyjnych gier logicznych. Gra efektowna wizualnie, z prostymi zasadami jasno wyłożonymi w przejrzystej instrukcji. Jest to kolejna odsłona pierwszej wersji Azula. Wg mnie najlepsza jak do tej pory odsłona. Ulepszona mechanicznie względem oryginału, jednak nie przeładowana. Jedynie estetycznie w mojej opinii ustępuje nieco pierwszemu Azulowi. Płytki jak i sama plansza są w zbyt miękkich/pastelowych barwach.
Liczba wystawionych
opinii: 7
04.12.2023 11:01
5.0
ocena
Z trzech Azuli jak dotąd ogranych najlepsza . Czeka jeszcze Ogród Królowej 😉
Liczba wystawionych
opinii: 66
08.11.2023 20:07
4.5
ocena
Nie grałem jeszcze w ostatnią część ale porównując do 1 i 2 to ta wydaje się najlepsza. Jest prosta ale ma sporo możliwości kompinowania. Do tego nie chapie się dużo ujemnych pkt i zbieranie większej ilości elementów daje plusy, a nie jak w poprzednich przypadkach, że nagle dostajesz tyle klocków i minusy zbierasz. Także bardzo fajna część :)
Liczba wystawionych
opinii: 115
11.09.2023 20:54
5.0
ocena
Piękna gra abstrakcyjna. Zasady nie są skomplikowane, a ta odsłona serii zdecydowanie bardziej mi się podoba, niż zwykły Azul, który mnie znudził po kilku rozgrywkach. Dużo kombinowania co wybrać zarówno spośród kafelków do wzięcia z warsztatów, jak i do ułożenia by zgarnąć jak najwięcej punktów i być jak najmniej stratnym na końcu przy całościowym podliczaniu punktów. Fajny zabieg z gratisowymi kafelkami, które otrzymujemy po spełnieniu warunków. Ten efekt może chwilami mocno namieszać w rozgrywce. Gra wykonana solidnie, choć myślę, że plansze graczy i kafelki mogły być teoretycznie mniejsze, a przez to całość bardziej kompaktowa. Polecam tego Azula do wykorzystania na świetlicy szkolnej, czy w bibliotece.
Liczba wystawionych
opinii: 1
10.08.2023 19:16
5.0
ocena
Świetna gra logiczna, przepięknie wydana. Osobiście najchętniej siadam właśnie do tej wersji azula.
Liczba wystawionych
opinii: 79
21.07.2023 07:27
4.5
ocena
Najlepszy z Azuli! Rozgrywka jest satysfakcjonująca - na tyle skomplikowana by można było pogłówkować, a zarazem na tyle łatwa by sprawnie wytłumaczyć nowym osobom. Osobiście jak mam grać w którą część azula to najczęściej wolę sięgnąć po letni pawilon. Mojemu mężowi (który nie przepada za graniem w gry) też przypadła do gustu i jeśli już musi w coś ze mną zagrać to jest to jedna z pozycji po którą sięgnie. Dodatkowym atutem jest to że oprawa graficzna jest bardzo ładna i miło się gra patrząc na coś ładnego.
Liczba wystawionych
opinii: 18
08.07.2023 14:09
3.0
ocena
Po kilku partiach sprzedałem pierwszą cześć Azula, po kilkunastu sprzedałem Letni Pawilon i kupiłem ponownie pierwszą cześć. Gra cierpi na pewnego rodzaju utarty schemat drogi do zwycięstwa, gdy gramy z ogranymi ludźmi, a rodzinnie wolimy cześć pierwszą (bardzo przyjemny flow z rozgrywki oraz krótszy czas partii).
Liczba wystawionych
opinii: 129
22.05.2023 15:32
5.0
ocena
Najładniejszy Azul z całej serii. Gyby ktoś chciał kupić tylko jednego Azula, żeby rozgrywka była troszkę trudniejsza, a równocześnie żeby sama gra cieszyła oko, to azul letni pawilon będzie najlepszym wyborem ze wszystkich czterech części. Azul numer 1 to już klasyka i jest najprostsza z serii, Witraże Sintry są wyjątkowe, bo dochodzi nam Pionek witrażysty i największa interakcja między graczami, a czwarta część Azula Ogród królowej jest (ujmę to tak) według mnie najmniej ładna, ale za to rozgrywka jest najtrudniejsza i najbardziej satysfakcjonująca. Pośrodku postawiłabym właśnie Azul Letniej pawilon jako gra ładna z ciekawą rozgrywką. Kręgosłup gry znowu mamy taki sam. Wybieramy płytki z tacki lub ze środka, a następnie układamy je według kolorów, odliczając odpowiednią ilość na dany listek / romb. Pozostałe płytki wrzucamy do wieży i oczywiście punktujemy. Mam wszystkie części azula, dlatego nie jestem w stanie powiedzieć żadnego złego słowa. Po prostu lubię całą serię i polecam każdemu.
