Liczba wystawionych
opinii: 433
08.05.2024 07:45
Agricola Rodzinna to z pewnością dobry tytuł na początek przygody z trudniejszymi pozycjami. Dobrze uczy mechaniki oryginalnej wersji Agricoli, rozgrywka jest płynna i dostarczy sporo pozytywnych wrażeń na rodzinnym stole. Nie będzie również wstydu, by zacząć przygodę z Agricolą właśnie od wersji rodzinnej. Instrukcja nie jest krótka, zasad jest sporo, ale świetnie pokazuje mechanikę, sposób żniw, karmienia, przez co zdecydowanie łatwiej będzie później zasiąść do oryginału. ~ Edyta
Partner
Liczba wystawionych
opinii: 211
04.07.2023 14:27
Wersja rodzinna to łatwiejsza wersja klasycznej Agricoli o ciekawym dla młodszych temacie. W sumie nienabudowana niczym mechanika worker placement. Myślę, że w obecnych czasach gra już mocno przestarzała i można zagrać z ciekawości, co było niegdyś klasykiem, ale do kolekcji u mnie nie trafiła.
Liczba wystawionych
opinii: 17
29.06.2023 09:33
#LutyZLacertą
#AgricolaRodzinna
Największym entuzjastą Agricoli w naszym domu jest mój 8-leni syn. Kiedy pada sakramentalne pytanie: „to w co zagramy?”, możemy być pewni, że wśród jego kilku propozycji padnie i Agricola.
Wersja rodzinna – jak sama nazwa wskazuje, najlepiej sprawdzi się w gronie średniozaawansowanych graczy. Nie jest to tytuł lekki, bo z rundy na rundę coraz bardziej trzeba popisywać się optymalizacją ruchów, żeby zapewnić wikt i opierunek swojej rodzinie, a jednocześnie zbierać jak najwięcej zasobów, które zapunktują nam na koniec gry. Daje to jednak ogrom satysfakcji, kiedy się udaje. Czasem się nie udaje, ale dzięki temu pojawia się, nomen omen, głód kolejnej próby i potrzeba pójścia inną drogą, żeby się przekonać, czy aby nie można czegoś zrobić lepiej.
Gramy pierwszą wersją z 2016 roku i ta wydaje mi się mieć lepszą oprawę graficzną. Nowa wersja jest według mnie za bardzo cukierkowo-kolorowa i może mylnie sugerować sielskie życie w zagrodzie, a tak łatwo moi mili to nie będzie… 😉
Liczba wystawionych
opinii: 134
27.02.2023 17:08
Agricola wersja rodzinna to świetna alternatywa dla tych, którzy lubią klimat wsi, worker placement i po prostu sama Agricole, ale nie mają czasu bądź ogranego współgracza, żeby wyciągnąć na stół Agricole dla graczy, która jest o wiele bardziej wymagającym i trudniejszym tytułem. Poza okrojonymi zasadami w Agricola wersji rodzinnej plusem jest jej wygląd i wydanie, śliczna i czytelna plansza, meeple farmerów i zwierzątek. Zdecydowanie potrzebna była łatwiejsza wersja Agricoli, żeby nacieszyć się tą mechaniką i klimatem, bez ogromu zasad
Liczba wystawionych
opinii: 45
11.12.2022 18:13
Raczej prosta gra do jak tytuł wskazuje rodzinnego grania, zdobywanie surowców, rozwój, żywienie. Tyle na temat. Gra po pierwszych partiach nie wróciła na stół.
Liczba wystawionych
opinii: 8
09.06.2022 10:29
Fajny tytuł, mam tylko wrażenie, że dla nowych graczy jest za dużo elementów do ogarnięcia na start, ale jak już się ogarnie to gra się bardzo przyjemnie ;)
Liczba wystawionych
opinii: 4
29.05.2022 17:33
Świetna gra, niby prosta ale można dużo kombinować no i fajnie tak sobie uprawiać pole i hodować zwierzątka. Tryb solo bardzo przyjemny!
Liczba wystawionych
opinii: 2
13.11.2021 17:58
Gra z prostymi zasadami. Zero i terakcji między graczami. Zbierasz zasoby, zamieniasz na upgready i liczysz punkty z innymi graczami. Ot cała gra.
Liczba wystawionych
opinii: 332
08.08.2021 18:08
Zanim zostaniesz królewskim ogrodnikiem, utytułowanym botanikiem, gwiazdorem retro farmerstwa, wysiej kilka nasionek w doniczki, żeby poczuć tą niewinną radość z faktu że tak ładnie ci urosło. Potem możesz brać się za dużą Agricole. Wersja rodzinna jest jak przyjazne przedszkole, które łagodnie wprowadza w tajniki Rosenbergowej sztuki karmienia mepli. Liczba opcji do ogarnięcia jest znacznie mniejsza, podobnie jak ilość usprawnień i budynków, co pomaga złapać właściwy rytm martwienia się o fazę karmienia. Nadal trzeba rywalizować o zasoby i ścigać z sąsiadami o dostęp do najlepszych pól na planszy. Poznajemy arkana hodowli oraz uprawy pól. Uczymy się liczenia punktów na palcach na dwie tury do przodu. Nabieramy coraz większego apetytu na dużą Agricolę.