Liczba wystawionych
opinii: 24
04.03.2023 10:05
4.5
ocena
Bardzo fajna układanka. Proste zasady powodują, że grać można z każdym. Choć u mnie po 20 paru grach wkrada się schematyczność, ale to także z powodu, że najczęściej grana w składzie dwuosobowym.
Liczba wystawionych
opinii: 32
25.01.2023 10:15
4.0
ocena
Serii Azul nie trzeba nikomu przedstawiać. Świetny abstrakt polegający na odpowiednim wybieraniu płytek z magazynu i późniejszym ich układaniu na planszetce gracza. Gra nie jest trudna, ale chcąc jak najbardziej zoptymalizować swoje ruchy wymaga chwili skupienia, Polecam.
Liczba wystawionych
opinii: 143
16.01.2023 14:21
4.5
ocena
Azul Letni Pawilon to naszym zdaniem najlepsza wersja Azula, bawi i wymaga od graczy logicznego myślenia, przy tym nie jest ma zbyt długiego czasu rozgrywki. Na plus również to, ze grając w te grę ucząc się jej stajemy się coraz lepsi co sprawia że sami podnosimy poziom trudności dla innych przeciwników ;)
Partner
Planszeo Planszeo
Liczba wystawionych
opinii: 449
10.01.2023 13:10
4.5
ocena
Jak na razie najlepsza z całej serii! Idealnie dobrane mechaniki do nowszej i nieco trudniejszej wersji. Trochę więcej kombinowania, ale ilość radości z tej wersji jest ogromna! Bardzo ładne wydanie, budowanie kolorowych rozet i naprawdę sporo możliwości zapunktowania. Gra z krótkim kocykiem - kończy się szybciej niż będziemy tego chcieć. Nie jest to Azul dobry na wprowadzenie do tego typu gier, ale dla osób mających za sobą inne kafelkowe gry, Letni Pawilon sprawdzi się idealnie!
Liczba wystawionych
opinii: 469
28.12.2022 16:24
4.0
ocena
Trochę trudniejsza wersja od pierwszej części, która w dalszym ciągu opiera się na bazowej mechanice Azula. Jest kilka zmian i urozmaiceń, a z pewnością w dalszym ciągu utrzymana jest przyjemność z rozgrywki. Spokojnie można mieć obie w kolekcji.
Partner
Planszeo Planszeo
Liczba wystawionych
opinii: 128
24.12.2022 23:30
4.0
ocena
Ta wersja bardziej mi się podoba niż pierwsza odsłona Azul. Nawet kolorystyka bardziej zachęca. Dodano też wierzę, z której łatwiej wsypywać płytki do woreczka. Jest trudniejsza ale nie znaczy, że bardziej skomplikowana.
Liczba wystawionych
opinii: 8
14.12.2022 16:02
4.5
ocena
Nie jest tak banalna jak pierwszy Azul. Niezmiernie miła dla oka gra. Mechanicznie trzeba trochę pogłówkować, ale na tyle niedużo, że każdy w rodzinie może śmiał grać w ten tytuł. Rozgrywka jest krótka i treściwa.
Liczba wystawionych
opinii: 13
03.10.2022 17:27
4.5
ocena
Na początek nadmienię, że nie graliśmy w pozostałe Azule, więc nie mogę pokusić się na porównania 😉 nasza opinia dotyczy tylko i wyłącznie Letniego Pawilonu 😊 Po pierwsze bardzo ładnie wykonana gra. Piękne kolory, pięknie wyglądają na stole 👍 A bawienie się płytkami sprawia mi dziką przyjemność 😄 Po drugie zasady są banalnie proste, do wytłumaczenia w kilka minut, nawet tym bardziej opornym 😜 Po trzecie rozgrywka, jak to w abstraktach, wymaga kombinowania, ale nie przyprawia o ból głowy. Stopień trudności oceniam , oczywiście moim zdaniem 😉, ponad Novą Lunę i ciut słabszy od Calico. Nam najlepiej gra się na 2/3 osoby. Graliśmy również na 4, ale rozgrywka była ciut przydługa. Może to być wina dluuuuuuugo myślących współgraczy 😜 Mały minus przyznaję za instrukcję. Niby jasne i naprawdę proste zasady, ale zabrakło nam dokładniejszego opisu wykładania płytek. Nie byliśmy pewni czy posiadając np 6 płytek danego koloru możemy "wyłożyć się" kilkakrotnie, czy musimy użyć wszystko od razu (oczywiście jak mamy możliwość). Ot takie tam, niby nic, ale musiałam doszukać 😉 Gra Azul Letni Pawilon napewno zostaje w kolekcji 😍
Liczba wystawionych
opinii: 330
13.09.2022 21:42
4.0
ocena
Bardzo fajna z dobra mechanika, jest wymagająca a jednoczenie ma niski próg wejścia . Sposobów na wygrana rozgrywkę mamy masę , co najważniejsze jest regrywalna. Nie mam jej w swojej kolekcji ze względu na posiadanie innych gier o podobnej mechanice ale serdecznie polecam, w tym przypadku liczyło się dla mnie znalezienie odpowiedniej gry w swoim stylu w danym stylu, co też polecam :)
Liczba wystawionych
opinii: 19
26.08.2022 22:09
4.5
ocena
Mój ulubiony Azul. Najbardziej mózgożerny ze wszystkich, dopóki nie pojawiły się Ogrody Królowej. Jednak dalej pozostaje na miejscu 1. :)
Liczba wystawionych
opinii: 35
08.08.2022 22:56
5.0
ocena
Jedna z moich ulubionych gier. Wykonanie bardzo dobre. Przyjemnie układa się kafelki na planszy. Wczesniej grałem w zwykłego Azula. Dużo więcej myślenia i strategii niż w pierwszej części. Kolory atutowe w każdej rundzie dają dodatkowe mozliwosci ukladania. Bonusy które pobieramy z planszy dodatkowej również dają nowe możliwości i dużo kombinacji.
Liczba wystawionych
opinii: 10
19.04.2022 21:01
4.0
ocena
Ciekawy, jednak jak ktoś już załapie jak można najlepszy wynik ugrać to wówczas juz nie jest tak ekscytujaca. Gdybym miala wybierać jeszcze raz bralabym puerwszego Azula. Lśniący pawilon na pewno daje duzo kombinacji i myślenia, jednak dla mnie po kilku partiach staje sie monotonny i musze od niego na dłużej odpocząć.
Liczba wystawionych
opinii: 19
11.04.2022 13:02
4.0
ocena
Bardzo przyjemna gra, lubię abstrakty logiczne, grafika jest ładna, wykonanie porządne, przyjemna, miła a i trzeba trochę pogłówkować.
Liczba wystawionych
opinii: 12
03.11.2021 17:59
5.0
ocena
Uwielbiam! Kolorowa, abstrakcyjna. Jak odpoczynek po ciężkim dniu jak i do zabrania na wakacje :)
Liczba wystawionych
opinii: 39
02.11.2021 15:17
5.0
ocena
Mam wszystkie 3 Azule w kolekcji, ciężko mi zdecydować, który najlepszy, bo każdy jest wart zagrania/posiadania :) Ale myślę, że letni pawilon minimalnie wysuwa się na pierwsze miejsce.
Liczba wystawionych
opinii: 279
10.08.2021 12:31
5.0
ocena
lepsza wersja Azula. najlepiej grać w wiecej niż 2 osoby
Liczba wystawionych
opinii: 332
08.08.2021 15:09
5.0
ocena
Wszyscy grają w Azula. Gram i ja! Czy jest tak dobry, jak mówią? Jest. Czy jest ładny? Bardzo. Czy miąchanie w woreczku uspokaja, obniża ciśnienie, ma właściwości tetapeutyczne? Jeszcze jak! A do tego uzależnia.
Liczba wystawionych
opinii: 276
06.08.2021 13:07
5.0
ocena
Najlepszy z azuli, król gier abstrakcyjnych. Kto nie ma azula w kolekcji koniecznie musi nadrobić zaległości, bo drugiego takiego tytułu który spodoba się przy mieszanym towarzystwie ze świecą szukać. Zapowiedziano dodatek, niedługo powinniśmy wiedzieć coś więcej o nim.
Liczba wystawionych
opinii: 21
26.07.2021 17:58
4.5
ocena
Bardzo fajna, i pięknie wykonana gra abstrakcyjna. Polecam tę grę!
Reklama
Najlepsze gry planszowe, Wsiąść do Pociągu, Catan, Osadnicy z Catanu, najlepsze planszówki, Carcassonne gra, gry planszowe dla 2 osób, gry planszowe sklep, Splendor, Arnak, Everdell, tanie planszówki, gry na imprezę, Brass: Birmingham, Root, Tajniacy, 5 sekund, Pociągi gra planszowa, top gier planszowych, gry planszowe na prezent, Gloomhaven, Monopoly, Terraformacja Marsa, Scrabble cena, Azul, ranking gier planszowych, gry planszowe na imprezę, gry planszowe dla dzieci, top lista, aktualności gier planszowych, zapowiedzi gier, przedsprzedaże planszówek, kalendarz premier, Wiedźmin.
Wykorzystujemy pliki cookies do celów statystycznych, analitycznych, personalizacji treści i reklam oraz celów związanych z bezpieczeństwem naszego serwisu. Korzystanie ze strony planszeo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki lub zastosowania funkcjonalności rezygnacji opisanych w Polityce Prywatności oznacza, że pliki cookies będą zamieszczana na urządzeniu, z którego korzystasz. Więcej na temat cookies znajdziesz w Polityce Prywatności dostępnej pod linkiem Polityka prywatności